با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید : اگر می خواهید پروفایل واتس اپ خود را مخفی کنید اما با نحوه انجام این کار آشنا نیستید با این مقاله با موبایل 30 همراه باشید. ما به شما چند ترفند برای مخفی کردن پروفایل واتس اپ خود خواهیم گفت. اپلیکیشن واتس اپ ویژگی های جالبی برای حفظ حریم خصوصی دارد. یکی از آنها امکان مخفی کردن پروفایل های واتس اپ از سایر کاربران است.

با تکنیک های امروزی که از واتس اپ آمده است آشنا شوید

واتس اپ یک شبکه پیام رسان اجتماعی معروف است که متعلق به فیس بوک است این برنامه دارای چندین ویژگی حفاظتی و امنیتی از جمله قفل صفحه، رمزگذاری جهانی، رسید خواندن و تأیید دو مرحله ای است.

اگر از کاربران این برنامه پرطرفدار هستید حتما برایتان جالب خواهد بود که این برنامه حریم خصوصی جالبی هم دارد که شاید از آن بی اطلاع باشید.

یکی از این حریم خصوصی WhatsApp مخفی کردن عکس پروفایل خود از دیگران است در بیشتر موارد احتمالاً برای شما مهم نیست که مخاطبان شما عکس پروفایل شما را ببینند. اما ممکن است بخواهید دیگران نتوانند عکس نمایه شما را ببینند.

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

به عبارت دیگر شما نمی خواهید افراد غریبه به عکس پروفایل شما دسترسی داشته باشند. خوشبختانه، همانطور که قبلا ذکر شد واتس اپ چندین امکان را برای یک عکس پروفایل فراهم می کند یکی این است که عکس پروفایل را برای همه مشاهده کنید فقط برای مخاطبین یا اصلاً کسی آن را نمی بیند. راه حل دیگری وجود دارد که به افراد غریبه کمک می کند نتوانند عکس پروفایل شما را ببینند.

هنگامی که عکس پروفایل خود را از دید سایرین مخفی می کنید، تصویر پروفایل شما برای دیگران به شکل یک عکس خاکستری نمایش داده می شود. مشابه تصویر زیر.

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

در اینجا چند نکته برای مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ وجود دارد.

1. انتخاب گزینه مخاطبین من

به‌طور پیش‌فرض، واتس‌اپ تصویر نمایه شما را به همه نشان می‌دهد نه فقط مخاطبین شما بلکه هر کسی که آن را دارد اگر می خواهید عکس نمایه خود را از دید افراد غریبه پنهان کنید اما مخاطبین شما به آن دسترسی دارند مراحل زیر را دنبال کنید.

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

1. در گوشی اندرویدی خود به قسمت تنظیمات و سپس به قسمت کاربر و سپس به قسمت حریم خصوصی عکس پروفایل بروید. در آیفون خود، به تنظیمات در پایین منوی iOS یا بیضی عمودی در بالا سمت راست بروید.

2. تنظیم پیش فرض بر روی گزینه all یا همه می باشد. در این جا گزینه مای کانتکت یا مخاطبین من را انتخاب نمایید تا عکس پروفایل شما تنها برای مخاطبین تان قابل نمایش باشد. با این کار دیگر هیچ کاربر دیگری قادر به دیدن عکس نمایه شما نخواهد بود.

بیشتر بخوانید» چگونه بدانیم واتس‌اپ ما هک شده است

با چند روش کاربردی پروفایل واتس اپ را مخفی کنید

2. گزینه هیچکس را انتخاب کنید

برای مخفی کردن عکس پروفایل واتس اپ خود، می توانید هیچکس یا Nobody را انتخاب کنید. به عبارت دیگر اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید و عکس پروفایل خود را از همه کاربران و مخاطبین خود مخفی کنید.

مشابه مرحله قبل به تنظیمات و سپس حساب کاربری >حریم خصوصی رفته و این بار روی گزینه هیچکس یا Nobody کلیک نمایید. با این کار دیگر کسی قادر به دیدن عکس پروفایل شما نخواهد بود

واتس اپ

3. مخاطب مورد نظر را حذف کنید

از این روش می توان برای مخفی کردن تصاویر پروفایل واتس اپ از افراد خاص استفاده کرد. متأسفانه هیچ راه رسمی و خاصی برای مخفی کردن عکس پروفایل از یک مخاطب خاص وجود ندارد، اما می توانید شماره تماس مورد نظر را از گوشی خود حذف کنید و اولین روش را طی کنید تا به هدف خود برسید تا عکس پروفایل خود را فقط به مخاطبین خود نشان دهید می خواهند نشان دهند که داده می شود.

توجه داشته باشید که حتی اگر مخاطب را از لیست مخاطبین گوشی خود حذف کنید، مکالمه WhatsApp شما دست نخورده باقی می ماند.

واتس اپ

به این ترتیب اگر می خواهید عکس پروفایل شما از دید گروهی از افراد مخفی شود و به دنبال راهی برای بستن عکس پروفایل برای افراد خاصی هستید، اگر اطلاعاتی درباره افراد در لیست مخاطبین شما وجود دارد با حذف آنها از لیست دیگر نمی توانند عکس نمایه داشته باشند. آنها شما را خواهند دید، اما همچنان می توانید چت کنید و اطلاعات را با آنها به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که با حذف مخاطبین دیگر آنها را با نام خود در لیست نخواهید دید و فقط با شماره تلفنی که اکانت واتس اپ روی آن فعال شده است پیدا می شود برای حذف مخاطب مورد نظر مراحل زیر را دنبال کنید.

واتس اپبیشتر بخوانید» آموزش حذف حساب کاربری واتساپ در iOS و اندروید

1. برای شروع در گوشی اندرویدی خود اپلیکیشن واتس اپ را اجرا کنید و از لیست چت ها یا مخاطبین مخاطب یا مخاطبین مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس روی نام آن ها کلیک کنید تا اطلاعات تماس را وارد کنید.

2. سپس از گوشه بالای صفحه گزینه سه نقطه را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه view in address book کلیک کنید.

واتس اپ

3. در مرحله بعد به لیست مخاطبین بروید روی دکمه منو در اینجا کلیک کنید و گزینه حذف را انتخاب کنید مشاهده می کنید که مخاطب از لیست حذف شده است.

واتس اپ

** یک راه دیگر این است که گزینه مخاطبین را در برنامه تلفن انتخاب کرده یا برنامه مخاطبین را مستقیما باز نموده و روی مخاطبی که می خواهید از لیست حذف شود کلیک کنید. سپس با انتخاب گزینه delete مخاطب حذف می شود.

اگر گوشی شما آیفون است و می خواهید یکی از مخاطبین را حذف کنید به اپلیکیشن گوشی خود رفته و در قسمت کانتکت ها یا مخاطبین مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و در بالا سمت راست گزینه ویرایش را انتخاب کنید. به انتهای صفحه رفته و روی Delete Contact کلیک کنید.

واتس اپ

به این ترتیب هم در اندروید و هم در iOS برای هر مخاطبی که می خواهید از لیست مخاطبینتان حذف شود فرآیند حذف مخاطب را تکرار کنید. البته هنوز هم می توانید در واتس اپ با آنها چت کنید.

4. انتخاب گزینه only contacts

لازم به ذکر است که می توان عکس پروفایل را برای یک مخاطب خاص بدون حذف شماره آن از روی گوشی مخفی کرد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1. ابتدا به قسمت تنظیمات در واتس اپ و سپس اکانت و حریم خصوصی بروید.

2. سپس روی عکس پروفایل کلیک کرده و گزینه only contacts را برای نمایش عکس پروفایل انتخاب کنید.

واتس اپ

3. سپس مخاطب مدنظر را در لیست مخاطبین یافته و روی آن تب نمایید. در ادامه آیکونی که به صورت مداد است را انتخاب کرده و در بخشی که شماره مخاطب نوشته شده عبارت #۳۱# را پیش از شماره وارد نمایید. به طور مثال اگر شماره فرد ۴۷۲۷…۰۹۲۱ می باشد به صورت ۴۷۲۷…۰۹۲۱#۳۱# بنویسید. این کد باید حتی پیش از کد کشور قرار گیرد. در ادامه روی ذخیره کلیک کنید.

به این ترتیب بر خلاف روش حذف مخاطب از گوشی کاربر مورد نظر از لیست شماره تماس های شما حذف نمی شود و تنها در لیست دوستان واتس اپ که طبق تنظیمات ساخته شده است، قرار نخواهد گرفت شخص مورد نظر دیگر نمی تواند عکس نمایه شما را ببیند.

سخن پایانی:

در پایان از همراهی شما کمال تشکر را داریم و امیدواریم با استفاده از ترفندهای ذکر شده بتوانید موضوع مورد نظر خود را نیز انجام دهید. همچنین توصیه می شود برای خواندن پیام حذف شده واتس اپ و ذخیره وضعیت واتس اپ به لینک ها مراجعه کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *