ایلان ماسک

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020 : ایلان ماسک به خاطر پیش بینی ها و ایده های جسورانه اش مشهور است و او همیشه در مورد برنامه های آینده صحبت می کند: از تولید اتومبیل های تسلا در سال های آینده تا اعزام 1 میلیون نفر به مریخ تا سال 2050. ماسک قول های زیادی به تسلا برای سال 2020 داده بود ، برخی که برآورده شد و بعضی از آنها برآورده نشد و او نتوانست آنها را برآورده کند.با موبایل 30 تا پایان همراه باشید.

 

اکثر مدیران شرکت ها با احتیاط درباره آینده صحبت می کنند و در مسیر خاصی حرکت می کنند ، اما این برای میلیاردر ایلان ماسک که از هر فرصتی برای اعلام برنامه های بلند پروازانه شرکت های تحت مدیریت خود استفاده می کند ، چندان درست نیست.

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 202010 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

در حالی که برخی از ادعاهای ماسک به حقیقت پیوسته است ، اما برخی مطابق با برنامه های تجاری این شرکت ها نبوده اند. به عنوان مثال می توان به ماشین الکتریکی مدل X اشاره کرد که دو سال دیرتر از گفته ماسک وارد بازار شد یا کامیون برقی Semi هنوز آزاد نشده است ، اگرچه تقریباً 4 سال از معرفی آن می گذرد.

 

علیرغم اهداف بلند پروازانه و این واقعیت که گاهی تسلا به موقع به آنها دست نمی یابد ، به نظر می رسد سهامداران از نقاب و عملکرد شرکت تحت مدیریت خود اطمینان دارند و این امر در سال 2020 با افزایش قابل توجه ارزش سهام شرکت مشهود بود . تسلا در سال 2010 عمومی شد و تا به امروز ارزش آن بیش از 13000 درصد رشد کرده است که 700 درصد آن مربوط به سال 2020 است. در حال حاضر ، شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک با ارزش ترین خودروساز در جهان است.

تسلا

عرضه ۱ میلیون روبوتاکسی در سال ۲۰۲۰:

تسلا

ایلان ماسک برای سال 2020 وعده های زیادی داده بود ، اما همه آنها محقق نشد. در اینجا نگاهی می اندازیم به 10 قول برتر سال گذشته مدیرعامل تسلا و نتایج آنها.

“بدون شک ، ما سال آینده بیش از 1 میلیون روبوتاکسی در خیابان خواهیم داشت.”

با وجود چنین ادعای جنجالی و جسورانه ای ، تا به امروز حتی یک تاکسی خودران توسط تسلا معرفی نشده است ، چه رسد به 1 میلیون رباتیک. ماسک خدمات مشترک مسافر در آینده را ترکیبی از Uber و Airbnb می داند ، جایی که دارندگان خودروهای تسلا می توانند از ماشین خود برای جابجایی مسافران در حالی که در خانه یا محل کار خود هستند استفاده کنند.

اگر دارندگان خودروهای تسلا در برخی مناطق تمایلی به این کار نداشته باشند ، این خودروساز محصولات خود را مستقر می کند. ما با یک ایده جالب روبرو هستیم که البته هنوز امکان اجرای آن وجود ندارد. ما برای تأمین تاکسی های خودران به سطح بالایی از فن آوری نیاز داریم که هنوز توسط تسلا یا هیچ شرکت دیگری ارائه نشده است.

ایلان ماسک در آوریل ۲۰۲۰ از تغییر در برنامه‌ها گفت و تاریخ مدنظرش را یکسال به تعویق انداخت:

«من فکر می‌کنم روبوتاکسی‌ها سال آینده از راه برسند، البته در نه تمام بازارها و تنها در برخی از آن‌ها شروع به کار می‌کنند.»

عرضه قابلیت تمام خودران:

تسلا

مدتهاست که تسلا گفته است که تمام قابلیت های اتومبیل خود را ارائه می دهد و بدون شک قابلیت های خلبان اتوماتیک و همچنین رانندگی با اتومبیل از پیشرفته ترین سیستم های کمک راننده است اما هنوز هم نیاز به توجه راننده دارند.

سال گذشته ، این شرکت نسخه بتای نسخه کامل را با قیمت 10،000 دلار راه اندازی کرد و ایلان ماسک انتشار گسترده تری را تا پایان سال 2020 اعلام کرد. با این حال ، فیلم های اولیه نشان داد که این سیستم هنوز برای استفاده عمده مناسب نیست.

در پایان سال 2020 ، ماسک اعلام کرد که تسلا این ویژگی را به عنوان یک سیستم مشترک در اوایل سال 2021 ارائه خواهد کرد ، با این حال هنوز نمی توان به این خودروساز اعتماد کرد. در سال 2017 ، ماسک گفت که یک ماشین تسلا می تواند بدون دخالت راننده تا پایان سال از نیویورک به لس آنجلس سفر کند یا اینکه در سال 2019 ، رانندگان می توانند در ماشین بخوابند و در مقصد بیدار شوند ، که هنوز هیچ کدام از آنها حاصل شده است.

عرضه نیم میلیون خودرو

تسلا

در آغاز سال 2020 ، تسلا به عرضه بیش از نیم میلیون خودرو اشاره كرد كه با اختلاف اندك ، نتوانست به هدف خود برسد. در واقع ، در سال 2020 ، این شرکت فقط 450 خودرو را با كمتر از نیم میلیون به بازار عرضه كرد. تسلا همچنین در سه ماهه چهارم سال 2020 با تحویل 180،000 دستگاه عملکرد فوق العاده ای داشت.

اگرچه تسلا با وجود شیوع ویروس کرونا و مشکلات تولید توانسته انتظارات تحلیلگران وال استریت را برآورده کند و نزدیک به نیم میلیون دستگاه خودرو تحویل دهد ، اما ایلان ماسک در گذشته قول فروش خود را نداده است. در سال 2016 ، ماسک از راه اندازی نیم میلیون اتومبیل در سال 2018 خبر داد که تنها 246 هزار خودرو را در اختیار مشتریان قرار داد. علاوه بر این ، از 650،000 فروش در سال 2019 و 1 میلیون خودرو در سال 2020 نام برد ، كه هیچ كدام از آنها عملی نشد.

عرضه تسلا مدل Y:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

تسلا پنجمین اتومبیل تولیدی خود را در مارس 2020 ، تقریباً یک سال پس از معرفی آن در بهار 2019 به بازار عرضه کرد. در واقع ، این خودرو چندین ماه زودتر از برنامه ریزی شده توسط تسلا به بازار آمد ، که با توجه به تاخیر دو ساله در انتشار ، تا حدودی عجیب بود از مدل X.

تسلا فروش این کراس اوور کامپکت را جداگانه اعلام نکرد ، اما عرضه آن فروش تسلا را تقویت کرد. در سال 2020 ، این شرکت 442 هزار و 511 دستگاه مدل 3 و مدل Y و 57 هزار و 39 دستگاه مدل X و مدل S فروخت.

تولید محدود کامیون Semi:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020
مدت هاست که منتظر تولید کامیون برقی تسلا هستیم. از کامیون برقی 8 کلاس در سال 2017 رونمایی شد و تسلا از عرضه اولین مدل های تولیدی خود در سال 2019 خبر داد. هنگامی که گزارش مالی آن برای سه ماهه سوم سال 2019 منتشر شد ، این خودروساز تولید محدود این کامیون را در سال 2020 اعلام کرد.

با این حال ، در آوریل سال 2020 ، ما مجدداً شاهد تغییر در برنامه های تسلا بودیم و این شرکت در سال 2021 اعلام راه اندازی و تولید تجاری خود کرد. هزاران نسخه از کامیون به ارزش 150 تا 200 هزار دلار ، توسط شرکت هایی از این دست پیش سفارش داده شده اند به عنوان Walmart و Pepsi و ممکن است امسال در دسترس باشد.

عرضه تسلا رودستر:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020
تسلا در سال 2017 با معرفی مدل جدید رودستر در سال 2020 علاقه مندان دنیای خودرو و حتی صنعت را به وجد آورد. طبق گفته تسلا ، حداکثر سرعت این ماشین اسپرت 402 کیلومتر در ساعت است ، با یک بار شارژ می توان تا 1000 کیلومتر آن را طی کرد و سرعت آن فقط در 1.9 ثانیه از صفر به 96 کیلومتر در ساعت می رسد. دسترسی به تمام این ویژگی ها با پرداخت حداقل 200،000 دلار امکان پذیر است.

اگرچه سال گذشته بسیاری منتظر عرضه این محصول بودند ، اما شیوع ویروس کرونا برنامه های این خودروساز را مختل کرد. ماسک اعلام کرده است که نسل جدید رودستر پس از پرتاب Cyber ​​Truck در سال 2021 وارد بازار خواهد شد.

باتری با عمر ۱.۶ میلیون کیلومتر:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020
در آوریل 2019 ، ایلان ماسک اعلام کرد که در آینده نزدیک ، باتری های تسلا می توانند عملکردی بیش از 1.6 میلیون کیلومتر داشته باشند که بی نظیر است. در همان زمان ، وی اعلام کرد که این باتری ها در سال 2020 تولید می شوند.

بسیاری انتظار داشتند که باتری در رویداد تسلا در “روز باتری” در سپتامبر 2020 رونمایی شود ، اما این اتفاق نیفتاد. در عوض ، تسلا از یک باتری جدید در این رویداد رونمایی کرد که تا پنج برابر بیشتر انرژی دارد ، 16 درصد برد خودرو را افزایش می دهد و شش برابر انرژی بیشتری نیز دارد. طبق گفته این شرکت ، سلول های “4680” سریعتر و ارزان تر ساخته می شوند و البته تا سال 2022 به تولید انبوه نخواهند رسید.

احداث کارخانه‌های جدید:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

در نوامبر 2019 ، ماسک احداث کارخانه گیگافکتوری در برلین آلمان را اعلام کرد و در سال 2020 با وجود همه مشکلات مانند اعتراض فعالان محیط زیست در آلمان ، پیشرفت خوبی را تجربه کرد. ماسک گفت که این کارخانه ماشین مدل Y و نسل بعدی سلولهای باتری تسلا را خواهد ساخت و از جولای 2021 شروع به کار می کند.

در مارس 2020 ، تسلا اعلام کرد که قصد دارد کارخانه جدیدی در ایالات متحده احداث کند و در ماه ژوئیه محل آن را “آستین” در تگزاس اعلام کرد. ساخت کارخانه جدید در آگوست سال 2020 در ایالات متحده آغاز شد.

تولید مدل S با برد ۱۲۰۰ کیلومتر:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

در سال 2015 ، ماسک به ساخت نسخه ای از ماشین مدل S با برد 1200 کیلومتر تا سال 2020 اشاره کرد. از آن زمان ، ما شاهد افزایش برد این سدان هستیم ، اما هنوز به هدف اصلی خود نرسیده است. 1200 کیلومتر بالاترین نسخه این خودرو از نظر برد به نام “Long Range Plus” 650 کیلومتر برد دارد.

با این حال ، تسلا می خواهد نسخه Plaid S S را تا پایان سال جاری به بازار عرضه کند ، که به گفته خودش بیش از 800 کیلومتر برد دارد.

پخش موسیقی توسط اسپیکرهای خارجی:

10 قول بزرگ ایلان ماسک برای تسلا در سال 2020

در سال 2020 ، با توییت های بی شماری از ایلان ماسک مواجه شدیم که برخی از آنها به ویژگی های آینده محصولات تسلا اشاره داشت. یکی از این توییت ها امکان پخش موسیقی توسط اسپیکرهای خارجی خودرو بود که برخی آن را خیلی جدی نگرفتند.

با وجود این ، اواخر سال 2020 به روزرسانی تعطیلات برای اتومبیل های جدید تسلا منتشر شد که به رانندگان امکان می دهد صدای بوق را تغییر دهند و به عنوان مثال از موسیقی به جای بوق معمولی استفاده کنند.

ایلان ماسک امسال نیز وعده های زیادی در مورد آینده تسلا خواهد داد و البته برخی از وعده های گذشته وی به امسال موکول شده است ، بنابراین باید منتظر ماند و دید کدام یک از آنها در سال 2021 اجرا می شود.

منبع: دیجیاتو

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

1 نظر در حال حاضر

  1. عالی هستن ممنون بابت مطالب مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *