10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه : امروزه تلفن های همراه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند که بدون آن زندگی برای ما بسیار دشوار خواهد بود. با وجود اطلاعات زیاد در مورد تلفن ها ، بسیاری از ما هنوز تصورات غلطی داریم که ابتدا باید بدانیم.

10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

باورهای اشتباه درباره تلفن های همراه

هر روز اطلاعات و حقایق زیادی در مورد این ابزارهای پیشرفته منتشر می شود که برخی از آنها آنقدر منطقی است که ما آنها را به سرعت می پذیریم ، اما اول از همه باید بدانید که بسیاری از اطلاعاتی که می شنوید درست نیست.

 اطلاعات تلفن را با استفاده از آهن ربا پاک کنید

اگرچه این باور غیر واقعی نیست ، اما تنها با استفاده از آهنرباهای بسیار قوی امکان پذیر خواهد بود. بنابراین انتظار نداشته باشید که بتوانید داده های تلفن خود را با آهنربای روی در یخچال پاک کنید!

در واقع استفاده از آهن ربا در گوشی ها بیشتر جهت یابی است و اطلاعات و داده ها را روی درایوهای فلش یا درایوهای جامد نگهداری می کنند و این درایوها اجزایی هستند که اطلاعات را از طریق سیگنال های الکتریکی ذخیره می کنند.

جالب است بدانید که این یک فرایند الکتریکی است نه مغناطیسی ، بنابراین استفاده از آهن ربا تغییری در آن ایجاد نمی کند.

10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

 پنجره های ناشناس و یا مرورگر های خصوصی حافظ داده ها و اطلاعات شما هستند

شاید شنیده باشید که استفاده از حالت ناشناس در مرورگر هیچ گونه اطلاعاتی را از شما در تلفن ذخیره نمی کند  اما باید بدانید که در این حالت فقط سابقه جستجوی مرورگر شما حذف می شود اما آدرس IP شما هنوز در مرورگر است و می تواند در صورت نیاز پیگیری شود.

علاوه بر این ،پنجره های ناشناس مانع از بدافزارها و ویروس های مختلف نمی شوند بنابراین بهتر است از یک آنتی ویروس مناسب استفاده کنید و این تصور غلط را فراموش کنید.

10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

این را هم بخوانید» افزایش سرعت گوشی کند و قدیمی اندروید

 هنگام شارژ تلفن همراه از آن استفاده نکنید

این یکی از آن باورهایی است که همه ما تا حد زیادی آن را شنیده و پذیرفته ایم. اما این باور تا چه حد درست است؟ در پاسخ ، باید به شما بگوییم که این عبارت هیچ پایه علمی و واقعی ندارد و اگر از تلفن خود هنگام شارژ استفاده کنید ، منفجر نمی شود و باتری آن را از دست نمی دهید.

این فقط در صورتی که از شارژر بی کیفیت استفاده می کنید ممکن است به تلفن شما آسیب برساند بنابراین کار با تلفن هنگام شارژ مشکلی ایجاد نمی کند و فقط زمان بیشتری را برای شارژ آن صرفه جویی می کند.

گوشی موبایل 10 مورد از باورهای غلط درباره تلفن همراه

 برنامه های پس زمینه خود را برای عملکرد سریع تلفن ببندید

احتمالاً بارها اتفاق افتاده است که ما از این ترفند استفاده کرده ایم و انتظار تغییر واقعی در گوشی را داریم ، اما باید بدانید که منظور شما داستانی کاملاً متفاوت دارد.

در واقع دلیل کند شدن گوشی برنامه هایی هستند که در پس زمینه اجرا می شوند و این موضوع هیچ ربطی به برنامه های باز ندارد.

فقط برای دسترسی سریع خود برنامه ها را در پس زمینه باز کنید  در غیر این صورت آنها انرژی یا منبع خاصی را که می خواهید نگران آن باشید مصرف نمی کنند.

بنابراین باید بدانید که توقف برنامه های پس زمینه به شما کمکی نمی کند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه های در حال اجرا را ببندید.

گوشی موبایل

 کم نور شدن صفحه به چشم شما آسیبی نمی رساند

یکی از اعتقاداتی که بارها شنیده ایم این است که بهتر است نور تلفن خود را در شب و در تاریکی کم کنیم تا چشم ما آسیب نبیند ، اما نکته اینجاست که کم نور شدن زیاد گوشی تاثیر چندانی نخواهد داشت.

اگر چراغ تلفن خود را بیش از حد خاموش کنید ، باید بیشتر به چشم خود فشار بیاورید تا به آن نگاه کنید ، و این باعث سردرد یا تحریک چشم شما می شود.

بنابراین بهتر است نور صفحه ای را انتخاب کنید که با آن راحت هستید و نیازی به فشار آوردن چشم ها برای دیدن صفحه نیست.

گوشی موبایل

این را هم بخوانید» حل مشکل کند شارژ شدن گوشی آیفون و اندروید

 برای شارژ کردن گوشی صبر کنید تا شارژ آن خالی شود

اگر از طرفداران این باور هستید و مدام آن را تکرار می کنید ، بهتر است بدانید که این کار نه تنها بی فایده است بلکه می تواند در درازمدت آسیب زیادی به باتری گوشی شما وارد کند.

اگر باتری گوشی شما لیتیومی است  لازم نیست منتظر تخلیه آن باشید اما بهتر است زمانی که به سطح معقول 20 درصد رسید آن را شارژ کنید تا باتری شما سالم بماند و بیشتر دوام بیاورد زیرا باتری ها هیچ اثر حافظه ای ندارند.

اگر درباره تاثیر حافظه کنجکاو هستید ، باید بگوییم که پدیده ای است که به دلیل واکنش بین نیکل کادمیوم و نیکل هیدرید در باتری ها رخ می دهد و همان عاملی است که باعث می شود باتری کمتر شارژ نگه دارد.

گوشی موبایل

بنابراین اگر آنها را قبل از خالی شدن شارژ کنید یا قبل از شارژ کامل آنها را از شارژر جدا کنید ، ظرفیت خود را از دست می دهند. اما از آنجا که باتری های لیتیوم این اثر را ندارند ، بهتر است برعکس عمل کنید تا بهتر کار کنند.

این را هم بخوانید» روش های موثر و کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت گوشی

 تلفن همراه خود را در کنار کارت های اعتباری قرار ندهید

اگر بخواهیم در مورد منبع اصلی این باور صحبت کنیم  احتمالاً مربوط به میدان مغناطیسی کوچک در گوشی ها است که باعث شده مردم فکر کنند این ویژگی می تواند روی کارت های اعتباری تاثیر گذاشته و در نهایت آنها را غیرفعال کند.

نکته ای که باید بدانید این است که در گوشی های جدید این آهنرباهای مغناطیسی آنقدر ضعیف هستند که نمی توانند روی کارت شما تأثیر بگذارند ، بنابراین اصلا نگران نباشید و مطمئن باشید که یک آهنربای ساده یخچال می تواند بیشتر از تلفن شما روی کارت کار کند. کارت های اعتباری تأثیر منفی دارند.

گوشی موبایل

 قابلیت پخت تخم مرغ با استفاده از تلفن همراه خود

شنیدن این باور ممکن است کمی عجیب باشد ، اما باید بدانید که این ایده در سال 2000 گسترش یافت و مردم ادعا کردند که امواج تلفن به حدی زیاد است که می تواند تخم مرغ را بپزد ، بنابراین می تواند ذهن شما و آن را بپزد!

قبل از ترسیدن بهتر است بدانید که این گفته اصلا حقیقت ندارد و گوشی شما قادر نیست تا مثل یک ماکروویو عمل کند و از تخم مرغ تا پاپ کرن را برای تان اماده کند.

برای آسودگی خاطر بهتر است بدانید که حتی اگر همه تلفن ها را جمع آوری کرده و انرژی آنها را روی یک تخم مرغ متمرکز کنید  اتفاق خاصی رخ نخواهد دادپس این باور را فراموش کنید.

گوشی موبایلاین را هم بخوانید» علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی

شارژ طولانی مدت یک شبه به باتری گوشی شما آسیب می رساند

یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد تلفن های هوشمند بدانید این است که آنها به خوبی می دانند که بعد از پر شدن گوشی باید شارژ خود را متوقف کنند ، به همین دلیل به آنها هوشمند می گویند.

بنابراین اگر تلفن خود را تمام شب شارژ کنید ، وقتی به 100 رسید ، با اعلان شارژ شدن گوشی به شما اطلاع می دهد و شارژ متوقف می شود.تنها چیزی که در این زمان مصرف می شود برق است بنابراین برای مصرف برق ، بهتر است آن را جدا کنید.

گوشی موبایل

خطر آتش سوزی در پمپ بنزین در صورت استفاده از تلفن همراه

جالب است بدانید که علیرغم همه تأکیدها بر این جمله  بار علمی ندارد و تا کنون مشاهده نشده است که یک تلفن می تواند باعث آتش سوزی در پمپ بنزین شود.

حتی در برنامه ای به نام MythBuster Discovery اعلام شد که در تلاشی برای ایجاد آتش سوزی توسط گوشی در پمپ بنزین، هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است و آزمایش شکست خورده است.

در واقع باید بدانید که علت آتش سوزی الکتریسیته ساکن است که در صورت پیاده شدن از ماشین نیز ممکن است رخ دهد  بنابراین بهتر است گوشی خود را کنار بگذارید تا بتوانید تمرکز کنید و مشکلی ایجاد نکنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *