آموزش پیدا کردن رمز وای فای را در ویندوز ۱۰

آموزش پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز۱۰

آموزش پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز۱۰: بسیاری از ما برای اتصال به یک شبکه وای فای، تنها برای اولین بار پسورد آن را وارد لپ‌تاپ خود می‌کنیم و دیگر نگران چیزی نیستیم. با این وجود شاید پس از مدتی دوباره به پسورد وای فای نیاز داشته باشیم و برای مثال بخواهیم آن را در اختیار فرد دیگری قرار دهیم. در این مطلب می‌خواهیم نحوه پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم.

آموزش پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز۱۰

اگر پسورد وای فای لپ‌تاپ خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با چندین راه به آن دست پیدا کنید. در ادامه برای یادگیری نحوه پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز ۱۰ با موبایل 30 همراه باشید.

پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز ۱۰ با کامند پرامپت

شما می‌توانید با کامند پرامپت (Command Prompt) ویندوز ۱۰ کارهای مختلفی انجام دهید، با این حال ما می‌خواهیم در این مطلب با استفاده از آن رمز وای فای را در ویندوز ۱۰ پیدا کنیم. برای اینکار باید یک بچ فایل (Batch File) بسازید تا پسورد وای فای سیستم شما به نمایش گذاشته شود.

شاید در ابتدا تصور کنید با فرایند پیچیده‌ای روبه‌رو هستید، اما نگران نباشید چرا که تنها در چند دقیقه می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. برای شروع باید از SSID شبکه خود یا همان نام شبکه وای فای اطلاع داشته باشید. برای دستیابی به نام شبکه روی آیکون آن در سمت راست بخش پایینی صفحه کلیک کنید. ضمنا برای اینکار می‌توانید به مسیر Settings > Network & Internet > Status هم بروید.

رمز وای فای

برای ساخت یک بچ فایل که رمز وای فای را نشان دهد، باید ابتدا یک برنامه ویرایش متن مانند نوت‌پد را باز کنید. پس از باز کردن این برنامه، متن زیر را درون آن پیست کنید. بجای عبارت YOUR_SSID، باید نام شبکه خود را وارد کنید و حتما درون “” قرار داشته باشد.

netsh wlan show profile name=”YOUR_SSID” key=clear

pause

حالا روی گزینه File و سپس Save As کلیک کنید. در پنجره جدید، برای بخش Save as type یک منوی کشویی قرار دارد که باید آن را از Text Documents به All Files تغییر دهید. می‌توانید هر نامی که دوست دارید را برای آن تایپ کنید. در حقیقت نام این فایل اهمیت ندارد اما باید در انتهای آن bat. بنویسید تا یک بچ فایل ساخته شود. این فایل را در محل موردنظرتان ذخیره کنید.

حالا در زمان اتصال به شبکه وای فای، دوبار روی این فایل کلیک کنید. با اینکار پنجره کامند پرامپت باز می‌شود و اطلاعاتی درباره شبکه در اختیارتان قرار می‌گیرد. در روبه‌روی بخش Key Content، پسود فای وای به نمایش گذاشته می‌شود.

رمز وای فای

باید به این موضوع اشاره کنیم که با این راه تنها امکان پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز ۱۰ فراهم می‌شود و نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

 

پیدا کردن رمز وای فای در ویندوز ۱۰ با تنظیمات:

اگر نمی‌خواهید یک بچ فایل بسازید، می‌توانید با چندین کلیک و گشت و گذار در منوی ویندوز به پسورد وای فای شبکه خود دست پیدا کنید. اینکار نسبت به ساخت بچ فایل زمان بیشتری از شما می‌گیرد و هر دفعه باید چندین بار روی گزینه‌های مختلف کلیک کنید.

برای شروع به مسیر Settings > Network & Internet > Status بروید و در همین صفحه با اسکرول به سمت پایین، گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید. ضمنا می‌توانید با کنترل پنل هم به چنین صفحه‌ای برسید. در کنترل پنل به صفحه Network and Sharing Center بروید.

در این صفحه ، در مقابل گزینه Connections ، نام شبکه شما نمایش داده می شود و با دو بار کلیک روی عبارت آبی ، اطلاعات مربوط به شبکه Wi-Fi نمایش داده می شود.

 

آموزش پیدا کردن رمز وای فای را در ویندوز ۱۰

در ادامه روی گزینه Wireless Properties کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز شود. در اینجا به تب Security بروید تا گزینه Network security key را ببینید. گزینه Show characters را فعال کنید تا رمز وای فای نمایش داده شود. شاید با اینکار پیامی مبنی بر دسترسی ادمینی در برابرتان ظاهر شود.

آموزش پیدا کردن رمز وای فای را در ویندوز ۱۰

می توانید عبارت روبه‌روی Network security key را تغییر دهید ، اما این رمز عبور Wi-Fi شما را تغییر نمی دهد ، بلکه رمز عبوری را تنظیم می کند که ویندوز از آن برای اتصال به شبکه استفاده می کند. بنابراین اگر در استفاده از شبکه مشکلی ندارید ، این عبارت را تغییر ندهید. اگر اشتباه تایپی در این عبارت وجود دارد ، آن را تغییر دهید یا در صورت تغییر رمز عبور WiFi آن را به روز کنید.

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید عبارت موجود در این بخش را تغییر دهید ، تا زمان حل شدن ، نمی توانید دوباره به شبکه Wi-Fi متصل شوید.

پیدا کردن رمز وای فای با استفاده از روتر:

اگر هیچ یک از موارد فوق به درد شما نمی خورد ، بهترین راه برای دریافت رمز عبور Wi-Fi خود رابط کاربری روتر است. اگر از زمان خرید روتر رمز ورود Wi-Fi خود را تغییر نداده اید ، ممکن است چنین رمز عبوری را در برچسب پشت یا پایین مشاهده کنید.

آموزش پیدا کردن رمز وای فای را در ویندوز ۱۰

اگر رمز Wi-Fi در روتر نیست یا آن را تغییر داده اید ، باید به صفحه مرورگر آن بروید. آدرس روتر ، نام کاربری و رمز عبور برای دسترسی به رابط کاربری روی بدنه نوشته شده است ، شما باید آدرس را در نوار بالای مرورگر وارد کنید. در رابط کاربری به دنبال قسمت Wi-Fi و رمز ورود آن بگردید.

رمز وای فای در ویندوز۱۰

چگونه رمز وای فای را فراموش نکنیم؟

با هر یک از روش های فوق می توانید به رمز ورود Wi-Fi دسترسی پیدا کنید ، اما مطمئناً نمی خواهید این مسیرها را در آینده دوباره تکرار کنید. در ابتدا ممکن است فکر کنید که انتخاب یک رمز عبور ساده Wi-Fi باعث نمی شود که آن را در آینده فراموش کنید ، اما با این کار امنیت آن به خطر می افتد.

درعوض ، از رمز عبور مناسب استفاده کنید و آن را در برنامه های مدیر مدیریت ذخیره کنید. بسیاری از این برنامه ها رایگان هستند و به شما امکان می دهند رمزعبور Wi-Fi خود را ذخیره کنید. این برنامه ها علاوه بر حفظ امنیت رمز عبور ، امکان دسترسی به آن را در دستگاه های مختلف نیز فراهم می کنند.

یافتن رمز عبور Wi-Fi در ویندوز 10 کار دشواری و پیچیده ای نیست ، اما برای دسترسی به آن باید به یک شبکه متصل باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *