آپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهم

آپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهم

آپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهم : مایکروسافت قصد دارد نسخه جدید ویندوز 10 را با تغییرات چشمگیر در پاییز امسال منتشر کند. این نسخه به Sun Valley معروف است.

اگر از تغییر می ترسید ، اخبار جدید در مورد ویندوز 10 (Microsoft Windows 10) را دوست ندارید. طبق گزارشات ، مایکروسافت قصد دارد در اکتبر 2021 (مهر و آبان ۱۴۰۰) به روزرسانی جدیدی برای ویندوز 10 منتشر کند که این یک تغییر عمده در رابط کاربری آن خواهد بود.

آپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهمآپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهم

 

به روزرسانی اکتبر 2021 برای ویندوز 10 با نام Sun Valley یا “نسخه 21H2” شناخته می شود و نسخه جدیدی از منو استارت را به سیستم عامل وارد می کند. ظاهراً در این نسخه از ویندوز 10 ، منوی Start از نوار وظیفه جدا شده و پنجره آن گوشه های گردی دارد.

خبرگزاری تک‌اسپات در گزارشی به‌نقل از ویندوز لیتست می‌نویسد مایکروسافت از سال گذشته تاکنون، روی سان ولی کار می‌کند و قصد دارد ویندوز را در به‌روزرسانی جدید ازلحاظ ظاهری به‌طورگسترده بازطراحی کند. از قرار معلوم، نسخه‌ی جدید منو استارت رابط کاربری جدیدی دارد که کاملا بر‌اساس زبان طراحی فلوئنت دیزاین (Fluent Design) و زبان Win UI ساخته شده است.

یکی از تغییرات نسبتاً ظریف دیده شده در به روزرسانی جدید ، گرد شدن گوشه های پنجره ها است که شبیه گوشه های کاشی های غیر متحرک در مرکز اقدام است. نیازی به گفتن نیست که بارزترین تغییر در به روزرسانی سان ولی موقعیت باز کردن منوی Start است.

بیشتر بخوانید: با نحوه شخصی سازی منوی شروع در ویندوز 10 آشنا شوید

آپدیت پاییز ۱۴۰۰ ویندوز ۱۰ احتمالا دو تغییر ظاهری مهم

بیشتر بخوانید: نحوه پنهان کردن فایل، پوشه ها و درایوها در ویندوز 10

آپدیت 21H1 ویندوز 10 طراحی غیررسمی

در حال حاضر ، منوی استارت به نوار وظیفه چسبیده است. اما در به روزرسانی سان ولی ، منوی استارت در بالای نوار وظیفه قرار می گیرد و فاصله مشخصی از آن دارد. ویندوز لیتست تصویر بالا را طراحی کرده است تا نشان دهد نسخه جدید منو استارت چگونه به نظر می رسد.

گوشه‌ی گرد و شناوربودن پنجره‌ها مشخصه‌هایی هستند که پیش‌تر آن‌ها را در نسخه‌های پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ ایکس دیده بودیم. تغییر اول به‌طور تقریبا نامحسوس در ویندوز ۱۰ اعمال می‌شود و احتمالا کسانی را اذیت نمی‌کند که به گوشه‌ی تیز پنجره‌ها عادت کرده‌اند‌؛ با‌این‌حال، نمی‌توانیم این گفته را برای تغییر دوم بیان کنیم. خبر بد این است که اگر به ظاهر فعلی ویندوز ۱۰ عادت کرده‌اید، احتمالا نمی‌توانید به‌طوراختیاری ظاهر را تغییر دهید و به‌ حالت قبلی برگردانید.

بخاطر داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که این تغییرات بخشی از به روزرسانی جدید ویندوز 10 باشد. اگر این اتفاق درست باشد ،انتظار داریم ظاهر نهایی ویندوز ۱۰ نسخه‌ی 20H1 بهتر از طراحی ویندوز لیتست باشد. گفتنی است کاربران ویندوز اینسایدر (Windows Insider) پیش از سایر کاربران نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ را مشاهده خواهند کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *