آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید: اطلاعات تماس قسمت بسیار مهمی از تلفن های همراه است. می توانید این اطلاعات را در حافظه داخلی تلفن ، کارت حافظه یا سیم کارت خود ذخیره کنید. هر یک از این فضای ذخیره سازی مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب فضای مناسب با توجه به این موارد توسط افراد انجام می شود.

گاهی ممکن است لازم باشد این اطلاعات را به فضای دیگری منتقل کنید. سیم کارت فضای مناسبی است که در صورت انتقال اطلاعات کاربر ، می توانید با وارد کردن آن در هر تلفنی که می خواهید ، به راحتی آن را مشاهده کنید. در این مقاله از موبایل 30 ، سعی داریم نحوه انتقال مخاطبین از تلفن به سیم کارت را به شما آموزش دهیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

امکان انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

اطلاعات مخاطبین ثبت شده در گوشی های همراه برای ما بسیار مهم و اساسی است. به همین دلیل بررسی محل ذخیره سازی و محافظت از آنها بسیار مهم است. اهمیت این مسئله بیش از هر زمان دیگری خود را نشان می دهد که مجبور شوید گوشی تلفن همراه خود را ریست کرده یا گوشی جدیدی خریداری کنید، به همین دلیل آشنایی با روش های بکاپ گیری از مخاطبین و نحوه انتقال اطلاعات آنها به فضای ذخیره سازی دیگر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای بکاپ گیری از مخاطبین خود انجام دهید انتقال اطلاعات مخاطبین از گوشی به سیم کارت است. چرا که سیم کارت یک فضای ذخیره سازی مطمئن بشمار می رود و شما می توانید به راحتی اطلاعات مخاطبین را از سیم کارت بازگردانی نمایید. در ادامه روش انتقال مخاطبین از گوشی تلفن همراه به سیم کارت با استفاده از بخش مدیریت مخاطبین را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.

روش انتقال مخاطبین از گوشی به simcard

برای انتقال مخاطب از گوشی به سیم کارت ، باید مسیری خاص را دنبال کنید که در ادامه به شما آموزش بصری می دهیم.

در اولین گام از فرآیند انتقال اطلاعات مخاطبین خود از گوشی تلفن همراه به سیم کارت باید از میان برنامه های موجود روی تلفن همراه خود برنامه Contacts یا همان مخاطبین را پیدا کرده و وارد آن شوید.

2.بعد از ورود به برنامه مخاطبین تلفن همراه خود باید همانند تصویر زیر 3 خط قرار گرفته در سمت چپ صفحه را لمس نمایید تا منوهای مربوط به مدیریت مخاطبین به شما نمایش داده شود.

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

3.در منویی که به صورت کشویی برای شما باز می شود گزینه های مختلفی قابل مشاهده خواهد بود که شما باید در راستای دنبال کردن فرآیند انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت وارد منو Manage Contacts شوید.
آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

4.در این مرحله منوهای مختلف مربوط به تنظیمات مخاطبین به شما نشان داده می شود. در میان گزینه های موجود در این صفحه گزینه Move contacts یا انتقال مخاطبین در نسخه فارسی را انتخاب نمایید.

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

5.در صفحه مربوط به انتقال مخاطبین شما می توانید تعیین کنید که می خواهید مخاطبین خود را از کدام بخش انتقال دهید. در این مرحله از فرآیند انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت باید گزینه Phone یا تلفن را انتخاب نمایید.

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

6.در گام بعدی صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود. در این صفحه امکان لمس و انتخاب مخاطبینی وجود دارد که قصد انتقال آنها را دارید. در صورت تمایل به انتقال تمامی مخاطبین موجود روی گوشی تلفن همراه خود می توانید گزینه All یا همه قرار گرفته در بالای صفحه را انتخاب نمایید و در نهایت با لمس گزینه Done وارد مرحله بعد شوید.

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

7.حال صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که از طریق آن باید تعیین کنید قصد دارید اطلاعات مخاطبین انتحابی خود را به کدام یک از فضاهای ذخیره سازی موجود انتقال دهید. در این مرحله شما باید گزینه SIM را انتخاب نمایید.

 در نظر داشته باشید که در صورت دو سیم کارته بودن گوشی و فعال بودن هر دو سیم کارت باید سیم کارتی که قصد انتقال مخاطبین گوشی خود را دارید را انتخاب نمایید.

آموزش انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت در اندروید

8.در این مرحله به صورت پاپ آپ به شما نمایش داده می شود. طی فرآیند انتقال مخاطبین گوشی به سیم کارت این احتمال وجود دارد که به غیر از اطلاعات اصلی که شامل شماره تلفن و نام مخاطب است، سایر اطلاعات جانبی آنها از دست برود.

همچنین لازم است در نظر داشته باشید که نام مخاطب در سیم کارت دارای محدودیت کاراکتر است و در صورتی که اسامی انتقالی طولانی تر از محدودیت تعیین شده باشد، کاراکترهای اضافه به صورت خودکار حذف می شود. در صورتی که با موارد بیان شده مشکلی ندارید، هشدار فوق را نادیده گرفته و روی گزینه Continue را لمس نمایید.

انتقال مخاطبین

9.در نهایت همانند تصویر زیر در صفحه مربوط به انتقال مخاطبین گزینه Move را انتخاب کنید تا فرآیند انتقال آغاز شود.

انتقال مخاطبین

در نظر داشته باشید در صورتی که می خواهید مخاطبین خود را سیم کارت به تلفن همراه انتقال دهید نیز دقیقاً باید به همین شکل پیش بروید. تنها تفاوت در انتخاب مبدا و مقصد انتقال است که در مراحل 4 و 6 به آنها اشاره شده است. به منظور انتقال مخاطبین از سیم کارت به تلفن همراه باید دقیقاً مبدا و مقصد عنوان شده در این مقاله را به صورت برعکس انتخاب کنید.

انتقال مخاطب یک ویژگی بسیار مناسب در گوشی های تلفن همراه است و به کاربران امکان می دهد مخاطبین خود را در فضای مورد نظر خود ذخیره کنند. می توانید مخاطبین خود را به بخشهای مختلف منتقل کنید ، دانستن مسیری که باید طی کنید یک فرایند بسیار سریع و آسان است.

در این مقاله از موبایل 30 سعی کردیم نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص محتوای ارائه شده در این مقاله می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *