وصل بودن شارژر به پریز برق چه مشکلی ایجاد میکند ؟

وصل بودن شارژر به پریز برق چه مشکلی ایجاد میکند ؟

وصل بودن شارژر به پریز برق چه مشکلی ایجاد میکند ؟ همه ما با مسئله اتصال چندین شارژر به پریز برق مواجه شده ایم ، در حالی که در طرف دیگر شارژر هیچ تلفنی به آن متصل نیست ، این امر در خانه ها و محل کار به امری عادی تبدیل شده است. بسیاری از کاربران ترجیح می دهند تلفن همراه خود را پس از شارژ از برق وصل کنند اما آداپتور شارژ و کابل شارژر را همچنان متصل به پریز برق متصل باقی بگذارند.. در این مقاله می خواهیم موضوع تعمیرات تخصصی موبایل را بررسی کنیم ، آیا اتصال شارژر به پریز برق مشکل است؟با موبایل 30 تا پایان همراه باشید.

شارژر

بیشتر بخوانید: آموزش پایه فلش کردن گوشی اندرویدی

وظیفه اصلی شارژر چیست؟

وظیفه شارژر در هر دستگاهی مانند تلفن های همراه مطابقت ولتاژ برق 220 ولت با دستگاه مربوطه است. هنگامی که شارژر را به منبع تغذیه متصل می کنید و از آن به راحتی استفاده می کنید ، از این موضوع غافل هستید که چندین قطعه الکترونیکی به طور مداوم و بدون وقفه 220 ولت جریان متناوب (AC) را به 5 ولت DC  تبدیل می کنند.

در واقع ، شارژر رابطی است بین پریز برق 220 ولت و دستگاه شما. ولتاژ ورودی همان 220 ولت است و ولتاژ خروجی به نوع دستگاه شما بستگی دارد. اصولاً در تلفن های همراه 5 ولت و در لپ تاپ ها 19 یا 20 ولت است.

وصل بودن شارژر به پریز برق چه مشکلی ایجاد میکند ؟

وقتی شارژر به برق متصل است چگونه کار می کند؟

حتماً متوجه شده اید که وقتی شارژر به تلفن شما متصل است ، شارژر شما گرم می شود. این گرمای شارژر طبیعی است و به دلیل جریانی است که از آن می گذرد. به همین دلیل ، وقتی شارژر به تلفن همراه یا هر دستگاهی متصل نباشد ، خود گرمای خاصی ندارد.

وصل بودن شارژر به پریز برق چه مشکلی ایجاد میکند ؟

اتصال شارژر بدون دستگاه:

شارژرهای تلفن جدید از منبع تغذیه سوئیچینگ یا SMPS استفاده می کنند. این منبع تغذیه از چندین قسمت تشکیل شده است که بعضی از قسمتهای آن حتی در صورت عدم اتصال شارژر به دستگاه کار می کنند.

به عنوان مثال ، یکسو کننده ولتاژ ، که وظیفه تبدیل ولتاژ 220 ولت به ولتاژ مستقیم را دارد ، اگرکه دیوایسی به شارژر متصل باشد و چه نباشد، کار خود را نیز انجام می دهد.

از طرف دیگر ، در منبع تغذیه سوئیچینگ SMPS ، یک مصرف کننده کوچک Min Load در نظر گرفته می شود تا همیشه مقداری جریان داشته باشد. این کار برای حفظ تعادل در عملکرد منبع تغذیه سوئیچینگ انجام می شود.

بنابراین اتصال شارژر به پریز برق بدون آن که دیوایسی به آن متصل شود، باعث استهلاک شارژر می شود که به نوبه خود از عمر شارژر تا حد بسیار کمی می کاهد و در طولانی مدت شرایط خرابی آن را ایجاد می کند.

شارژر

بیشتر بخوانید: علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

  • هرچه شارژرهای متصل به برق بیشتر باشند و تعداد آنها بیشتر باشد ، هزینه بالاتری نیز خواهد داشت.
  • حتما می دانید که شارژرهای مختلفی به برق متصل هستند و هرچه شارژر بزرگتر باشد ، احتمال مصرف برق محصول بیشتر است.
  • شارژرهای اصلی و تقلبی می توانند انرژی بیشتری مصرف کنند و حتی ممکن است هزینه را 20 برابر کنند.
  • نکته اصلی این است که برخی از شارژرها تا زمانی که برق دارند گرم می مانند و نباید آنها را زیر لباس یا کتاب قرار داد تا خطر آتش سوزی را افزایش دهند.
  • در پایان می توان گفت بهتر است از تجهیزات اصلی و با کیفیت استفاده کنید و پس از استفاده از ابزار دیجیتال حتما شارژرها را از برق بکشید تا عمر دستگاه و شارژر شما افزایش یابد.

 

امیدواریم این مطالب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *