آی سی

تعویض هارد گوشی سامسونگ

تعویض هارد گوشی سامسونگ :هارد یا EMMC بعد از CPU مهمترین آی سی موبایل است و کلیه ی مسائل مربوط به بوت و راه اندازی و ذخیره ی اطلاعات بر روی گوشی به این آی سی خلاصه می شود. خرابی هارد گوشی یکی از مشکلاتی است که دامنگیر بسیاری از گوشی های شما می شود. دلیل مشخصی را برای خرابی هارد گوشی نمی توان در نظر گرفت اما دلایلی مانند ویروسی شدن گوشی، خاموش شدن گوشی در حین آپدیت، استفاده چند برنامه به صورت همزمان، درآوردن باتری گوشی در حین استفاده، ضربه و آخوردگی و ….. را می توان از دلایل عمده ی خرابی هارد گوشی در نظر گرفت. همچنین تمام شدن عمر آی سی موبایل نیز یکی دیگر از دلایل خرابی هارد گوشی می باشد.با موبایل 30 همراه باشید.

تعویض هارد گوشی سامسونگ

بیشتر بخوانید: لوازم تعمیرات موبایل 

تعویض هارد گوشی سامسونگ در برند ها و سی پی یو های مختلف متفاوت می باشد. به دلیل چسبی بودن هارد گوشی های جدید و همینطور نیاز به مهارت، تجربه، ابزار و تجهیزات خاص، آی سی اورجینال و فایل پروگرم هارد، تعویض هارد گوشی یکی از تخصصی ترین فرآیندها در زمینه تعمیرات موبایل می باشد.

چه زمانی نیاز است که هارد گوشی تعویض شود؟

گاهی اوقات ممکن است آسیب وارد شده بر هارد گوشی قابل تعمیر نباشد و هارد به طور کامل بسوزد. در چنین حالتی نیاز به تعویض هارد موبایل جهت بازیابی کارکرد دستگاه نیاز می باشد. آسیب دیدگی و سوختن هارد گوشی به این معنا نیست که گوشی شما دیگر از کار افتاده و باید به کلی آن را کنار گذاشت.

اگر چه سوختن هارد گوشی، اختلالی جدی است، اما در بسیاری از مواقع امکان تعویض هارد گوشی سامسونگ و بازیابی اطلاعات آن وجود دارد. تعویض هارد گوشی سامسونگ نیز مانند تعویض هارد گوشی به تخصص و مهارت بسیار بسیار زیادی نیاز دارد، چراکه هارد قطعه ای حساس در ساختار سیستماتیک گوشی است که می تواند تمامی اجزای داخلی موبایل را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

به صورت کلی می توان گفت چنانچه تعویض هارد گوشی سامسونگ با نمونه ی تقلبی مرتبط با برند دستگاه و تحت نظر افراد مبتدی انجام شود، می تواند باعث بروز اختلالات جدی در دیگر قطعات موبایل شود. لذا در صورت سوختن هارد گوشی از سپردن آن به مراکزی که دانش لازم را در این زمینه را ندارند، جدا پرهیز کنید.

لازم به ذکر است که تعویض هارد گوشی سامسونگ و هزینه تعویض هارد گوشی سامسونگ در مراکز تعمیرات موبایل توسط کارشناسان حرفه ای با نمونه ی اورجینال مشابه تعویض می گردد.

تعویض هارد گوشی سامسونگ

دلایل سوختن هارد گوشی سامسونگ چیست؟

وقتی که گوشی در حال شارژ است، هرگز اقدام به خاموش یا ریست کردن گوشی خود نکنید.
زمانی که باتری گوشی زیر ۲۰ % ظرفیت شارژ است اقدام به ریست فکتوری یا ریست معمولی گوشی خود نکنید، چرا که در این حالت عمل خواندن و نوشتن به ولتاژ بیشتری نیاز دارد و این کار باعث میشود که به hard گوشی شما ولتاژ مناسبی نرسد و در عملکرد آن ایجاد اختلال کند. پس همیشه توجه داشته باشید که باطری گوشی بالای ۷۰ یا ۸۰ % شارژ بهینه داشته باشد.
شایعترین مورد سوختن hard که اکثرا در گوشی های اچ تی سی که دیده شده در حین بازی های گرافیکی است که گوشی به صورت ناخودآگاه خاموش می شود.
ضربه خوردگی و آب خوردگی نیز یکی از دلیل های شایع سوختن هارد گوشی سامسونگ میباشد. زمانی که گوشی ضربه یا آب میخورد مدتی کار میکند ولی یک دفعه و بی دلیل خاموش می شود، بی شک hard گوشی سوخته است و باید تعویض شود.اثرات منفی ناشی از ضربه خوردگی و آب خوردگی گوشی، هرگز از همان ابتدا مشخص نمی شود. کارهایی که برای رفع مشکل آب خوردگی موبایل انجام دهید را بخوانید.
استفاده از شارژر های غیر استاندارد هم یکی دیگر از دلایل سوختن آی سی هارد موبایل و همچنین آی سی تغذیه گوشی است.

تعویض هارد گوشی سامسونگ

بیشتر بخوانید: مشکلات و تعمیر سخت افزار موبایل

به چه هاردی، هارد سوخته میگویند؟

به هارد گوشی ای که از لحاظ الکترونیکی آسیب دیده باشد هارد سوخته و یا هارد آسیب دیده می گویند.آسیب هایی که نوسان برق می تواند به هارد گوشی وارد کند این است که به برد و یا آی سی کنترل یا هر دو آسیب می رساند. گاهی اوقات هارد گوشی قابل تعمیر می باشد اما در مواردی نیز هارد قابلیت تعمیر را ندارد و باید اقدام به تعویض هارد موبایل کرد. درباره هارد سوخته ای که قابلیت تعمیر ندارد، اطلاعات نوشته شده بر روی، هارد دیگر قابل بازیابی نمی باشد.

مزایای تعویض هارد گوشی سامسونگ چیست؟

تشخیص درست مشکل هارد گوشی موبایل برای دارنده‌ی آن منافع متفاوتی دارد. بدون شک تعویض هارد گوشی نسبت به تعمیر هزینه‌ی بیشتری دارد. بنابراین اگر به محض آگاهی از مشکل، به یک متخصص با تجربه در زمینه‌ی تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنید ممکن است بتواند جلوی زیان بیشتر را بگیرد و با دقت نسبت به تعمیر هارد گوشی خود اقدام کند. در غیر اینصورت تنها راه حل تعویض هارد گوشی است. شناسایی گوشی خاموش با هارد خراب هنگام اتصال به کامپیوتر از دیگر راه‌های تشخیص خرابی هاردگوشی است که می‌تواند شما را در تشخیص اولیه صحیح کمک کند.

تعویض هارد گوشی سامسونگ

علائم خرابی هارد گوشی سامسونگ:

 • پاک نشدن اطلاعات و تنظیمات دستگاه پس از بازنشانی به تنظیمات کارخانه (فکتوری ریست)
 • ریستارت شدن یا هنگ کردن دستگاه
 • خاموشی کامل گوشی پس از فلش رام یا فکتوری ریست

خاموشی خود به خود دستگاه:

زمانی گوشی خود به خود هنگام کار خاموش میشود. در این موارد احتمال خرابی هارد گوشی زیاد است ولی نمیتوان گفت این موضوع ۱۰۰ درصد مربوط به هارد است. اینکه خود به خود این اتفاق بیفتد نشانه ی بسیار مهمی است. یعنی گوشی صدمه ای مثل آب خوردگی یا ضربه نداشته است. هرچند گاهی پیش می اید که گوشی آب یا ضربه خورده و همان لحظه خراب نشده و این آسیب بعد از مثلا یک ماه به صورت خاموشی خود به خود ظاهر میشود.

خاموشی خود به خود دستگاه

گوشی روشن بشود ولی بالا نمی آید:

در این جور موارد ابتدا گوشی را فلش رام بزنید. اگر گوشی فلش نگرفت احتمال خیلی زیاد ایراد از هارد گوشی است. البته گاهی اوقات گوشی روی آرم هست و فلش هم میخورد ولی باز هم بالا نمی آید.در این مورد باید گوشی از نظر سخت افزاری چک شود چرا که مشکل هم میتواند از هارد باشد, هم cpu و هم موارد دیگر مانند آی سی تغذیه.

گوشی روشن می شود, بالا هم می آید ولی نه می توان اطلاعاتی روی آن ریخت و نه میتوان پاک کرد، این مورد از علائم ۱۰۰درصدی خرابی هارد گوشی است.

 • مشاهده پیغام Encrypt Unsuccessful هنگام بالا آمدن گوشی
 • ویبره های متوالی هنگام بالا آمدن گوشی (در بعضی مدلها مثل HTC و Huawei شایعتر است).
 • پریدن سریال (IMEI) و بیس باند در بعضی موارد.
 • مشاهده پیغام Internal Storage Damaged هنگام بالا آمدن گوشی

گوشی روشن بشود ولی بالا نمی آید

مشکلات بعد از تعویض هارد گوشی

بعضی مواقع در صورت استفاده از هارد نامتناسب امکان دارد گوشی فلش بگیرد ولی چون نمیتواند اطلاعات هارد را بخواند گوشی پیغام write protection میدهد و در ضمن فراموش نشود در صورت استفاده از هاردی غیر هارد خود گوشی حتما از هارد شرکت سامسونگ استفاده شود.

cid چیست؟

cid شماره سریال هارد است که برای هر مدل هارد متفاوت می باشد وقتی از هارد خود گوشی استفاده میکنید نیازی به تغییر cid نخواهید داشت اما وقتی که بخواهید از هارد مشابه استفاده کنید باید cid هارد را به cid هارد قبلی تغییر دهید و تنها cid هارد های سامسونگ را میتوان تغییر داد.

قطع پایه های اصلی از روی برد یا هارد:

هارد ها دارای یکسری پایه های nc و مشترک هستند اما اگر یکی از پایه های اصلی قطع شود یا تمام پایه ای مشترک نیز قطع گردد باید مسیر پایه قطع شده را سیم کشی کرد تا قطعی رفع شود.

پارتیشن بندی نکردن boot1 boo2 rpmb:

در گوشی های mtk شاید پارتیشن اهمیت زیادی نداشته باشد اما در گوشی های huawei samsung lg ,….پارتیشن بندی بسیار مهم می باشد متاسفانه تغییر پارتیشن بندی فقط در هارد های سامسونگ امکان پذیر میباشد.

تنظیم نکردن پارتیشن mbr:
این پارتیشن در قسمت userdata میباشد که معمولا تنطیم نشدن آن به خاطر دامپ خراب است.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

1 نظر در حال حاضر

 1. سلام خسته نباشید من تبلت tab s2 9.7 دارم تعداد دفعات زیاد ریست میکرد بعد فلش رام زدم مجددا چندوقت بعد از فلش کردن دوباره بحث ریست کردنش شروع شد بردم پیش تعمیرکار گفت مشکل از هارده بعد موقعی که ریست می کنه مین برد تبلت داغ میشه می خواستم بدونم که این ریست کردن های مکرر ممکنه به قطعات دیگر برد مثل cpu یا ram یا gpu آسیب بزنه و اونها روهم دچار مشکل کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *