روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام

روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام

روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام : اگر تشخیص فیک پیج در اینستاگرام نیز برای شما مهم است، در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه تشخیص پیچ های تقلبی آشنا شوید.

پدیده ای که این روزها در برنامه پرطرفدار اینستاگرام با آن مواجه هستیم وجود صفحات جعلی است به نظر می رسد این صفحات فالوورهای زیادی دارند، اما اکثر آنها غیرفعال یا ربات هستند. در این مقاله با روش های تشخیص فیک پیج اینستاگرام آشنا می شوید.

روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام

روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که اکثر کاربران از آن برای مقاصد تجاری  استفاده می کنند. اما موضوعی که این روزها زیاد با آن مواجه هستیم وجود فالوور، لایک و فیک کامنت است.

همانطور که می دانید با وجود استفاده های شخصی و سرگرمی در اینستاگرام، اکثر کاربران و برندها از آن به عنوان یک ابزار تجاری نیز استفاده می کنند. بنابراین دانستن اکانت جعلی و به عبارتی فیک صفحه بسیار مهم است.

پیج فیک  صفحه ای است که برای ایجاد فعالیت غیرواقعی برای افزایش فالوور، لایک و تعداد دیگر ایجاد شده است. بنابراین در ادامه می خواهیم به روش های تشخیص فیک پیج در اینستاگرام اشاره کنیم. 

پیج اینستاگرام

فالوور فیک

داشتن یک فالوور جدید در حساب اینستاگرام شما می تواند بسیار لذت بخش باشد به خصوص اگر در تلاش برای ارتقای حساب خود هستید. با این حال، گاهی اوقات ممکن است توسط حساب های جعلی هک شوید که برای تعامل شما مفید نیست و حتی می تواند برای شما و فالوورهایتان مشکل ایجاد کند.

پیش از این گفته شد که شبکه اینستاگرام بستری ایده آل برای کسب درآمد از راه های مختلف ایجاد کرده است، اما در این بین صفحات جعلی و جعلی نیز ایجاد شد. صفحاتی که به نظر می رسد فالوورهای زیادی دارند، اما بیشتر آنها در واقع صفحات یا ربات های غیرفعال هستند.

اگر برای شما، دلیل اصلی ایجاد یک حساب کاربری جعلی چیست؟ در پاسخ می توان گفت که این موضوع به تجارت برمی گردد. به عنوان مثال، برخی از اینفلوئنسرها، صفحات تجاری و … از فالوورهای جعلی برای جلب توجه بیشتر یا تبلیغ برند خود استفاده می کنند و در نتیجه مشتریان یا تبلیغات و مخاطبان بیشتری را جذب می کنند.

روش های تشخیص صفحه فیک اینستاگرام

اکثر صفحات جعلی اینستاگرام غیر واقعی هستند و هویت واقعی ندارند. برخی افراد با پرداخت هزینه ای ناچیز این صفحات را ایجاد می کنند که نه تنها به درد شما نمی خورد بلکه به کسب و کار شما نیز لطمه می زند.

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام باعث افزایش تعامل صفحه و در نهایت فروش محصول یا خدمات شما می شود از طرف دیگر فالوورهای تقلبی نه تنها فروش شما را افزایش نمی دهند، بلکه میزان تعامل صفحه شما را نیز کاهش می دهند.

اکنون به دلایلی ممکن است بخواهید از یک حساب کاربری قدیمی برای شروع در اینستاگرام استفاده کنید یا صفحه‌ای را که قبلا توسط شخص دیگری اداره می‌شد مجددا راه‌اندازی کنید.

بنابراین ممکن است بخواهید از میزان مشارکت در روزهای اولیه مطلع شوید یا اینکه آیا در صفحه فالوور جعلی دارد یا خیر؟ بنابراین شناخت فالوورهای فیک بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید» چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

شناسایی پیج فیک در اینستاگرام

بنابر یافته های گروهی از پژوهشگران ایتالیایی در زمینه تست فالوور فیک اینستاگرام، تقریبا هشت درصد حساب های اینستاگرام فیک می باشند. البته آنها اشاره کردند که حدود سی درصد اکانت های واقعی نیز وجود دارند که غیرفعال می باشند. با این وجود برخی روش ها برای تشخیص اکانت یا پیج فیک هم معرفی نموده اند.

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

بدون عکس پروفایل

صفحات جعلی معمولاً عکس پروفایل ندارند اما برخی از این صفحات همچنان از عکس‌های تصادفی موجود در اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین پروفایلی که عکس ندارد احتمالا واقعی نیست یک حساب حقوقی از مردم می خواهد که بدانند چه کسانی هستند تا دوستان و خانواده آنها بتوانند آنها را پیدا کنند.

البته برخی از پروفایل هایی که عکس ندارند ممکن است واقعی باشند و به دلایلی مانند حفظ حریم خصوصی تمایلی به ارسال عکس پروفایل نداشته باشند.

بیشتر بخوانید» آموزش به اشتراک گذاشتن استوری های بیشتر در اینستاگرام

فالوور صفر

اکانت های قانونی اینستاگرام تقریباً همیشه تعداد کمی فالوور دارند. اگر این حساب کسی را فالو نمی کند یا فالوور ندارد، به احتمال زیاد جعلی است. ربات ها اغلب از چنین حساب هایی برای تبلیغ لینک های اسپم در بایوس خود استفاده می کنند. اگر با چنین پروفایلی مواجه شدید، روی هیچ لینکی کلیک نکنید.

تعداد پست ها

اکثر حساب‌های جعلی فقط برای پیگیری ایجاد می‌شوند و معمولاً پست نمی‌کنند. برخی نیز در دراز مدت پست های بسیار کمی دارند.

پیج اینستاگرام

نام کاربری با کاراکترهای تصادفی

صفحات جعلی معمولا از یک رشته کاراکترهای تصادفی به جای نام کاربری مناسب استفاده می کنند.

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

هیچ پستی وجود نداشت

یکی دیگر از راه های تشخیص تقلبی صفحه این است که هیچ پستی منتشر نشده است. حساب های ناخواسته بیشتر احتمال دارد که کلاهبرداری باشند. اگر با حسابی مواجه شدید که هنوز پست نکرده است، احتمالاً یک ربات است. با این حال برخی از کاربران واقعی ممکن است هیچ پستی را منتشر نکنند. و فقط برای مشاهده عکس ها یک حساب کاربری ایجاد کرده اند.

حتی اگر نمایه خصوصی باشد می توانید با نگاه کردن به بالای نمایه شماره پست آنها را بررسی کنید. همچنین باید به دنبال حساب هایی باشید که قبلاً پست های زیادی ارسال کرده اند اما بعداً غیرفعال شده اند. اگر چنین حساب‌هایی غیرفعال باشند، احتمال زیاد فیک هستند.

انتشار مداوم پست ها

یکی دیگر از راه های تشخیص صفحات جعلی در اینستاگرام این است که صفحات جعلی محتوای پست ها را به طور مداوم و متوالی منتشر می کنند تا حساب خود را بفروشند. اکثر این پست ها سلفی های بی کیفیت دیگران، ویدیوهای بی کیفیت و که اکثرا مربوط به عکس پروفایل و بیو پیج نیستند.

همچنین لازم به ذکر است که کاربران معمولا به دنبال محتوای جذاب و با کیفیت هستند. به این ترتیب اگر صفحه ای را مشاهده کردید که چند پست منتشر کرده اما فالوورهای زیادی دارد و آن صفحه فرد شناخته شده ای نیست به صحت آن شک کنید.

پیج اینستاگرام

اعمال نظرات یکسان روی پست های شما

یک صفحه جعلی ممکن است باعث شود بخواهید دنبال کنید با کامنت گذاشتن روی پست های خود یک پست عالی، بسیار خوب یا یک صفحه خوب دارید و آنها به ازای هر پستی که منتشر می کنید سریع و سریع این نظرات را اعلام می کنند.

ممکن است صفحات جعلی باشند. با این حال یک صفحه واقعی ممکن است همین کار را برای به دست آوردن یک فالوور جدید انجام دهد. پروفایل آن را به هر نحوی بررسی کنید.

فالوو کردن تعداد زیادی حساب مشکوک

اکانت ها یا صفحات جعلی اینستاگرام می خواهند با فالو کردن تعداد زیادی از افراد، فالوورهای خود را افزایش دهند. اگر تفاوت زیادی بین تعداد فالوورها و فالوورها مشاهده کردید، به جعلی بودن اکانت مشکوک شوید. البته همیشه اینطور نیست زیرا برخی از اکانت های واقعی نیز از این روش برای افزایش تعداد فالوورهای خود استفاده می کنند.

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

فالوورهای بالا با تعامل کم

یکی دیگر از راه‌های تشخیص تقلبی صفحه در اینستاگرام این است که این صفحات دارای فالوورهای بالا اما تعامل کم هستند. فالوورهای خریداری شده یا جعلی اغلب نمایانگر یک حساب جعلی هستند. اگر تعداد فالوورهای آنها هزاران نفر باشد اما در هر پست فقط چند لایک یا کامنت دریافت کنند به احتمال زیاد صفحه جعلی یا تقلبی است.

همچنین می تواند نشان دهد که یک شخص واقعی از فالوورهای جعلی برای افزایش تعداد فالوورهای خود استفاده کرده است. می توانید فالوورهای آنها را بررسی کنید تا ببینید واقعی هستند یا نه. اگر اکثر فالوورها غیر فعال باشند عکس پروفایل نداشته باشند یا نام های عجیب و غریبی داشته باشند، نشانه خوبی از جعلی بودن فالوورها است بنابراین، حساب ممکن است یکسان باشد.

از آنجایی که افراد مختلف در صفحات جعلی با کمک ربات ها فالو می شوند معمولا نسبت فالوورها بیشتر از فالوورها است. حساب های معمولی معمولاً نسبت یک به یک دارند.

پیج اینستاگرام

فالوور خارجی

اکثر خدمات فروش فالوور و لایک خدمات خود را به دو گروه تقسیم می کنند. فروش فالوور و لایک ایرانی و فروش فالوور و لایک خارجی. خدمات ایرانی شامل تعرفه های گران تری است و اکثر مشتریان این خدمات ترجیح می دهند فالوور خارجی ارزان خریداری کنند. که تشخیص جعلی بودن صفحه آنها را بسیار آسان می کند.

وقتی به لایک ها یا کامنت ها و فالوورهای این صفحات نگاه می کنید، تعداد زیادی کاربر خارجی را می بینید که نمی دانند چگونه یک صفحه ایرانی را فالو می کنند و نسبت به آن واکنش نشان می دهند. از آنجایی که این تقلبی ها سریع شناسایی می شوند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما بسیاری از کاربران از این موضوع بی اطلاع هستند و به دلیل قیمت پایین تر از آنها استفاده می کنند.

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

فروش کالا با تخفیف بسیار زیاد

ممکن است پیج فیک کالاهایی را با تخفیف بسیار زیاد تحت فروش قرار دهد. حساب های کلاهبرداری غالبا کالاهای لوکس را با تخفیف زیادی عرضه می کنند. در صورتی که نمایه ای بخواهد روی پیوندی برای کالای تخفیف خورده کلیک نمایید، به احتمال قوی جعلی بوده و هرگز اطلاعات کارت بانکی تان را به اکانت اینستاگرام ندهید.

عکس های تکراری

اکثر صفحات جعلی برای اینکه جعلی به نظر نرسند و در اینستاگرام به سختی قابل تشخیص باشند. آنها چند پست منتشر می کنند، اما به دلیل عدم دقت; بدون اینکه صفحه را خصوصی کنند چندین بار پست منتشر می کنند تا عکس ها دیده نشوند. به این ترتیب کذب آنها آشکار می شود.

دیدن چندین مورد از این پیج ها در بین فالوورها یا مشارکت کننده های یک پیج می توان به معنی خرید فالوو و لایک باشد. ولی در این موارد نیز دیده شده حساب های مختلف پرایوت با یک عکس ثابت به عنوان عکس پروفایل، گروهی ایجاد شدن این صفحات را محرز نموده است. به این معنا که در بین لایک های یک پست، چندین پروفایل را با عکس مشابه مشاهده می کنید. زیرا سازنده ربات فرصت نکرده عکس های متنوعی بیابد.

روش تشخیص پیج فیک در اینستاگرام

فالووینگ بالا

ساده ترین راه برای تشخیص صفحه اینستاگرام این است. اکثر صفحات جعلی برای فروخته شدن به عنوان فالوور یا مشارکت کننده ایجاد می شوند. بنابراین اکثر این صفحات علاوه بر داشتن پست های کم، هزاران صفحه را فالو می کنند. البته وجود چندین نمونه از این صفحات در بین فالوورها لزوما نمی تواند دلیلی بر جعلی بودن صفحه باشد، بلکه ممکن است متعلق به کاربران کنجکاوی باشد که بسیاری از صفحات را رصد می کنند.

اما تعداد زیادی از چنین صفحاتی در بین فالوورهای یک صفحه قابل تردید است. بنابراین، همیشه باید تعداد زیادی از صفحات را بررسی کنید و اگر فقط تعداد کمی از آنها به این صورت بود، نمی توانید از جعلی بودن صفحه مطمئن شوید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *