آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام : تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در بین کاربران است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که در اختیار کاربران قرار می دهد ، مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد. یکی از قابلیت های این پیام رسان ها امکان ارسال پیام های تلگرام زمان بندی شده است.

با استفاده از این ویژگی می توانید پیامی را که می خواهید در زمان مشخص شده برای مخاطبان هدف خود به طور خودکار ارسال شود تنظیم کنید. در این مقاله از موبایل 30 سعی داریم مرحله به مرحله نحوه ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام و همچنین تغییر زمان ارسال پیام در تلگرام را به شما آموزش دهیم.همچنین میتوانید میزبان بودن تلگرام برای تبلیغات از سال 2021 را هم بخوانید.

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

امکان ارسال پیام های زمان بندی شده در تلگرام

یکی از ویژگی های جذابی که اخیراً در تلگرام رونمایی شده است ، امکان ارسال پیام های زمان بندی شده در تلگرام است. با استفاده از این ویژگی می توانید تعیین کنید که یک پیام خاص در یک زمان مشخص برای مخاطبان هدف شما ارسال شود.

به این ترتیب ، پس از فعال سازی این ویژگی برای مخاطب مورد نظر شما ، پیام به صورت خودکار و بدون نیاز به بررسی مجدد پیام یا انجام فرآیند دیگری در زمان مورد نظر ، برای کاربر مورد نظر شما ارسال می شود.

همچنین در تلگرام امکان تغییر برنامه تنظیم شده یا حذف کامل آن وجود دارد. به خاطر داشته باشید که در ادامه این مقاله ، نحوه ارسال پیام زمان بندی شده در تلگرام را به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

نحوه ارسال پیام تلگرام زمان بندی شده

می توانید با استفاده از این ویژگی تلگرام پیام های خود را در یک زمان خاص به مخاطب ارسال کنید. برای انجام این کار ، شما باید یک مسیر خاص را دنبال کنید که در زیر به طور مفصل به شما آموزش داده می شود:

در مرحله بعدی فرآیند ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام باید وارد چت خودتان با فرد مورد نظری که قصد ارسال پیام زمانبدی شده به او را دارید، شوید.

تلگرام

در گام بعدی و در فیلد موجود محتوای مورد نظر خود را تایپ نموده و سپس انگشت خود را روی علامت فلشی که در تصویر زیر نشان داده شده است نگه دارید.

تلگرام

در نتیجه مرحله قبل منویی به شما نمایش داده می شود که دارای 2 گزینه کلی است. به منظور ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام شما باید گزینه Schedule message را انتخاب نمایید.

تلگرام

در این مرحله لیستی از زمان های مختلف به شما نشان داده می شود که می توانید روز، ساعت و دقیقه ای که قصد دارید پیامتان برای فرد مورد نظر ارسال شود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب زمان روی گزینه Send موجود را لمس نمایید تا تاریخ برای شما ثبت شود.

تلگرام

در صورتی که پیام به درستی تنظیم شده باشد، صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که نشانگر این امر می باشد که پیام مورد نظر شما به درستی زمانبندی شده و در موعد تعیین شده برای مخاطب مورد نظرتان ارسال می شود.

تلگرام

تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام

گاهی ممکن است شما نیاز داشته باشید که تاریخ یا زمانی که برای ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام تعیین کرده اید را تغییر دهید. در چنین شرایطی شما باید مسیر مشخصی را دنبال کنید که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

در اولین گام از فرآیند تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام شما باید همانند تصویر زیر گزینه ای که به منظور مدیریت پیام های زمانبندی شده به صفحه چت تلگرام شما اضافه شده است را انتخاب نمایید.

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

سپس در صفحه جدیدی که به شما نمایش داده می شود، می توانید پیام هایی که برای ارسال به صورت زمانبندی شده قرار داده اید را مشاهده نمایید. به منظور تغییر ساعت ارسال پیام در تلگرام باید روی متنی که قصدتغییر زمان آن را دارید، لمس نمایید.

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

در نتیجه مرحله قبلی ، منویی به شما نشان داده می شود که چندین گزینه دارد. از بین گزینه هایی که مشاهده می کنید باید گزینه Reschedule را انتخاب کنید.

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام
پس از انتخاب گزینه Reschedule ، دوباره قادر به انتخاب زمان و تاریخ خواهید بود. در چنین شرایطی باید تاریخ جدید مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نهایت با لمس گزینه Send زمان جدید را ضبط کنید.

آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

به خاطر داشته باشید که می توانید از این ویژگی برای تنظیم یادآوری برای خود نیز استفاده کنید. در چنین شرایطی باید مراحل ذکر شده در قسمت پیام های ذخیره شده در تلگرام خود را دنبال کنید. این یک هشدار برای شما تنظیم می کند و می توانید آن را در زمان اعلام شده مشخص کنید.

تلگرام این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند پیامی زمان بندی شده برای مخاطبین خود ارسال کنند. این ویژگی تلگرامی که توجه کاربران را به خود جلب کرده است برای مواردی مناسب است که شما باید در یک تاریخ خاص برای مخاطبان مورد نظر خود پیام ارسال کنید. در این مقاله از موبایل 30 سعی شده است تا آموزش ارسال پیام تلگرام زمان بندی شده را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *