آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید : حفظ امنیت در سایت ها و خدمات آنلاین به ویژه شبکه های اجتماعی نیازمند توجه همیشگی کاربران است. یکی از مشکلات اصلی در این زمینه استفاده از رمزهای عبور ضعیف و قابل پیش بینی است که افراد به طور مکرر در پلتفرم های مختلف از آن استفاده می کنند.

چنین موضوعی می تواند آسیب پذیری حساب کاربری را تا حد زیادی افزایش دهد و زمینه را برای نشت اطلاعات خصوصی فراهم کند. خوشبختانه تغییر رمز اینستاگرام و سایر اپلیکیشن های مشابه به راحتی امکان پذیر است. با آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام با موبایل 30 همراه باشید.

برای تغییر رمز اینستاگرام یا ریست آن در صورت فراموشی، می توانیم از خود اپلیکیشن یا وبسایت آن استفاده کنیم. برای انجام این کار فقط چند قدم کوچک لازم است.

با این حال، دانستن رمز عبور قبلی برای تنظیم رمز عبور جدید یا دسترسی به ایمیل یا شماره موبایل برای بازنشانی آن ضروری خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که اگر از طریق فیس بوک وارد حساب اینستاگرام خود شده اید، باید رمز عبور آن را از داخل تنظیمات فیس بوک تغییر دهید. اگر سوال شما این است که چگونه رمز عبور اینستاگرام را تغییر دهیم، راهنمای زیر را مطالعه کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

برای تغییر رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام خود در گوشی‌ها یا تبلت‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید تنها کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

1. ابتدا به پروفایل خود بروید و از طریق تنظیمات وارد Accounts Center شوید.

آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

2. در Accounts Center، ابتدای روی Password and security ضربه بزنید و تا صفحه تنظیمات امنیتی باز شود. پس از آن باید گزینه Change Password و پروفایلی که می‌خواهید رمز عبور آن را تغییر دهید را انتخاب کنید. در مرحله نهایی نیز یک مرتبه رمز فعلی و دو مرتبه رمز عبور جدید خود را باید وارد کنید.

آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

به همین سادگی توانستید تا رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید. همچنین اگر رمز عبور فعلی خود را فراموش کرده باشید، می‌توانید روی ?Forgotten your password ضربه بزنید تا یک لینک مربوط به تغییر پسورد برای شما ایمیل شود.

تغییر رمز اینستاگرام در آیفون و آیپد

فرایند تغییر رمز اینستاگرام در دستگاه‌های اپل تقریبا مشابه با محصولات اندرویدی است. در ادامه آموزش این کار را به‌صورت تصویری آورده‌ایم.

1. بنابراین همچنان پیش از هرچیزی باید وارد پروفایل خود شوید.

2. از منوی موجود در پروفایل خود روی Setting and Privacy ضربه بزنید.

3. در پنجره باز شده جدید، وارد بخش Accounts Center شوید.

آموزش تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

3. در بخش جدید، روی Password and Security ضربه بزنید.

4. اولین گزینه، یعنی Change Password را انتخاب کنید.

5. پروفایلی را انتخاب کنید که می‌خواهید رمز عبور آن را تغییر دهید.

6. در صفحه بازشده، ابتدا یک بار رمز عبور فعلی خود را وارد کنید و پس از آن رمز عبور جدید خود را دو بار تایپ کنید.

Change Password

به‌همین سادگی از طریق گوشی آیفون خود نیز موفق شدید تا رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید.

تغییر رمز اینستاگرام از طریق وب سایت

برای تغییر رمز عبور اینستاگرام از طریق کامپیوتر، وب‌سایت و گوگل نیز باید از طریق Accounts Center اقدام کنید. در مراحل زیر نحوه انجام این کار را آورده‌ایم.

1. برای شروع وارد پروفایل خود شوید و از منوی سمت چپ روی Accounts Center کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام از طریق وب سایت

2. پس از آن که وارد Accounts Center شدید، از منوی سمت چپ گزینه Password and Security را انتخاب کنید.

Password and Security

3. در مرحله بعد گزینه Change Password را انتخاب کنید.

Change Password

 

4. در نهایت نیز باید پروفایل مدنظر خود را برای تغییر رمز عبور انتخاب کنید و در صفحه زیر، پس از رمز عبور فعلی، پسورد جدید را وارد کنید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام در اندروید

اگر رمز عبور فعلی خود را به‌خاطر نیز می‌توانید روی ?Forgot your password کلیک کنید. با انتخاب این گزینه، یک لینک به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد که با وجود آن می‌توانید رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *