نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام : قابلیت استوری تلگرام مدتی است که در اختیار کاربران این پلتفرم قرار گرفته و در حال حاضر برای کاربران تلگرام پریمیوم جذاب تر است. برای آشنایی با نحوه گذاشتن استوری در تلگرام با ما همراه باشید.

یکی از قابلیت های جذابی که مدتی است در اختیار کاربران شبکه اجتماعی محبوب تلگرام قرار گرفته قابلیت گذاشتن استوری در تلگرام می باشد.

این ویژگی برای برقراری تعامل با مخاطبان، دوستان و خانواده مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مطلب با نحوه گذاشتن استوری در تلگرام آشنا می شوید.

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

چند وقتی است که قابلیت جذاب گذاشتن استوری در تلگرام در اختیار کاربران این پلتفرم قرار گرفته است. در حال حاضر این امکان برای کاربران پریمیوم جذاب تر می باشد ولی کاربران معمولی هم می توانند از این قابلیت استفاده کنند. به گفته تلگرام کاربران می توانند در صفحه اصلی استوری های مخاطبان خود را مشاهده کنند.

در ضمن امکان ضبط همزمان از دوربین جلو و عقب گوشی سبب می شود ثبت استوری ها جذابیت بیشتری داشته باشد. این قابلیت در تلگرام شبیه دیگر شبکه های اجتماعی نظیر واتساپ و اینستاگرام می باشد. در حقیقت استوری گذاشتن یک مفهوم مشخصی دارد و به معنی قرار دادن ویدیو یا تصاویر از روزمرگی ها و اتفاقات روز است.

البته این ویدیوها یا تصاویر به طور موقت هستند و فقط برای مدت زمان محدودی قابل مشاهده می باشند. قابلیت استوری در پلتفرم تلگرام برای برقراری تعامل با مخاطبان، دوستان و خانواده قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید: چگونه دانلود خودکار تلگرام را غیرفعال کنیم 

درباره مشاهده استوری مخاطبان در این پلتفرم قابل ذکر است تلگرام تا حد بسیاری از اینستاگرام پیروی نموده است.

به این مفهوم که کاربران تلگرام می توانند در قسمت دایره ای شکل بالای صفحه استوری افراد را مشاهده کنند. شایان ذکر است امکان پاک کردن استوری تلگرام هم برای کاربران در نظر گرفته شده و می توانند هر زمان که بخواهند آن را حذف کنند.

چند نکته در مورد قابلیت استوری تلگرام

برای کاربران پریمیوم حداکثر ظرفیت استوری تلگرام روزانه ۱۰۰ استوری است و برای کاربران عادی ۳ استوری در طی روز است.
کاربران پریمیوم این امکان را دارند زمان نمایش استوری تلگرام را از ۶-۴۸ ساعت تنظیم نمایند در حالی که برای کاربران عادی تنها ۲۴ ساعته است.
کاربران پریمیوم می توانند به صورت ناشناس استوری ها را مشاهده نمایند.
کاربر پریمیوم می تواند استوری های تلگرام را ذخیره نماید.
استوری کاربران پریمیوم با اولویت بیشتری به دیگران نمایش داده خواهد شد.
کاربر پریمیوم امکان نوشتن کپشن طولانی تری نسبت به کاربر عادی دارد.

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

مراحل استفاده از قابلیت استوری تلگرام در اندروید و آیفون

استفاده از قابلیت استوری تلگرام به این صورت است که اول باید صفحه چت را در صفحه اصلی تلگرام به پایین کشیده و در این حالت گزینه به شکل دوربین عکاسی نمایان می شود. بعد صفحه تلگرام باز شده و می توان در آن عکس یا فیلم را استوری نمود. برای این کار بایستی گزینه دارای نشان دایره را لمس کرد.

به منظور نوشتن کپشن هم شبیه استوری اینستاگرام، با لمس وسط صفحه، متن مدنظر را تایپ و در نهایت آن را در استوری قرار دهید. قابل ذکر است در قسمت پایین عکس ثبت شده ابزارهایی وجود دارد که می توان توسط آن ها می توان در استوری تغییراتی ایجاد کرد.

در ادامه گزینه آبی رنگ که به شکل نماد تلگرام است را در قسمت پایین صفحه لمس کنید. پس از این فرایند می توان در مدت کوتاهی استوری مدنظر را در تلگرام منتشر کرد. در ادامه مراحل استفاده از این قابلیت در اندروید و آیفون ارائه می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

استوری تلگرام در اندروید

در این بخش با مراحل قرار دادن استوری تلگرام در اندروید آشنا می شوید.

برای شروع برنامه تلگرام را باز کنید و دکمه دوربین در سمت چپ پایین را انتخاب کنید.
سپس عکس یا ویدیو مدنظر را از گالری گوشی انتخاب و روی گزینه Next ضربه بزنید.

تنظیمات استوری را می توانید به دلخواه انجام داده و در نهایت برای انتشار استوری روی دکمه Post Story ضربه بزنید.

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

استوری تلگرام در آیفون

برای قرار دادن استوری تلگرام در آیفون مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و از بالا سمت راست دکمه New Story را انتخاب یا این که چت مدنظر را از چپ به راست بکشید.

استوری تلگرام در آیفون

سپس یک عکس یا ویدیو از گالری گوشی آیفون انتخاب و بعد روی گزینه Next ضربه بزنید.
تنظیمات استوری را می توانید به دلخواه تغییر داده و در نهایت روی دکمه Post Story ضربه بزنید.

استوری تلگرام در آیفون

بعد از انجام این مراحل استوری تلگرام منتشر شده و می توانید در بخش تصویر پروفایل تان آن را ببینید.

نکته

در حال حاضر تنها کاربران پریمیوم تلگرام می توانند استوری منتشر نمایند. در حقیقت هم می توانند استوری گذاشته و هم امکان مشاهده اش را دارند.

در مقابل کاربر عادی تنها می تواند استوری ها را ببیند. این فرایند ممکن است در آینده تغییر نماید ولی در حال حاضر تنها اکانت های پریمیوم تلگرام می توانند استوری به اشتراک بگذارند.

اضافه کردن استیکر، موسیقی و … به استوری تلگرام

برای افزودن استیکر به قابلیت استوری تلگرام بایستی ابتدا نشان استیکر که در گوشه سمت راست بالای صفحه است را لمس کرده بعد در بین انواع استیکر نوع دلخواه را انتخاب نمود. البته کاربران می توانند توسط ابزار استیکرساز استیکر مدنظر را تهیه نمایند.

برای افزودن موسیقی به استوری تلگرام هم بایستی نشان موسیقی را که در قسمت بالای صفحه سمت راست قرار دارد را لمس نمود. بعد می توان آهنگ مورد نظر را از بین فهرست آهنگ های پرطرفدار لمس کرد. در ضمن می توان از فایل های موسیقی گوشی یا فضای ذخیره سازی ابری هم استفاده کرد.

برای اضافه کردن فیلتر به قابلیت استوری تلگرام بایستی قبل از ثبت عکس و فیلم یا انتخاب آن ها، صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید. بعد از بین انواع فیلتر گزینه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

خصوصی سازی قابلیت استوری تلگرام

تلگرام در قابلیت قرار دادن استوری تا حدود بسیاری حریم خصوصی کاربران را رعایت می کند. به این ترتیب امکان خصوصی سازی این قابلیت برای شبکه اجتماعی مذکور وجود دارد. به این معنا که کاربر می تواند استوری گذاشته شده در تلگرام را فقط برای عده ای از مخاطبان نمایش دهد.

کاربر تلگرام مجاز است تا تماشای استوری هایش در پلتفرم تلگرام را برای دیگران مدیریت نماید. در ضمن تلگرام به کاربرانش اجازه می دهد تا از این قابلیت در قالب لیستی از افراد بخصوص استفاده نماید که این ویژگی هم مانند استوری اینستاگرام است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *