روش های جلوگیری از هک جیمیل

روش های جلوگیری از هک جیمیل

روش های جلوگیری از هک جیمیل : در صورت هک شدن جیمیل کنترل آن را از دست داده و یک هکر وارد ماجرا شده و همه اطلاعات به سرقت می رود. در این مطلب با روش های جلوگیری از هک جیمیل آشنا می شوید.

جیمیل یکی از ابزارهای رایگان و کاربردی گوگل می باشد که سال های زیادی است مورد استفاده قرار می گیرد و با وجود شبکه های اجتماعی مختلف بازهم شاهد استفاده فراوان از آن می باشیم. در ادامه مطلب با روش های جلوگیری از هک جیمیل آشنا خواهید شد.

روش های جلوگیری از هک جیمیل

روش های جلوگیری از هک جیمیل

جیمیل کلید هویت آنلاین شما می باشد. هنگامی که کنترل آن را از دست دهید و هکری وارد ماجرا گردد، کار بسیار دشوار می شود.

زیرا ایمیل یک ایستگاه آنلاین به منظور سرقت هویت تان بوده و همه اطلاعات مورد نیاز برای این کار در آن وجود دارد. در صورتی که از جیمیل استفاده می کنید، یک خبر خوب آن است می توان آن را تقریبا ضد هک نمود.

جیمیل از ابزارهای رایگان و کاربردی مجموعه بزرگ گوگل است که سال های زیادی است در بین کاربران جایگاه خاصی داشته و با وجود ارائه شبکه های اجتماعی مختلف، باز هم از این ابزار استفاده می شود.

هر چند ممکن است نسبت به ابزارهای امروزی مجهزتر نباشد ولی امنیت آن بالا بوده و می توان با خیالی آسوده از آن بهره برد.

ولی یکی از چالش های این برنامه از قبل تا به امروز، نگرانی از هک شدن حساب کاربری جیمیل است که هیچ کس دوست ندارد اطلاعات کاربری اش در دست افراد سودجو و هکرها بیفتد. خوشبختانه این روزها امنیت جیمیل توسط گوگل افزایش پیدا کرده و دیگر مشکل هک مشاهده نمی شود.

گوگل قابلیت هایی اضافه کرده که می توان توسط آن ها اقدام به ارتقای حساب جیمیل کرده تا دسترسی سودجویان از بین برود. در ادامه با چند روش جلوگیری از هک جیمیل آشنا می شوید.

بیشتر بخوانید:چطور گذرواژه یا رمز جیمیل را در گوشی و کامپیوتر تغییر دهیم؟

رفع مشکلات امنیتی جیمیل

این روزها گوگل نسبت به قبل ابزارهای متنوعی برای جیمیل منظور کرده است. می توانید به کمک این ابزارها امنیت حساب کاربری جیمیل را افزایش دهید.

حتی بخشی هم برای جیمیل در نظر گرفته شده که می توان مشکلات مهم را به ترتیب مشاهده و رفع کرد. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

اگر جیمیل هک شود کنترل آن را از دست می دهد و یک هکر وارد استوری می شود و تمام اطلاعات به سرقت می رود. در این مقاله با نحوه جلوگیری از هک جیمیل آشنا خواهید شد.

جیمیل یکی از ابزارهای رایگان و کاربردی گوگل است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد و با وجود شبکه های اجتماعی مختلف همچنان شاهد استفاده فراوان از آن هستیم. در مقاله زیر با نحوه جلوگیری از هک جیمیل آشنا خواهید شد.

روش های جلوگیری از هک جیمیل

راه های جلوگیری از هک جیمیل

جیمیل کلید هویت آنلاین شماست. وقتی کنترل آن را از دست می دهید و یک هکر درگیر می شود کار بسیار دشوار می شود. زیرا ایمیل یک ایستگاه آنلاین برای سرقت هویت شماست و تمام اطلاعات مورد نیاز برای این کار را در خود دارد. اگر از جیمیل استفاده می کنید خبر خوب این است که تقریباً می توان آن را هک کرد.

جیمیل یکی از ابزارهای رایگان و کاربردی مجموعه بزرگ گوگل است که سال هاست جایگاه ویژه ای در بین کاربران دارد و با وجود ارائه شبکه های اجتماعی مختلف، همچنان از این ابزار استفاده می شود.

اگرچه ممکن است مجهزتر از ابزارهای امروزی نباشد اما امنیت آن بالاست و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

اما یکی از چالش های این برنامه از قبل تا به امروز نگرانی از هک شدن اکانت جیمیل است هیچکس دوست ندارد اطلاعات کاربری خود به دست سودجویان و هکرها بیفتد. خوشبختانه این روزها امنیت جیمیل توسط گوگل افزایش یافته و دیگر مشکل هک مشاهده نمی شود.

گوگل ویژگی هایی را اضافه کرده است که می توان از آنها برای ارتقا اکانت جیمیل استفاده کرد تا دسترسی افراد سودجو از بین برود. در ادامه با راهکارهایی برای جلوگیری از هک جیمیل آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر رمز جیمیل به صورت مرحله به مرحله

راه های جلوگیری از هک جیمیل

رفع مشکلات امنیتی جیمیل

این روزها گوگل ابزارهای متنوع تری نسبت به قبل برای جیمیل ارائه کرده است. با کمک این ابزارها می توانید امنیت اکانت جیمیل خود را افزایش دهید.

حتی بخشی برای جیمیل وجود دارد که در آن می توان مشکلات مهم را مشاهده و رفع کرد. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به حساب جیمیل خود وارد شوید

سپس روی آیکون بالا سمت راست که نشانگر حساب کاربری شما است، کلیک و گزینه manage your google account را انتخاب کنید.

در صفحه گشوده شده جدید، از منو سمت چپ، گزینه Security را انتخاب نمایید.

از بالای صفحه باز شده گزینه Security issues found را انتخاب و در صورت وجود مشکلی با رنگ زرد و علامت تعجب نمایان خواهد شد.آنرا انتخاب به رفع آن اقدام کنید.

تغییر رمز جیمیل

نخستین راه برای ورود به حساب کاربری جیمیل، درج نام کاربری و پسورد است و در صورتی که گذرواژه ساده و چند عدد آسان باشد احتمال هک شدن آن زیاد است.

حتی امکان هک شدن توسط دوستان یا هکرها هم خیلی ساده می شود. از این رو همواره توصیه شده از رمزهای قدرتمند استفاده که احتمال هک آن خیلی کم باشد.

ولی از شاخصه های یک رمز قوی این است که بیشتر از ۸ کاراکتر باشد. از سویی در این پسورد حروف بزرگ و کوچک لاتین در بین اعداد استفاده و از کاراکترهایی نظیر (! ، @ ، # ، $، % ، ^ ، & ، *) استفاده تا احتمال هک شدن خیلی کاهش یابد.

تغییر رمز جیمیل

بررسی آخرین فعالیت جیمیل

خوشبختانه جیمیل ویژگی دیگری هم دارد که می توانید توسط دستگاه هایی که تلاش داشتند به اکانت جیمیل شما دسترسی یابند را مشاهده نمایید.

یعنی اگر حسابی به اکانت جیمیل شما قصد حمله را داشته باشد، در این بخش می توانید تا ۲۸ روز اخیر را مشاهده و بررسی نموده که اگر به حساب جیمیل شما اتک زده شده، آن را ببینید. جهت مشاهده این گزارش مطابق آموزش زیر پیش بروید:

✅به اکانت جیمیل خود بروید و از بالا سمت راست روی آیکون حساب کاربری خود کلیک کنید.
✅بعد گزینه manage your google account را انتخاب کرده و از منو سمت چپ گزینه Security را برگزینید.
✅اندکی به سمت پایین اسکرول کرده تا به گزینه Recent security activities برسید.
✅این گزینه را انتخاب و بعد اگر اتکی در طی ۲۸ روز اخیر به شما زده شده باشد را می توانید به راحتی مشاهده کنید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای

یکی از قابلیت هایی که امروزه در بیشتر شبکه های اجتماعی دیده می شود، ویژگی احراز هویت دو مرحله ای است که امنیت کاربران را به میزان بسیاری افزایش می دهد. این قابلیت در بیشتر شبکه های مجازی به این صورت است که رمز دوم را وارد کرده بعد بایستی رمز جدیدی را که از پیش تعیین کرده وارد نمایید.

✅خوشبختانه جیمیل هم این قابلیت را فراهم کرده می توان از طریق احراز هویت دو مرحله ای امنیت حساب کاربری خود را افزایش داد. برای فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای مراحل زیر را طی کنید.

✅به حساب کاربری جیمیل خود وارد شده و روی آیکون دایره ای بالا سمت چپ که مربوط به حساب کاربری است کلیک کنید.
✅بعد گزینه manage your google account را انتخاب نمایید.
✅سپس از منو سمت چپ روی گزینه Security کلیک کنید.
✅حالا از وسط صفحه بخش Signing in to google را بیابید و دقیقا در گزینه های زیر مجموعه این قسمت، گزینه Step Verifications را برگزینید.
✅در ادامه به صفحه ای وارد می شوید که با انتخاب گزینه Get started می توان به ایجاد احراز هویت دو مرحله ای اقدام کرد.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای

بررسی دستگاه های متصل به اکانت جیمیل

پس از بررسی و انجام مراحل بالا، توصیه می شود حتما دستگاه های متصل به حساب جیمیل خود را وارسی تا در صورت مغایرت یک دستگاه آن را از حساب جدا و در واقع دسترسی را قطع کنید.

با این روش می توانید دستگاه های مزاحم را بسته و دسترسی آن ها را قطع کنید. برای بررسی دستگاه های متصل مراحل زیر را دنبال کنید:

✅به حساب کاربری جیمیل خود وارد شده و در سمت راست با فشردن آیکون گرد بالا، گزینه Mange your google account را انتخاب نمایید.

✅سپس از منو سمت چپ روی گزینه Security کلیک کنید.

✅در ادامه اندکی به سمت پایین اسکرول کرده و روی گزینه Your Devices کلیک کنید.

✅سپس دستگاه های غیر مربوط را با انتخاب علامت سه نقطه بالا در سمت راست و کلیک روی گزینه Sign out، از اکانت جیمیل خود خارج سازید.

در پایان این مطلب در صورت تمایل برای آشنایی با تغییر عکس جیمیل و انتقال مخاطبین از جیمیل روی لینک ها کلیک کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *