افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید :دقت کنیدکه هرچقدر برنامه ها و بازی های بیشتری روی گوشی نصب باشند، فشار روی قطعات سخت افزاری دستگاه بیشتر می‌شود و این امر باعث کاهش محسوس تر سرعت عملکرد دستگاه خواهد شد.موبایل30 همراه باشید.

 

افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

بنابراین سعی کنید تمام برنامه های غیر ضروری و آنهایی که نیاز ندارید را از روی موبایلتان حذف نمایید. توصیه ما این است که همیشه هر چند وقت یک بار لیست برنامه های گوشی را مرور کرده و تمام آن مواردی که غیرضروری هستند و خیلی از آن ها استفاده نمی‌کنید یا نمونه های مشابه آن ها روی موبایلتان نصب است را حذف نمایید. پس یکی از موثرترین ترفند ها برای افزایش سرعت گوشی قدیمی مربوط به حذف برنامه های غیرضروری می‌شود.با موبایل30 همراه باشید.

 سرعت گوشی :کاهش ویجت ها

ویجت ها هم در گوشی های اندرویدی و هم در آیفون های اپل قابل استفاده هستند اما تنوع و تعداد این ویجت ها در گوشی های اندرویدی بیشتر از آیفون های اپل است. هر اندازه ویجت های بیشتری روی موبایل شما فعال باشند، منابع سخت افزاری گوشی بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرند و در نتیجه احتمال کاهش سرعت عملکرد دستگاه هم افزایش پیدا می‌کند.

افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

پس  سعی کنید تا حد امکان ویجت های کمتری را در موبایل های قدیمی بکار ببرید. برای حذف ویجت ها از اسکرین های اندروید کافیست که وارد بخش ادیت اسکرین ها شوید و ویجت های مورد نظر را با لمس آیکون ضربدر یا کشیدن و رها کردن روی آیکون سطل آشغال حذف نمایید. در آیفون های اپل هم انجام این کار از طریق منوی ویرایش ویجت ها قابل انجام خواهد بود. پس برای افزایش سرعت گوشی قدیمی خود ویجت های آن را کم کنید.

 

عدم استفاده از والپیپر لایو:

اگر از والپیپرهای لایو استفاده می‌کنید باید بدانید که انجام این کار روی سرعت عملکرد گوشی تاثیرگذار است و منجر به افت سرعت عملکرد دستگاه به ویژه در گوشی های قدیمی تر می‌شود. لایو والپیپر در واقع تصویر متحرک و زنده‌ای است که به عنوان پس زمینه موبایل لحاظ می‌شود.

افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

بیشتر بخوانید: علت باد کردن باتری های گوشی

این تصویر می‌تواند به هر شکل یا وضعیت خاصی باشد و در هر صورت المان های متحرکی خواهد داشت. این المان های متحرک منجر به افزایش فشار روی پردازنده و منابع سخت افزاری موبایل شده و کندی عملکرد دستگاه را در پی خواهند داشت. پس سعی کنید در گوشی های قدیمی تر از لایو والپیپر یا همان تصاویر پس زمینه متحرک استفاده ننمایید.

 

ریستارت موبایل:

یکی از روش های موقتی که می‌توانید از آن برای مقابله با مشکل کندی سرعت گوشی قدیمی استفاده کنید مربوط به ریستارت دستگاه می‌شود.دقت کنید که ریستارت کردن گوشی های موبایل فقط یک روش و راه حل سریع و موقت برای مقابله با مشکل کند بودن آن هاست و نمی‌توان به عنوان یک راه حل دائمی و همیشگی روی آن حساب باز کرد.

ریستارت موبایل

 

ریستارت هر گوشی می‌تواند با فشردن دکمه پاور و انتخاب گزینه Restart انجام گیرد. وقتی گوشی ریستارت شود تمام اپلیکیشن های پس زمینه آن موقتا غیرفعال شده و بدین ترتیب با راه اندازی مجدد گوشی، منابع سخت افزاری آن کاملا رفرش خواهند شد و فشار از روی آن ها برداشته می‌شود. بنابراین یکی دیگر از روش های افزایش سرعت گوشی قدیمی را می‌توان در ریستارت موبایل خلاصه کرد.

فکتوری ریست:

یکی دیگر از روش هایی که می‌توانید از آن با هدف افزایش سرعت گوشی قدیمی استفاده کنید مربوط به فکتوری ریست می‌شود. فکتوری ریست در واقع اقدامی است که سبب خواهد شد تمام تنظیمات گوشی به وضعیت پیش فرض کارخانه بازگردانده شود. بنابراین با فکتوری ریست تمام اپلیکیشن های فعلی نصب شده و اطلاعات شما از روی موبایلتان حذف می‌گردد.

اما چطور گوشی را فکتوری ریست کنیم؟ برای انجام این کار در اسمارتفون های اندرویدی وارد مسیر Settings > About Phone > Factory Reset شوید و گزینه Factory Reset را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که مسیر دستیابی به این گزینه ممکن است در برخی موبایل های اندرویدی متفاوت باشد.

فکتوری ریست

 

برای دستیابی سریع به آیتم نام برده شده در اندروید می‌توانید آن را در منوی توضیحات گوشی جستجو نمایید. اما برای فکتوری ریست آیفون های اپل باید مسیر Settings > General > Reset را طی کنید و گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب نمایید. بعد از انجام این کار یک منوی کشویی نمایان می‌شود که با انتخاب مجدد گزینه Erase All Content And Settings تایید فکتوری ریست صورت می‌پذیرد. بعد از اینکه گوشی ریستارت و فکتوری ریست شد، مراحل راه اندازی اولیه دستگاه را طی کنید. در این شرایط شاهد افزایش سرعت گوشی قدیمی خویش خواهید بود.

نصب کاستوم رام (مخصوص اندروید)

روشی که در این مرحله به عنوان یکی دیگر از روش های موثر در افزایش سرعت گوشی موبایل معرفی می‌کنیم مخصوص گوشی های اندرویدی است و روشی خواهد بود که برای پیاده سازی آن باید شناخت کافی از اندروید و دانش نرم افزاری مناسبی داشته باشید.

نصب کاستوم رام

بیشتر بخوانید: آموزش رفع مشکل آنتن گوشی

کاستوم رام ها در واقع رام های غیر رسمی هستند که بعد از روت کردن سیستم عامل اندروید می‌توان آن ها را روی گوشی های اندرویدی نصب کرد. رام های کاستوم می‌توانند با استفاده از ترفند های خاص به مراتب سبک تر از رام های اصلی باشند و بدین ترتیب بار وارد بر بستر سخت افزاری موبایل را کاهش داده و منجر به افزایش سرعت عملکرد دستگاه شوند. بنابراین یکی دیگر از روش های موثری که می‌تواند روی سرعت گوشی قدیمی تاثیر بگذارد مربوط به نصب کاستوم رام می‌شود.

 

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی بهترین روش هایی پرداختیم که با استفاده از آن ها می‌توانید سرعت گوشی قدیمی خود را افزایش دهید. خالی کردن حافظه گوشی از طریق حذف اپلیکیشن ها، بازی ها و فایل های اضافه، کاهش بار وارد بر منابع سخت افزاری، فکتوری ریست و روت گوشی و نصب رام های سبک در اندروید از موثرترین روش هایی هستند که در این راستا قادر به بکارگیری آن ها خواهید بود. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *