انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul : به ندرت می توان انیمیشنی را در ژانر زامبی یافت ، که بتواند دریچه ای از قلب طرفداران را باز کند و به یک فیلم جالب توجه تبدیل شود. اما مجموعه های این لیست بدون شک تمام تلاش خود را برای کنار آمدن با ژانر انیمیشن تقریبا نادر مبتنی بر زامبی انجام داده اند. زامبی ها قسمت بزرگی از فرهنگ پاپ هستند. بسیاری از فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و انیمه در اطراف این زامبی ها ساخته شده است.تا پایان این مقاله با موبایل 30 همراه باشید.

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

تعداد آثار انیمیشن و سینمایی مبتنی بر زامبی در ژاپن هنوز به سطح لایو‌اکشن‌های ساخته شده نمی‌رسد. اما مطمئناً طولی نخواهد کشید که ژاپن در این زمینه به رقبای خود برسد. در حال حاضر چندین ده انیمه برای طرفداران ژانر وجود دارد که اکنون می توان آنها را مشاهده کرد. اما از آنجا که یافتن انیمه زیبا و جذاب کار دشواری است ، در این مقاله پانزده عنوان را به شما معرفی خواهیم کرد که باعث تماشای آنها می شود.

اگر ژانر زامبی را دوست دارید ، انتخاب های این لیست قطعاً برای شما مناسب است.

Soul Eater

اگرچه انیمه Soul Eater به غیر از زامبی به موضوعات دیگری نیز می پردازد ، اما همچنان در این سبک بسیار محبوب است. این انیمه بر اساس مانگایی به همین نام ساخته شده و داستان گروه های دانشجویی در آکادمی Death Meister است.

این تیم ها شامل یک متخصص اسلحه ، و یک سلاح است که می تواند خود را به عنوان یک انسان پنهان کند. برای ساختن یک داس مرگ و خوشنود کرد استاد شینیگامی (شینیگامی یا Shinigami به خدایان مرگ در باور ژاپنی‌ها گفته می‌شود) آکادمی‌شان باید نود و نه روح و سپس‌ یک جادوگر را شکار کنند.

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

Hellsing Ultimate

پس از اتمام پخش انیمه Hellsing، یک مجموعه OVA (به قسمت‌هایی ویژه از انیمه گفته می‌شود که به جای پخش از شبکه‌های تلویزیونی مستقیما به بازار عرضه می‌شوند) به نام Hellsing Ultimate عرضه شد. هرچند این بخش از Hellsing، بهتر از خود انیمه‌ اصلی از داستان مانگا اقتباس شده است. این مجموعه نیز فقط روی زامبی‌ها تمرکز ندارد و آن‌ها را به عنوان بخشی از دنیای ترسناک و ماوراالطبیعه انیمه نمایش می‌دهد.

این بخش در مورد عملیات پنهان هلسینگ جهت کنترل تعداد موجودات ماوراءالطبیعه گسترش یافته در انگلیس است‌. شخصیت اصلی داستان، آبراهام ون هلسینگ (Abraham Van Hellsing) در این بخش همچنان نقش شخصیت اصلی را ایفا می‌کند. از آن جایی که در کل ده قسمت OVA است، دیدن آن زمانگیر نیست و خیلی سریع موضوع انیمه دستگیرتان می‌شود.

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

Sankarea; Undying Love

انیمه Sankarea; Undying Love ترکیبی از ژانرهای کمدی رمانتیک ، ترسناک و فوق العاده است. این انیمه داستان زندگی Chihiro Furuya را روایت می کند که عاشق یک زامبی می شود. این سریال بیشتر کمدی و طنز است اما در عین حال تعدادی سکانس ترسناک و جدی دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد.

چیهیرو شیفته زامبی‌ها است و علاقه دارد با یک دختر زامبی وارد رابطه عاشقانه شود. یک روز او موفق به ساخت یک معجون حیات بخش می‌شود و ری سانکا (Rea Sanka) اتفاقی آن را می‌خورد. ری تبدیل به یک زامبی می‌شود که باید همیشه از برگ‌های گل ادریسی تغذیه کند و چیهیرو باید یاد بگیرد چگونه زندگی جدید خود را با حضور ری بگذراند.

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

یکشنبه بدون خدا (Sunday Without God)

انیمه Sunday Without God تلفیقی از ژانرهای فانتزی، معمایی و ماوراءالطبیعه است‌. در دنیای این انیمه انسان‌ها دیگر نامیرا هستند و قابلیت زاد و ولد خود را نیز از دست داده‌‌اند. در این انیمه خدا مخلوقات خود را رها کرده است و نگهبانان قبر (Gravekeepers) – موجوداتی که به مردگان متحرک (انسان های باقی‌مانده) کمک می‌کنند آرامش خود را بیابند – را جا گذاشته است.

زامبی‌های داستان این انیمه با نسخه اصلی و شناخته شده زامبی‌ها تفاوت‌‌های زیادی دارند اما در بیشتر موارد مانند یکدیگر عمل می‌کنند. در این انیمه هرکسی پس از مرگش همچنان بدون هیچ نشانی از فساد، به زندگی خود ادامه می‌دهد، درست مانند زامبی‌ها. آی (Ai)، شخصیت اصلی و جوان داستان است که به یک تفنگدار نامیرا کمک می‌کند حقایق وشرایط دنیا را بیاموزد و به مردگان متحرک کمک کند آرامش خود را بیابند.

انیمه برتر زامبی: از Soul Eater تا Tokyo Ghoul

این یک زامبیه؟ (?Is this a Zombie)

موضوع این برنامه نه تنها کاملاً مربوط به زامبی ها است بلکه انیمیشن کمدی است که آن را از سایر انیمه های این لیست متمایز می کند. داستان انیمه در مورد پسری به نام آیومو است که توسط یک قاتل زنجیره ای به طرز بیرحمانه ای به قتل می رسد. گرچه دختر جادوگر او را با جادوی خود به زندگی بازگرداند ، اما توسط شانس آیومو، ، او دوباره کشته می شود.

با این حال قدرت‌های این دختر جادویی به او کمک می‌کند تا به عنوان یک زامبی باز هم به زندگی برگردد. آیومو و این دختر باید بسیار محتاط نیز باشند چون یک دیو شیطانی نیز به دنبال یافتن آیومو است. این انیمه دو فصل و تعدادی OVA دارد و دیدنش خالی از لطف نیست.

انیمه برتر

دبیرستان مردگان (Highschool of The Dead)

اگرچه نمرات این انیمه بر اساس MAL (وبسایت MyAnimeList) چندان بالا نیست اما بدون شک این انیمه یکی از بهترین انیمه‌های ژانر زامبی ساخته شده تا به امروز است. یکی از مهمترین دلایل این مساله پلات جدی داستان، اتفاقات و ماجراهای هیجان‌انگیز و شباهتش به برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی غربی معروف و امروزه این ژانر است.

داستان این انیمه درمورد پنج دانش‌آموز دبیرستانی – به علاوه دو شخصیت دیگر – است که بعد از تصرف مدرسه‌شان توسط زامبی‌ها در تلاش هستند با کمک یکدیگر خود را نجات دهند. جنبه Gore (به ژانری گفته می‌شود که پر از خون و خونریزی و خشونت است) و خشونت‌آمیز این انیمه قطعا به مذاق عاشقان زامبی‌ها خوش خواهد آمد.

انیمه برتر

Kabaneri of the Iron Fortress (Koutetsujou Ni Kabaneri)

داستان انیمیشن Kabaneri of the Iron قلعه که در جریان انقلاب صنعتی اتفاق می افتد ، بیشتر به عنوان نسخه استیم‌پانک (استیم‌پانک یا SteamPunk به ژانری گفته می‌شود که عموما پر از ماشین‌آلات بخار است) حمله به تایتان (Attack on Titan) شناخته می‌شود.

در واقع ، در این انیمه ، به جای غول های ناشناخته ، دشمنان داستان یک مرده متحرک به نام کابانه هستند که به سختی کشته می شود. دلیل اصلی مقایسه این انیمه با Attack on Titan این است که مردم انیمه کابناری ، درست مثل انیمه حمله کننده تایتان ، در ایستگاه‌هایی قلعه دژ مانند و محصور شده توسط دیوارهایی بزرگ زندگی می‌کنند.

انیمه برتر

یک روز یکی از لوکوموتیوهای بخار گرفته شده توسط کابین ها وارد یکی از ایستگاه ها می شود و کابین ها وارد این قلعه های امن می شوند. مهندس جوانی به نام ایكوما كه نمی خواهد تسلیم این سرنوشت بیمار شود ، موفق به ساخت سلاحی می شود كه می تواند كابین ها را بكشد و سفر خود را به عنوان یك قهرمان آغاز می كند.

School-Live (Gakkougurashi!)

انیمیشن این انیمه آن‌ قدر بانمک و بچگانه است که به سختی می‌توان باور کرد در این ژانر قرار دارد. هرچند از آن‌جایی که صنعت انیمه ژاپن نسبت به جامعه غربی برداشت متمایزی از ژانر زامبی‌ها دارد، حضور چنین انیمه‌ای در این ژانر، چندان هم غافلگیر کننده نیست.

شما در قسمت اول با دختران مدرسه‌ای بانمکی آشنا می‌شود که زندگی خیلی بامزه و شیرینی دارند اما کم کم متوجه می‌شوند که آن‌ها تنها بازماندگان مدرسه‌شان پس از دنیایی پسااخرالزمانی و پر از زامبی هستند.

انیمه برتر

اگرچه این برنامه کمی نامعتارف و عجیب است، اما باز هم امتیاز 7.68 آن در وبسایت MyAnimeList نشان می‌دهد که انیمه‌ سرگرم کننده‌ای است. دیدن این دختران بانمک که در تلاش هستند در این اخرالزمان پر از زامبی‌ زندگی عادی خود را حفظ کنند و زنده بمانند، قطعا برای بسیاری سرگرم کننده خواهد بود.

ایستگاه سئول (Seoul Station)

اگر فیلم کره ای قطار بوسان (Train to Busan) در ژانر زامبی را دیده باشید و لذت ببرید ، بدون شک از انیمه سینمایی کره‌ای ایستگاه سئول (Seoul Station) نیز خوشتان خواهد آمد.

این انیمه با امتیاز 100٪ از Rotten Tomatoes داستان زنی جوان است که پس از حمله زامبی به مرکز شهر سئول سعی در نجات جان خود دارد. در این انیمه فقط سه شخصیت وجود دارد که داستان را ساده و سرراست می کند و به راحتی قابل پیگیری است. همچنین ، از آنجا که بیشتر برنامه ها و فیلم های ژانر زامبی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند ، طرح پیچشی غیرمنتظره این انیمه می تواند برای شما بسیار شگفت آور باشد.

انیمه برتر

Gungrave

این انیمه که بر اساس یک بازی پرطرفدار تیراندازی سوم شخص ساخته شده است ، برنامه ای بسیار جدی است که تلاش های شخصیت اصلی و مسیر او برای انتقام را متمرکز کرده است.

شخصیت اصلی که Beyond The Grave (ورای گور) یا به اختصار Grave (گور) نام دارد در گذشته انسانی به نام برندون هیت (Brandon Heat) بوده است. او پس از این که توسط بهترین دوست و شریک و پارتنر سندیکای مافیایی‌اش به قتل می‌رسد، توسط یک موجود زامبی مانند تقریبا شکست ناپذیر، به زندگی بازگردانده می‌شود. او اکنون در عین کشتن مردگان متحرک، تمام زندگی‌اش را وقف گرفتن انتقام از بهترین دوستش که به او خیانت کرد و سندیکایی که زمانی رئیس آن بود می‌کند.

انیمه برتر

توکیوغول (Tokyo Ghoul)

اگر درمورد ماهیت زامبی ها خیلی سخت گیر نیستید ، حتما انیمه  توکیو غول (Tokyo Giant) را تماشا کنید. این انیمه داستان زندگی یک پسر هجده ساله معمولی و دانشجوی دانشگاه به نام Kaneki Ken است. اما زندگی او پس از یک تصادف مرگبار و دریافت عضوی که از یک غول زیر و رو می‌شود. این پیوند او را به ترکیبی نیمه انسان و نیمه غول تبدیل می کند که اکنون برای زنده ماندن باید انسان‌ها را بخورد. کن باید راهی برای حفظ انسانیتش پیدا کند و هویت جدید خود به عنوان یک غول را نیز پنهان کند.

انیمه برتر

بر خلاف دیگر زامبی های آدمخوار معمولی ، غول ها سعی در داشتن زندگی عادی در جامعه و با انسان های دیگر دارند. این مسئله ترحم بسیاری از بینندگان را برانگیخته و باعث می شود گاهی اوقات از غول ها نیز حمایت کنند.

Corpse Princess: Aka (Shikabane Himd: Aka)

ماکینا هوشیمارو Makina Hoshimura ، شخصیت اصلی این انیمه ، از جمله انسان هایی که تبدیل به زامبی شده اند. اگرچه او شبیه زامبی نیست و مغز دیگران را نمی خورد ، اما بدون شک یکی از این موجودات جاودانه است.

ماکینا پس از این که به همراه خانواده‌اش کشته می‌شوند دوباره زنده می‌شوند و او اکنون باید 108 جنازه دیگری که زنده شده‌اند را بکشد تا بتواند به خانواده‌اش در بهشت بپیوندد. هدف نهایی او گرفتن انتقام خانواده‌اش با شکست دادن گروه مردگان متحرک هفت ستاره (Seven Stars) است.

انیمه برتر

ماکینا ، یک شخصیت زن جذاب و دارای مهارتهای بدنی قدرتمند ، از دو مسلسل ماشینی MAC-11 برای نابودی دشمنان خود استفاده می کند. بدون شک این انیمه گزینه جذابی برای تماشا است.

The Empire of Corpses (Sisha No Teikoku)

در انگلستان قرن هجدهم متفاوت ، دانشمند ویکتور فرانکشتاین راهی برای بازسازی و احیای جسد پیدا می کند. هنگامی که موجود او نابود شد ، راهی دیگر برای بازگرداندن اجساد به زندگی کشف می شود و زمینه استفاده از این اجساد متحرک در کارها و فعالیتهای انسان فراهم می شود.

با این حال ، برخلاف روش ویکتور ، این روش جدید قادر به بازگشت روح شخص مرده به بدن او نیست. بعداً دولت انگلیس به جان واتسون ، دانشجوی پزشکی مأموریت یافت تا یادداشتهای فرانكشتاین را در مورد معاد و احیای روح دریافت كند.

داستان منحصر به فرد و جذاب این انیمه در کنار شخصیت هایی که بر اساس شخصیت های تاریخی و مشهور دنیای ادبیات ساخته شده اند ، انیمه امپراطوری اجساد یا The Empire if Corpses را تبدیل به برنامه‌ای جذاب و مفرح برای تماشا کرده است.

انیمه برتر

Zombie-Loan

ظاهراً ژاپن علاقه خاصی به خلق شخصیت های اصلی جاودانه دارد. در این برنامه دو شخصیت اصلی داستان به نام چیکا و شیتو زامبی هایی هستند که پس از مرگ خود پس از شکار زامبی های دیگر توانسته اند به زندگی خود ادامه دهند.

در ادامه انیمه دختری به نام میچیرو (Michiru) به آن‌ها ملحق می‌شود که توانایی ویژه‌ای در تشخیص مرگ دیگران دارد. او قبل از این که فردی به مرگ خود نزدیک شود، حلقه‌ای به دور گردنش می‌بیند. توانایی‌های ویژه چیکا،‌ شیتو و میچیرو به آن‌ها کمک می‌کند رد زامبی‌ها را بگیرند تا بدهی خود به وام-زامبی (Zombie-Loan)، شرکتی که آن‌ها را به زندگی بازگردانده است،‌ پرداخت کنند.

انیمه برتر

GYO: Tokyo Fish Attack (OVA)

این OVA هفتاد و پنج دقیقه‌ای، GYO: Tokyo Fish Attack بر اساس مانگایی ترسناک به همین نام، با تصویرگری مانگاکای (مانگاکا یا Mangaka به طراح و نویسندگان مانگا گفته می‌شود) مشهور ژانر وحشت، جونجی‌ایتو (Junji Ito)، ساخته شده است.

همانطور که عنوان این انیمه نشان می‌دهد، به جای جسد انسان‌ها، توکیو توسط ماهی‌هایی به شدت بدبو که به یک بیماری آلوده شده‌اند، مورد حمله قرار گرفته است. این بیماری از طریق تماس به انسان‌ها نیز قابل انتقال است. درست درمیان این آشوب، دختری به نام کائوری (Kaori) سفر خود را برای پیدا کردن دوست‌پسرش آغاز می‌کند.

انیمه برتر

مساله‌ای که این انیمه را حتی از این هم عجیب‌تر می‌کند این است که این ماهی‌های زامبی، پاهایی فلزی نیز دارند و با آن‌ها بر روی زمین حرکت می‌کنند. اگرچه این انیمه به مذاق هر کسی خوش نمی‌آید و جزو یکی از نامعتارف‌ترین انیمه‌های این لیست است، اما دیدن آن تجربه بسیار عجیب و غریبی در ژانر زامبی خواهد بود.

امیدواریم مظالب مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *