چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟ اینستاگرام قابلیتی به نام «اخیرا حذف شده» را معرفی کرده است تا کاربران پس از هک شدن اکانت نگران از دست دادن اطلاعات خود نباشند. علاوه بر این، ممکن است به اشتباه یک پست را حذف کرده باشید و بخواهید آن را بازیابی کنید. حال در این مقاله می خواهیم نحوه بازیابی پست های حذف شده به همراه استوری های حذف شده اینستاگرام، ویدیوهای IGTV و Reels را به شما آموزش دهیم.

در این مقاله می خواهیم نگاهی به سرنوشت پست های حذف شده بیاندازیم و همچنین نحوه حذف دائمی آنها را به آنها آموزش دهیم. پس برای آموزش بازیابی پست های پاک شده اینستاگرام و همچنین استوری های IGTV، Reels و ویدیوهای IGTV این شبکه اجتماعی در گوشی های اندروید و آیفون، تا پایان این مقاله با موبایل 30 همراه باشید.

وقتی پست اینستاگرام را حذف می کنید چه اتفاقی می افتد؟

در گذشته، اگر دکمه حذف محتوا را در اینستاگرام انتخاب می‌کردید، این محتوا برای همیشه حذف می‌شد و راهی برای بازیابی و برگشت آن وجود نداشت. با این حال اینستاگرام با ارائه یک ویژگی اخیراً حذف شده تغییراتی ایجاد کرده است.

حالا اگر چیزی را از نمایه یا آرشیو خود حذف کنید، به پوشه ای که اخیراً حذف شده است می رود. می توانید این محتوا را بازیابی کنید یا آن را برای همیشه حذف کنید.

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

محتوای زیر را می توان در اینستاگرام بازگرداند:

✅ تصاویر ویدیوهای پست شده
✅ استوری‌ها
✅ Reels
✅ ویدیوهای IGTV

محتوای حذف شده به مدت 30 روز پس از حذف قابل بازیابی است اگر این مدت به پایان برسد، این محتوا به طور کامل حذف می شود و شما چاره ای جز بازیابی آن نخواهید داشت. البته موضوع برای داستان ها کمی متفاوت است.

اگر استوری را حذف کنید، فقط به مدت 24 ساعت در پوشه اخیراً حذف شده باقی می ماند و تا 30 روز نمی توانید آن را برگردانید. با این حال، اگر ویژگی بایگانی داستان فعال باشد و داستان حذف شده بایگانی شود، قانون 30 روز اعمال می شود. بنابراین امکان بازیابی یا حذف دائمی آن ظرف 30 روز وجود دارد. 

بیشتر بخوانید» آموزش رفع مشکل پست گذاشتن در اینستاگرام

چگونه پست ها و استوری های حذف شده را مشاهده کنیم؟

برای دسترسی به پست های حذف شده، باید به پوشه اینستاگرام که اخیراً حذف شده است بروید.

فرقی نمی کند گوشی اندروید داشته باشید یا آیفون، مراحل رسیدن به این پوشه در همه آنها یکسان است و به شرح زیر است:

✅ برنامه اینستاگرام را باز کنید و به صفحه پروفایل خود بروید.

✅روی گزینه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و به تنظیمات بروید.

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

✅ در تنظیمات به دنبال گزینه Account بگردید و سپس در این قسمت گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید.

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

✅ در اینجا می توانید تمام تصاویر، ویدیوها، قرقره ها، داستان ها و ویدیوهای حذف شده IGTV را مشاهده کنید.

نحوه بازیابی پست های پاک شده اینستاگرام

اکنون که به پوشه حاوی پست‌ها، داستان‌ها، حلقه‌ها و ویدیوهای حذف شده IGTV دسترسی دارید، باید بتوانید آنها را بازیابی کنید. مراحل زیر به شما امکان بازیابی پست های پاک شده اینستاگرام را می دهد:

✅ مطابق مراحل قبلی به فولدر اخیرا حذف شده بروید: Settings > Account > Recently Deleted

چطور پست‌ ها و استوری‌ های حذف شده اینستاگرام را برگردانیم؟

✅ روی محتوایی که می‌خواهید ریکاوری کنید، ضربه بزنید.

استوری اینستاگرام

✅ روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس از منویی که باز می‌شود، گزینه Restore را انتخاب کنید.

استوری اینستاگرام

✅ در ادامه یک پیام برای تایید بازیابی محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود.

استوری اینستاگرام

✅ پس از آن برای اطمینان از داشتن اکانت اینستاگرام با صفحه تایید دیگری روبرو خواهید شد. سپس یک کد تایید به آدرس ایمیل یا شماره موبایل شما ارسال می شود. سپس برای احراز هویت و بازیابی محتوای حذف شده روی Next ضربه بزنید.

استوری اینستاگرام

نحوه بازیابی استوری های حذف شده اینستاگرام

همانطور که بالاتر گفتیم، اگر یک استوری را حذف کنید تنها به مدت ۲۴ ساعت در فولدر اخیرا حذف شده باقی می‌ماند و امکان بازگرداندن آن تا ۳۰ روز وجود ندارد. البته یک استثنا در این میان وجود دارد.

✅ اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد و استوری حذف شده آرشیو شده باشد، قانون ۳۰ روز شامل این استوری هم می‌شود. در این زمان می‌توانید آن را در مدت ۳۰ روز بازیابی کرده یا بطور دائمی حذف کنید.

✅ برای بازیابی استوری های حذف شده اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

نحوه بازگرداندن IGTV حذف شده

✅ اپ اینستاگرام را روی گوشی هوشمندتان باز کنید.
✅ روی عکس پروفایل‌تان ضربه بزنید.
✅ گزینه مربوط به منوی همبرگری را انتخاب کرده و به بخش تنظیمات بروید.
✅ گزینه Account و سپس Recently Deleted را انتخاب کنید. اگر در اینجا چنین گزینه‌ای وجود ندارد، یعنی اخیرا محتوایی را از حساب‌تان حذف نکرده‌اید.
✅ در ادامه می‌توانید در بالای صفحه نوع محتوای مدنظرتان را انتخاب کنید که شامل مواردی مانند پست، Reels و استوری‌ها می‌شود.
حالا استوری مدنظرتان را انتخاب کنید.
✅ حالا باید این استوری را بازیابی کرده یا برای همیشه حذف کنید.
✅ همانطور که گفتیم، یک استوری به مدت ۲۴ ساعت در این فولدر باقی می‌ماند، بلکه آن را آرشیو کرده باشید.

بیشتر بخوانید» آموزش به اشتراک گذاشتن استوری های بیشتر در اینستاگرام

نحوه بازیابی IGTV حذف شده

روند بازیابی IGTV هیچ تفاوتی با پست های حذف شده ندارد و می توانید آنها را ظرف 30 روز برگردانید. روند بازیابی IGTV های حذف شده در اینستاگرام هیچ تفاوتی با عکس ها و فیلم ها (پست ها) ندارد.

بنابراین برای بازیابی IGTV های حذف شده در کمتر از 30 روز، باید وارد پروفایل، تنظیمات، حساب کاربری و پوشه Recently Deleted شده و سپس به دنبال IGTV مورد نظر خود بگردید. در اینجا می توانید آن را بازیابی کنید. اگر زمان حذف IGTV بیش از 30 روز باشد، نمی توانید آن را برگردانید.

بیشتر بخوانید»

نحوه بازیابی قرقره های حذف شده

روند بازیابی IGTV هم تفاوتی با پست‌های حذف شده ندارد و تا ۳۰ روز می‌توانید آن‌ها را بازگردانید. روند بازگرداندن IGTV های حذف شده در اینستاگرام تفاوتی با عکس و ویدیو (پست) ندارد.

بنابراین برای بازیابی IGTV های حذف شده در کمتر از ۳۰ روز باید وارد پروفایل، تنظیمات، حساب و فولدر Recently Deleted شده و سپس به دنبال IGTV مدنظرتان باشید. در اینجا می‌توانید آن را بازیابی یا ریستور (Restore) کنید. اگر مدت زمان حذف IGTV بیش از ۳۰ روز باشد، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید.

نحوه بازگرداندن Reels حذف شده

بازیابی ریلز پاک شده در اینستاگرام تفاوتی با پست و IGTV ندارد و باید همان مراحل قبلی را دنبال کنید علاوه بر این، همان ۳۰ روز پس از حذف Reels فرصت دارید تا آن را بازیابی کنید.

برای بازگردان ریلز حذف شده، به پروفایل‌تان بروید، سپس وارد تنظیمات شوید. در ادامه روی حساب‌تان ضربه بزنید و فولدر Recently Deleted را باز کنید. در اینجا ریلز مدنظرتان را پیدا کرده و آن را بازیابی کنید. اگر از زمان حذف ریلز ۳۰ روز گذشته باشد، دیگر نمی‌توانید آن را بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید» نحوه دانلود عکس و فیلم اینستاگرام در اندروید + عکس

پس از بازیابی محتوا باید منتظر چه اتفاقی باشیم؟

زمانی که یک پست یا استوری حذف شده را بازیابی می‌کنید، به پروفایل یا بخش آرشیو برمی‌گردد. اگر این پست از پروفایل شما حذف شده باشد، افراد همانند یک پست عادی می‌توانند با آن تعامل داشته باشند، با این حال اگر پستی را حذف یا ریکاوری کنید، برای دیگران نوتیفیکیشن فرستاده نمی‌شود.

چگونه محتوا را بطور دائمی پاک کنیم؟

همانطور که بالاتر گفتیم، می‌توانید یک پست را پیش از ۳۰ روز بطور دائمی حذف کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

✅ به مسیر Settings > Account > Recently Deleted بروید.

استوری اینستاگرام

✅ روی محتوایی که می‌خواهید بطور دائمی حذف کنید، ضربه بزنید.

استوری اینستاگرام

در ادامه یک پیام برای تایید بازیابی محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود.

استوری اینستاگرام

پس از اینکار با یک صفحه تاییدیه دیگر روبه‌رو می‌شوید تا اینستاگرام از اینکه صاحب اکانت هستید، مطمئن شود. در ادامه یک کد تایید برای آدرس ایمیل یا شماره موبایل شما فرستاده می‌شود. در ادامه برای تایید هویت روی گزینه Next ضربه بزنید و محتوای حذف شده را برگردانید.

استوری اینستاگرام

✅ گزینه سه نقطه گوشه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید.

✅ پس از اینکار یک پیام پاپ آپ برای بازیابی یا حذف این محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود که برای حذف دائمی، باید گزینه اول را انتخاب کنید. در ادامه با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن، اکانت را تایید کنید تا در ادامه پست بطور دائمی حذف شود.

✅ اینستاگرام بطور مداوم به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شود که اخیرا حذف شده یکی از ویژگی‌های جدید آن است و ما در این مطلب با همین ویژگی، امکان بازیابی پست‌ های حذف شده اینستاگرام را آموزش دادیم.

سوالات متداول کاربران درباره بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام

آیا می توان لایو های حذف شده را در اینستاگرام بازگرداند؟

فعلا امکان بازگرداندن لایوهای حذف شده در اینستاگرام وجود ندارد.

چگونه می توان IGTV های حذف شده را در اینستاگرام بازگرداند؟

اگر از حذف پست کمتر از 30 روز گذشته، می‌توانید به قسمت تنظیمات رفته، وارد بخش اکانت و Recently Deleted شوید. این‌جا هر محتوایی که پاک شده و کمتر از 30 روز از زمان حذف گذشته است وجود دارد. با انتخاب پست مورد نظر و انتخاب دکمه بازگرداندن یا restore محتوای پاک شده برگردانده خواهد شد.

آیا می‌ توان استوری های حذف شده را در اینستا بازگرداند؟

اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد در بخش تنظیمات، اکانت، Recently Deleted استوری حذف شده حتی تا 30 روز قابل مشاهده است. درغیر این‌صورت استوری شما پس از 24 ساعت کاملا حذف می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *