موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم : اگرقصد دارید وارد بازار کار تعمیرات موبایل شوید و از درآمد عالی شغل تعمیرات موبایل استفاده کنید پیشنهاد ما برای شما این است که این مقاله را تا انتها بخوانید. در این مقاله به نکات مهمی  اشاره کرده ایم که با توجه و رعایت آنها در کار می توانید در بازار کار شغل تعمیر موبایل موفق شده و به درآمد بالایی دست یابید.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

معرفی شغل تعمیرات موبایل:

شغل تعمیرات موبایل یکی از مشاغل پردرآمد فنی در بازار کار امروزی است که با توجه به بازار کار عالی تعمیرات موبایل از درآمد خوبی برخوردار است. تعمیرکار حرفه ای موبایل باید مهارت و توانایی لازم در عیب یابی و تعمیرات انواع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری انواع مدل های موبایل اندروید و آیفون را داشته باشد.و با دقت بر روی آن متمرکز شود.

حتما بخوانید: تعویض شیشه (Glass) صفحه نمایش iPhone x

بازار کار تعمیرات موبایل چگونه است؟

همچنین امروزه موبایل یکی از پرمصرف ترین وسایل بوده و افراد بسیاری از آن استفاده کرده و با توجه به پیشرفت آن، همچنین ارائه نرم افزارهای کاربردی بسیاری از افراد بسیاری از فعالیت های روزانه خود را مانند خرید، پرداخت، راهیابی، گفتگو و بسیاری از دیگر فعالیت ها را از طریق این وسیله انجام می دهند.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

بنابراین با توجه به افزایش استفاده از این وسیله تقاضا برای تعمیرات این وسیله نیز افزایش خواهد یافت.  همانطور که می دانید از سال ۹۶ با توجه به افزایش قیمت دلار، قیمت گوشی های موبایل نیز افزایش یافته و همین امر باعث شده است تا افراد توانایی مالی برای تعویض گوشی موبایل را نداشته و به هنگام خراب شدن آن به دنبال راهی برای تعمیر آن باشند. در نتیجه همه این عوامل نشان می دهد که امروزه بازار کار تعمیرات موبایل در ایران رشد خوبی داشته و در آینده رشد و رونق بهتری نیز خواهد داشت.

وارد بازار کار تعمیرات موبایل :

همانطور که در جریان هستید برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل و موفقیت در آن می بایست دانش و مهارت لازم در عیب یابی، تعمیرات و تعویض قطعات انواع برندهای موبایل اندروید و آیفون را داشته و بتوانید مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری  ریز و درشتی به وجود آمده در موبایل را رفع نمایید.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

قطعا امروزه با توجه به ورود اپلیکیشن های کاربردی به بازار، افراد با مشکلات نرم افزاری بسیاری مواجه خواهند شد بنابراین تعمیرکار حرفه ای موبایل می بایست توانایی رفع این مشکلات مانند فلش گوشی، نصب برنامه ها، رفع ارورهای گوشی، رفع ارورهای رایج مدار سیم کارت، برداشتن رمز گوشی ها و بسیاری از مشکلات دیگر را داشته باشد.

افراد هنگام کار با موبایل با مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن صدا و آنتن، شکستن ال سی دی، تعمیر صفحه نمایش گوشی، خراب شدن باتری، تعمیر دوربین موبایل، عیب یابی تاچ گوشی، خراب شدن هارد، و بسیاری از دیگر مشکلات مواجه می شوند. تعمیرکار حرفه ای موبایل موبایست مهارت لازم در عیب یابی و تعویض قطعات مربوطه را بهترین صورت ممکن داشته باشد.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

در گذشته افراد به صورت تجربی مهارت های لازم برای تعمیرات موبایل را فرا می گرفتند اما امروزه با توجه به پیچیده شدن تکنولوژی موبایل همچنین حساس بودن قطعات آن تعمیرات و تعویض قطعات موبایل بسیار حساس و پیچیده بوده و نیازمند دانش و مهارت کافی می باشد، زیرا در صورت نداشتن تخصص و مهارت ممکن است آسیب به دیگر قطعات وارد شده و مشکلات دیگری را به وجود آورد.

قطعا تعمیرکاران موبایل قبل از ورود به بازارکار این شغل باید حتما به عنوان شاگرد تعمیرات موبایل در مغازه تعمیرات موبایل فعالیت کرده یا در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کرده و دانش و مهارت لازم برای ورود به این حرفه را به دست آورند.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

توصیه ما به شما این است که در دوره های مربوطه شرکت کنید زیرا کسب مهارت لازم از طریق شاگرد بودن نیاز به مدت زمان طولانی می خواهد، اما در دوره های تعمیرات موبایل به دلیل عملی بودن آموزش ها در مدت زمان کوتاهی صفر تا صد تعمیرات موبایل را یاد گرفته و می توانید وارد بازار کار شوید.

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد تعمیرات موبایل از عوامل گوناگی مانند کیفیت کار، دانش کار، موقعیت مکانی مغازه تعمیرات موبایل و غیره می باشد. در صورتی که موارد ذکر شده را رعایت کرده باشید درآمد متوسط ماهیانه تعمیرات موبایل برای شما می تواند بین ۵ تا ۱۶ میلیون تومان در ماه باشد. در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار بر میزان درآمد این شغل می پردازیم.

درآمد تعمیرات موبایل:

چگونه در بازار کار تعمیرات موبایل درآمد خود را افزایش دهیم؟
میزان درآمد تعمیرات موبایل وابسته به عوامل متعددی می باشد که در صورت رعایت آنها می توانید به درآمد خوبی در این شغل دست یابید، در این بخش همراه ما باشید تا با این عوامل آشنا شده و با به کارگیری آن ها درآمد خود را افزایش دهید.

حتما بخوانید: آشنایی با قطعات موبایل

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

عامل اول: دانش خود را بروز کنید
یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل داشتن مهارت و تخصص کافی در تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل است. همانطور که می دانید هر روز گوشی های جدیدی وارد بازار شده و تکنولوژی آنها روز به روز پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

پس برای موفقیت در بازار کار تعمیرات موبایل می بایست خود را با این تکنولوژی همراه کرده و مهارت و تخصص خود را به روز نمایید. برای اینکار توصیه می کنیم مقالات آموزشی ما را دنبال کرده و از آخرین اخبار مربوط به تعمیرات موبایل آگاه شوید. با موبایل30 همراه باشید.

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

عامل دوم: موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید
موقعیت مکانی مغازه تعمیرات موبایل نقش ویژه ای در میزان درآمد این شغل دارد. در صورتی که قصد دارید درآمد بسیاری از این شغل به دست آورید توصیه می کنیم مغازه تعمیرات موبایل خود را در محله های پررفت و آمد راه اندازی کنید. بدون تردید در این مکان افراد بیشتری با شما در تعامل بوده و تعداد مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد. همینطور می توانید مغازه خود را در مکانی که بورس تعمیرکاران موبایل یا بورس فروش موبایل است راه اندازی کنید.

موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید

در مواقعی  که توانایی مالی برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل در مکانی شلوغ ندارید و می خواهید در مکانی خلوت تر مغازه خود را تاسیس کنید، توصیه می کنیم تحقیقات محلی داشته و اطمینان حاصل کنید که در اطراف شما مغازه تعمیر موبایل دیگری وجود نداشته باشد. زیرا در این صورت احتمال آنکه مغازه پیشین مشتری های محله را جذب کرده بسیار است.

همچنین می توانید تنها یک میز تعمیرات موبایل در یک مغازه موبایل فروشی کرایه کنید و کار خود را از آنجا شروع کنید.

هزینه مغازه تعمیرات موبایل چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هزینه این مغازه وابسته به موقعیت مکانی شما، بزرگی آن، شهری که در آن قصد فعالیت دارید وابسته است. در صورتی که در شهری بزرگ و محله ای پر رفت و آمد قصد اجاره یا خرید مغازه تعمیرات موبایل را داشته باشید بدون شک هزینه شما بیشتر از زمانی است که در محلی کم رفت و آمد و کوچک اقدام به خرید یا اجاره مغازه داشته باشید.

عامل سوم: تبلیغات مناسبی داشته باشید
تبلیغات از مهم ترین عوامل برای موفقیت در هر شغلی می باشد. شغل تعمیرات موبایل نیز از این امر مستثنی نبوده و برای موفقیت هر چه بیشتر در این شغل و کسب مشتریان بیشتر از بازار کار تعمیرات موبایل می بایست تبلیغات مناسبی داشته باشید. خوشبختانه امروزه سایت ها و اپلیکیشن هایی مانند دیوار و شیپور هستند که به صورت رایگان امکان ثبت آگهی را برای شما فراهم کرده اند.

عامل دوم: موقعیت مکانی مناسبی را انتخاب کنید

چگونه یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شویم

برای معرفی خود می توانید کانال های تلگرامی یا صفحات مرتبط در اینستاگرام را شناسایی کرده و در آنها تبلیغات داشته باشید. همچنین می توانید تبلیغات بنری یا تراکتی یا برچسبی داشته و از این طریق به معرفی کسب و کار خود بپردازید.

عامل چهارم: خدماتی با کیفیت ارائه دهید
کیفیت ارائه خدمات از دیگر عوامل تاثیر گذار در موفقیت در این شغل می باشد. کیفیت ارائه خدمات منجر به رضایت مشتری از شما شده و این رضایت منجر به تبدیل شدن مشتری به مشتری وفادار می شود. مشتری وفادار شما خود به تبلیغ خدمات شما پرداخته و از این طریق مشتریان شما روز به روز بیشتر و درآمد شما افزایش خواهد یافت.

خدماتی با کیفیت ارائه دهید

عامل پنجم: خدماتی منحصر به فرد ارائه دهید
برای جذب مشتریان بیشتر و رضایت بیشتر آنها، می توانید علاوه بر کیفیت خدماتی اضافه و منحصر به فرد به آنها ارائه دهید. به طور مثال می توانید برای خدمات خود گارانتی به آنها داده یا ترفیعات فروش مانند تخفیف خرید کالا، تخفیف خدمات بعدی و غیره به آنها ارائه دهید.

عامل ششم: در کار سرعت داشته و خوش قول باشید

یکی از دیگر عوامل مهم برای موفقیت در این شغل و افزایش حس رضایتمندی در مشتریان سرعت در کار و خوش قول بودن است. متاسفانه تعداد کمی از تعمیرکاران موبایل به این امر توجه دارند و در صورتی که شما در کنار سایر عوامل به این موضوع نیز توجه داشته باشید می توانید مزیت رقابتی به دست آورده و درآمد بیشتری کسب کنید.

از آنجایی که امروزه بیشتر افراد به کمک موبایل فعالیت های خود را انجام می دهند بنابراین تمایل دارند کار تعمیرات موبایل به زودی انجام شده و هر چه سریع تر آن را تحویل بگیرند. همچنین هیچ مشتری دوست ندارد که در زمانی دیرتر از زمان تعیین شده توسط شما گوشی موبایل خود را تحویل بگیرد، بنابراین تلاش کنید که در زمانی کوتاه و مقرر عیب گوشی را رفع نمایید و آن را به مشتری تحویل بدهید.

در کار سرعت داشته و خوش قول باشید

عامل هفتم: قیمت مناسب و رقابتی داشته باشید

از دیگر عوامل جذب مشتری و موفقیت در بازارکار تعمیرات موبایل در ایران به خصوص در ماه های اولیه فعالیت ارائه خدمات با قیمت مناسب و رقابتی در مقایسه با دیگر رقبا است. همانطور که می دانید در این شغل برای خدمات ارائه شده تعرفه کاملا مشخصی وجود ندارد و افراد به دنبال تعمیرکاری هستند که ضمن ارائه کار با کیفیت، قیمت مناسب تری در مقایسه با رقبا ارائه دهد. بنابراین با انجام این کار می توانید مشتریان بیشتری به دست آورده و از این طریق به درآمد بیشتری به دست آورید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *