۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید: در این مقاله ۱۰ مورد از برترین و کاربردی‌ترین فلگ‌های کروم به کاربرانی که دوست دارند مرورگر آن‌ها با دیگران متفاوت باشد، پیشنهاد داده شده است.با موبایل30 تا آخر این مقاله همراه باشید.

طبق یک مقاله medium ، مدتی است که ویژگی ای به نام فلگ در دسترس کاربران کروم قرار گرفته است. آیا استفاده از ویژگی هایی که بیشتر کاربران کروم از آن بی اطلاع هستند سرگرم کننده نخواهد بود؟ به این ترتیب می توانید ویژگی های خاصی در مرورگر داشته باشید که به خوبی کار می کنند. ۱۰ فلگ کروم (Chrome Flag) به انتخاب وب‌سایت medium ذکر شده‌اند که به شما برای انجام این کار کمک می‌کنند. با فعال کردن هر یک از گزینه ها می توانید عملکرد مرورگر خود را افزایش دهید.

فلگ کروم

فلگ‌ در مرورگر کروم یک ویژگی آزمایشی است که به طور پیش فرض فعال نیست. برای انجام این کار ، به chrome: // flags بروید و آن را به صورت دستی فعال کنید.فلگ‌هایی زیر ممکن است در آینده ای نه چندان دور رسما معرفی شوند. اما آنها در حال حاضر در مرحله آزمایش هستند.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن HelloTalk شبکه اجتماعی تبادل زبان

حالت مطالعه:

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زیاد در اینترنت مطالعه می کنند ، این ویژگی می تواند به شما کمک زیادی کند. حالت مطالعه (Reader Mode) تمام تصاویر اضافی را که باعث حواس پرتی کاربر می شوند ، از بین می برد. وقتی می خواهید یک داستان طولانی بخوانید ، می توانید از این حالت استفاده کنید. زیرا حذف قسمتهای اضافی باعث افزایش تمرکز می شود.

فلگ کروم

آدرس chrome://flags/#enable-reader-mode را در نوار جست‌وجوی مرورگر کروم وارد و فلگ مذکور را فعال کنید.

حالت تمرکز:

بعضی اوقات می خواهید به یک صفحه خاص نگاهی دقیق بیندازید. حالت تمرکز (Focus Mode) با باز کردن برگه در یک پنجره جدید و حذف بخشهایی مانند نوار جستجو ، یک رابط کاربری تمیزتری را فراهم می کند. با استفاده از این ویژگی می توانید صفحه مورد نظر را با تمرکز بیشتری بررسی کنید.

فلگ کروم

آدرس chrome://flags/#focus-mode مسیر فعال‌سازی این فلگ است.

انیمیشن اسکرول جذاب:

مایکروسافت با بازسازی پلتفرم اج، حرکت اسکرول طبیعی را به کرومیوم رسانده است. مایکروسافت درباره این قابلیت توضیح می‌دهد:

ایده اصلی این است که هر حرکت اسکرول ماوس از یک دنیای مبتنی بر فیزیک تقلید می کند. به این ترتیب ، با جابه‌جا شدن اسکرول ماوس ، محتوا به سرعت شروع به حرکت می کند. اما بعد از مدتی به دلیل اصطکاک, سرعت آن کند می شود.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

بیشتر بخوانید: آموزش پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز۱۰

برای به‌کارگیری این فلگ از مسیر chrome://flags/#impulse-scroll-animations آن را فعال کنید.

گروهی کردن تب‌ها:

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که چندین تب متفاوت درباره موضوعات مختلف را باز کرده باشید و دیگر نتوانید به دلیل شلوغی ایجادشده، تمرکز کنید. حالت Tab Groups قابلیتی است که در گروه‌بندی و مدیریت هرچه بهتر چندین تب مختلف کمک می‌کند. می‌توانید به کمک این قابلیت، گزینه‌‌هایی دارای موضوع مشابه را در یک دسته قرار بدهید.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

در مسیر chrome://flags/#tab-groups می‌توانید فلگ Tab Groups را به‌سرعت پیدا کنید.

نمایش دوصفحه‌ای PDF:
اگر ه خواندن PDF علاقه‌مند هستید، این فلگ می‌تواند به شما کمک زیادی بکند. حالت PDF Two-Up View به کاربر برای دیدن دو صفحه PDF به‌صورت هم‌زمان کمک می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید در یک نگاه موضوعات بیشتری را مشاهده کنید.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

آدرس chrome://flags/#pdf-two-up-view را در نوار جست‌وجو وارد و فلگ را فعال کنید.

حالت تاریکی اجباری برای محتوای وب:

این ویژگی وب سایت ها را مجبور می کند محتوای خود را در تاریکی نمایش دهند. با فعال کردن این فلگ ، حتی وب سایت هایی که از حالت تاریک پشتیبانی نمی کنند ، مجبور به نمایش محتوا در این حالت می شوند.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

با رفتن به chrome://flags/#enable-force-dark حالت تاریک اجباری را فعال کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه سایت رایگان با ابزارهای گوگل ایجاد کنیم

پیام‌های دریافت مجوز ساکت‌تر:
این فلگ یک ویژگی ساده برای کاهش اعلان‌هایی است که قصد دریافت مجوز از کاربران دارند. با فعال بودن آن، دیگر نیازی نیست با این پیام‌ها که بارها نمایش داده می‌شوند، دست‌وپنجه نرم کنید.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

از طریق وارد کردن آدرس chrome://flags/#quiet-notification-prompts در نوار جست‌وجوی کروم، وارد بخش فعال‌سازی این فلگ شوید.

مشاهده‌ی محتوای هر تب با کارت‌ شناور:
فلگ Tab Hover Cards قابلیتی است که در صورت فعال بودن، به شما کمک می‌کند بدون باز کردن هر تب، محتوای آن را در کارت‌ شناور مشاهده کنید. به نظر می‌رسد این حالت زمانی کارآمد باشد که بیش از ۳۰ تب مختلف باز کرده‌اید و نمی‌توانید نام آن‌ها را مشاهده کنید.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

بیشتر بخوانید» اپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که رایگان شدند

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

با استفاده از chrome://flags/#tab-hover-cards و chrome://flags/#tab-hover-card-images می‌توانید به مسیر فعال‌سازی این فلگ وارد شوید.

فعال‌سازی اشتراک‌گذاری صفحه با کد QR:
این فلگ به شما اجازه می‌دهد صفحات اینترنت را با کد QR به اشتراک بگذارید. با این روش می‌توانید محتوا را در سریع‌تر حالت ممکن به گوشی هوشمند خود انتقال بدهید.

توجه: این فلگ مذکور تنها در مرورگر Chrome Canary قابل استفاده است.

۱۰ فلگ کروم که میتوانید در مرورگر خود فعال کنید

برای فعال‌سازی فلگ به آدرس chrome://flags/#sharing-qr-code-generator بروید.

دانلود موازی:
با فعال کردن فلگ Parrarel Downloading می‌توانید هر دانلود را به چند بخش تقسیم کنید تا فرایند بارگیری با سرعت بیشتری انجام شود. کارایی فلگ مذکور شبیه قابلیتی است که اپلیکیشن‌های مدیریت دانلود ارائه می‌دهند.

فعال کردن فلگ

برای فعال‌سازی کافی است آدرس chrome://flags/#enable-parallel-downloading را در مرورگر خود وارد کنید و مراحل مربوط به آن را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 4 اپلیکیشن پیدا کردن گوشی های گمشده 

نحوه پیدا کردن فلگ‌های دیگر:

اگر دوست دارید از فلگ‌های دیگر مرورگر کروم استفاده کنید، باید آن‌ها را به‌صورت دستی پیدا کنید. اولین قدم برای انجام این کار رفتن به محلی است که تمام فلگ‌ها در آن ذخیره شده‌اند. با وارد کردن عبارت chrome://flags در نوار آدرس کروم، وارد این بخش می‌شوید. در صفحه‌ی بازشده می‌توانید تمام فلگ‌ها را مشاهده و با جست‌وجو میان آن‌ها، فلگ مورد نظر خود را پیدا کنید.

ممکن است همه‌ی فلگ‌ها با سیستم‌عامل فعلی دستگاه شما سازگاری نداشته باشند. پیش از فعال‌سازی به توضیحات هر فلگ توجه کنید؛ زیرا در آن بخش نام سیستم‌عامل‌های پشتیبانی‌شده قرار گرفته است.

کلام آخر
در حال حاضر فلگ‌های بسیاری در مرحله آزمایشی قرار دارند و تعداد بیشتری در راه هستند. می‌توانید برای تجربه قابلیت‌های آزمایشی بیشتر از مروگر Chrome Canary استفاده کنید.نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی فلگ‌های کروم چیست؟ آیا جزو آن دسته افراد هستید که دوست دارند مرورگرشان پیشرفته‌تر از دیگران باشد یا نسخه‌ی ساده‌ی آن را ترجیح می‌دهید؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *