چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟

چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟

چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟ در سرویس یوتیوب می توانید ویدیوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این برنامه برای راحتی کاربران اجازه ایجاد پلی لیست های مختلف داده شده است. در این مطلب با نحوه ساخت پلی لیست در یوتیوب آشنا می شوید.

اگر قصد دارید تعداد ویدیوهای مورد علاقه تان را در برنامه یوتیوب لیست نمایید، باید بدانید این کار دشوار نبوده و در مطلب پیش روز می توانید آن را به سادگی انجام بدهید. می توان پلی لیست ها را به طور عمومی، خصوصی یا unlisted منتشر نمود.

چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟

نحوه ساخت پلی لیست در یوتیوب

ممکن است عبارت پلی لیست بارها به گوشتان خورده باشد. در حقیقت پلی لیست در یوتیوب شبیه پلی لیست در جاهای دیگر می باشد. پلی لیست در یوتیوب مجموعه ای از ویدیوها است که به منظور خاصی در یک دسته بندی با یک هدف مشترک قرار می گیرند. مثلا مجموعه ای از سریال یا آموزش موضوعی خاص.

در پلی لیست با اتمام زمان پخش یک ویدیو، ویدیوی بعدی به طور اتومات پخش خواهد شد. باید اشاره کرد پلی لیست ها توسط کاربران یوتیوب ایجاد می شوند و می توانند به شکل عمومی، خصوصی یا unlisted منتشر شوند.

اگر تاکنون به اهمیت وجود پلی لیست برای ویدیوهای کانال یوتیوب خود پی نبرده بودید، در این مطلب قصد داریم به شما نحوه ساخت پلی لیست در این برنامه را آموزش دهیم که یکی از روش های بهبود تجربه مخاطبین هنگام بازدید از کانال یوتیوب، داشتن پلی لیست های مناسب برای ویدیوها می باشد.

بیشتر بخوانید: با این 4 برنامه پیج اینستاگرام خود را حرفه ای کنید!

پلی لیست در یوتیوب

همانطور که می دانید یوتیوب یک سرویس پخش ویدیو بوده که می توان در آن ویدیوهای خود را با دیگران به اشتراک نهاد. این سرویس برای راحتی کاربران به آن ها اجازه داده پلی لیست های مختلفی ایجاد نموده و ویدیوهای خود را در آن دسته بندی نمایند. به این ترتیب هر زمانی که بخواهند ویدیویی را مجددا مشاهده کنند به پلی لیست وارد شده و به راحتی اجرا نمایند.

اگر شما هم به دنبال روشی برای ساخت پلی لیست در این یوتیوب هستید، می توانید در ادامه مطلب روش انجام آن را فرا بگیرید. باید بدانید لیست کردن تعداد ویدیوهای مورد علاقه تان در یوتیوب کار دشواری نبوده و به سادگی قابل اجرا می باشد.

چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟

قابل ذکر است پلی لیست یا لیست پخش تنها برای پخش موسیقی و سفرهای جاده ای مناسب نبوده و می توان آن را برای ویدیو و فیلم ها نیز تهیه کرد. حتی فیلم های یوتیوب. ممکن است تنها بخواهید فیلم های یوتیوب مورد نظرتان را سازماندهی کنید یا به عللی به لیست پخش پشت سر هم نیاز باشد.

ایجاد پلی لیست در یوتیوب به محتوای مورد نظرتان نظم بیشتری داده و این موضوع موجب افزایش تعامل مخاطب با محتوای شما خواهد شد. در نتیجه تعامل بیشتر سبب ترافیک بیشتر به کانال شما می شود. با داشتن پلی لیست کاربران به جای ترک ویدیوی شما از ویدیوهای بیشتری مربوط به یک موضوع بازدید و نرخ بازدید کانال شما افزایش می یابد.

برای ساخت پلی لیست در یوتیوب مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. به اکانت گوگل خود وارد شوید. و اگر حساب گوگل ندارید باید یک حساب کاربری ایجاد سپس توسط آن به حساب یوتیوب خود وارد شوید.

۲. اولین ویدیوی مورد نظر خود را مشخص نمایید. به این ترتیب یکی از ویدیوهایی که می خواهید در لیست پخش جدید قرار گیرد را انتخاب و به صفحه یوتیوب بروید.

۳. در ادامه گزینه سیو زیر ویدیو را انتخاب نمایید. در صفحه یوتیوب زیر خود ویدیو نماد ذخیره با عنوان save را انتخاب نمایید. این نماد شبیه سه خط افقی که با یک علامت + مشخص شده در زیر ویدیو حضور دارد.

چطور در یوتیوب پلی لیست بسازیم؟

۴. در منوی نمایان شده گزینه های مختلفی برای ذخیره فیلم انتخابی وجود دارد. می توانید ویدیو را در لیست های پخش دیگر خو ذخیره نمایید یا آن را در یکی از لیست های پخش از قبل تعیین شده یوتیوب ذخیره نمایید.

یا می توانید یک لیست پخش جدید ایجاد کرده و ویدیو را در لیست جدید ذخیره نماید. بر این اساس بخش create new playlist را در لیست مذکور انتخاب نمایید.

لیست پخش جدید

۵. در این مرحله وقتی لیست جدید ایجاد شد، همان لیست را باز نموده و درون کادر نوشتاری اسم مورد نظر لیست پخش جدید را وارد کنید.

کادر نوشتاری

۶. در همین منو باز شده سطح امنیتی را تعیین کنید. از بین منوی کشویی که دارای گزینه ای به اسم Privacy می باشد می توانید گزینه های Public , Unlisted یا Private را انتخاب نمایید. Unlisted به مفهوم لیست نشده یعنی هر مخاطبی که پیوند لیست پخش شما را دارد می تواند آن را ببیند.

Public به این معنی است که لیست پخش توسط هر فردی قابل جستجو یا مشاهده می باشد. Private نیز یعنی شما فقط می توانید لیست پخش را ببینید.

۷. بعد از انجام مراحل اشاره شده روی creat کلیک تا پلی لیست مورد نظر ساخته شود.

سطح امنیتی

به همین سادگی شما موفق شدید یک پلی لیست در یوتیوب ایجاد کنید. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید، همچنین پیشنهاد می شود در صورت تمایل برای آشنایی با روش ساخت لینک شخصی در یوتیوب و ساخت اکانت در یوتیوب روی لینک ها کلیک کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *