چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟

چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟

چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟ اگر ویدیوهای زیادی از خود در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید مطمئناً به دنبال راه هایی برای ارتقاء کیفیت آنها خواهید بود در این مقاله می خواهیم ترفندهای سلفی گرفتن با دوربین موبایل یا دوربین دستگاه های دیگر را به شما آموزش دهیم.

با افزایش محبوبیت رسانه های اجتماعی اکثر کاربران در سراسر جهان به عکاسی یا فیلم برداری سلفی روی آورده اند. در گذشته در این مقاله ، ترفندهایی را به شما معرفی کردیم که می توانید از آنها برای گرفتن عکس های سلفی بهتر استفاده کنید. حالا این بار می خواهیم به سراغ فیلم های سلفی برویم و ترفندهای سلفی گرفتن با دوربین را به شما معرفی کنیم. تا پایان با موبایل 30 همراه باشید.

چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟

فیلم سلفی چیست؟

عکس سلفی و ویدیوی سلفی تفاوتی با یکدیگر ندارند و در هردوی آن‌ها از خودتان فیلم یا عکس می‌گیرید. در حقیقت سوژه خودتان هستید و نتیجه را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید.

این ویدیوها اغلب با گوشی‌های هوشمند گرفته می‌شوند و مدت زمان آن‌ها هم کوتاه است. بنابراین شاید ویدیویی که از خودتان می‌گیرید، تنها چند ثانیه باشد.

چرا کاربران به دنبال فیلم سلفی می روند؟

افزایش چشمگیر محبوبیت شبکه های اجتماعی باعث شده تا کاربران از آنها به شیوه های مختلف استفاده کرده و مطالب مورد نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اگرچه در بسیاری از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با تصاویر ثابت روبرو هستیم اما در سال های اخیر ، ویدئوها نقش مهمی در این سیستم عامل ها ایفا کرده اند.

شما می توانید با ویدئو بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید و البته فیلم های کوتاه می توانند جذاب تر باشند بنابراین فیلم هایی که از خود می گیرید می تواند ارتباط با مخاطبان شما را افزایش دهد.همچنین بخوانید» چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

ویدیوهای سلفی

ترفندهای فیلمبرداری سلفی

آیا می خواهید یک فیلم سلفی با کیفیت بگیرید؟ در ادامه ترفندهای این کار را به شما آموزش می دهیم.

1. محتوای مورد نظر خود را مشخص کنید

شما می توانید بدون هیچ گونه برنامه ریزی قبلی شروع به گرفتن عکس های سلفی کنید و البته نتیجه آن جذاب خواهد بود. با این حال  اگر می خواهید ویدیوهای جدی بسازید یا اطلاعات خود را از طریق آنها با دیگران به اشتراک بگذارید باید قبل از شروع فیلمبرداری نکات خود را یادداشت کرده و آنها را مرور کنید. در واقع  شما باید برای چنین ویدئویی برنامه ریزی کنید.

2. دستگاه خود را انتخاب کنید

بیشتر سلفی ها از طریق تلفن های هوشمند گرفته می شوند ، اما می توان از دوربین ، تبلت و حتی وب کم استفاده کرد.

اگر از گوشی یا تبلت برای ضبط چنین ویدیوهایی می‌خواهید استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از افتادن دستگاه، از نگهدارنده مدل Pop Socket استفاده کنید.

البته می‌توانید به سراغ مونوپاد یا سه پایه هم بروید و یا حتی اگر نمی‌خواهید در ویدیو چندان تحرک داشته باشید، از وبکم سیستم‌تان استفاده کنید.

ویدیوهای سلفی

3. به نورپردازی توجه کنید

نور همیشه یکی از المان‌های مهم برای عکاسی و فیلمبرداری است. اگر عکس‌های سلفی زیادی می‌گیرید، احتمالا از بهترین ساعت‌ها برای چنین کاری اطلاع دارید و می‌دانید از نور چگونه به عنوان یک فیلتر طبیعی استفاده کنید. چنین مواردی برای ویدیوهای سلفی هم صدق می‌کنند، بنابراین به دنبال بهترین نورپردازی باشید.

البته اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید، می‌توانید به سراغ نور مصنوعی و منابع تولیدکننده نور مختلفی بروید تا ویدیوهای سلفی باکیفیتی بگیرید. رینگ لایت در صورت عدم دسترسی به نور طبیعی، گزینه‌ای مناسب برای اینکار است.

4. زاویه را در نظر بگیرید

این ترفند برای هر دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، کارایی دارد: باید به زاویه‌ای که فیلمبرداری می‌کنید، توجه داشته باشید. زاویه می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی کار انتقال محتوا به کاربر داشته باشد. البته با یک زاویه واحد روبه‌رو نیستیم و باید زاویه‌های مختلف را آزمایش کنید. برای مثال زاویه بالا برای محتوای کمدی مناسب‌تر است.

اگر نمی‌دانید چه زاویه‌ای برای محتوایی که می‌سازید، مناسب است، دوربین را دور از چهره خود و موازی با آن بگیرید. برای چنین کاری شاید بهتر باشد که از مونوپاد استفاده کنید.

چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟

5. چیدمان مناسب را انتخاب کنید

بسته به بستری که می خواهید ویدیوی خود را در آن به اشتراک بگذارید بهترین طرح را انتخاب کنید. حالت پرتره برای استوری های اینستاگرام مناسب است ، در حالی که برای YouTube بهتر است به دنبال طراحی منظره باشید.

علاوه بر این هنگام چرخاندن دستگاه باید به بهترین زاویه توجه کنید تا زمان کمتری را هنگام ویرایش آن صرف کنید.

6. به پس زمینه نگاه کنید

پس زمینه ویدئو مستقیماً با محتوای مورد نظر شما مرتبط است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید محتوای کمدی بسازید مخاطب توجه زیادی به زیبایی پس زمینه ندارد. از طرف دیگر  اگر می خواهید یک لباس را نشان دهید  پس زمینه بسیار مهم است.

چطور ویدیوهای سلفی بهتر و با کیفیت تری بگیریم؟

7. سعی کنید فیلم کوتاه باشد

محتوای کوتاه نباید بیش از چند دقیقه باشد اگرچه ویدئوهای طولانی تر هنوز یک فیلم سلفی هستند ، اما بیشتر باید در دسته vlog قرار بگیرند که قوانین خاص خود را دارد.

بنابراین سعی کنید در چند ثانیه اول با مخاطب ارتباط برقرار کنید تا نیازی به طولانی کردن ویدیو نداشته باشید همچنین توجه داشته باشید که به جای صفحه  به خود دوربین نگاه کنید تا احساس بهتری را به مخاطب منتقل کنید.

ویدیوهای سلفی

8. کیفیت صدا را فراموش نکنید

یکی دیگر از ترفندهای فیلمبرداری سلفی مربوط به کیفیت صدا است. اگر می خواهید در یک ویدئو صحبت کنید  باید کلمات را به درستی و واضح بیان کنید ، زیرا افراد بسیار کمی حاضرند دوباره ویدیو را تماشا کنند تا منظور شما را بفهمند. علاوه بر این ، هنگام نگه داشتن گوشی ، مراقب باشید که میکروفون در کجا قرار دارد تا آن را مسدود نکنید.

علاوه بر این ، به صدای پس زمینه توجه کنید تا نویز یا نویز زیادی نشنوید. البته مانند پس زمینه بصری ، صدای پس زمینه نیز بسته به محتوای شما می تواند متفاوت باشد و باید به این نکته توجه کنید.

ویدیوهای سلفی

9. از فیلترها استفاده کنید

اکثر محتواها نیاز به کمی ویرایش دارند ، اما می توانید این مرحله را برای فیلم های سلفی رد کنید زیرا اکثر مخاطبین به دنبال بالاترین کیفیت ممکن نیستند. البته این بدان معنا نیست که نباید به زیبایی ویدئو توجه کنید.

اگر علاقه‌ای به ویرایش ویدیوها پس از ضبط ندارید، می‌توانید به سراغ فیلترهای بلادرنگ بروید. برنامه‌هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک مجموعه‌ای از این فیلترها را در هنگام فیلمبرداری در اختیارتان قرار می‌دهند، البته می‌توانید به سراغ اپ‌های شخص ثالث مانند BeautyPlus هم بروید.

ویدیوهای سلفی

10. چندین بار فیلم بگیرید

به احتمال زیاد اولین ویدیو بهترین نخواهد بود بنابراین به خودتان فشار نیاورید. چندین بار ویدئو را ضبط کنید  هر بار زاویه را نسبت به کلمات تغییر دهید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

سخن پایانی:

اگر می‌خواهید یک ویدیوی طولانی ضبط کنید، آن را به بخش‌های کوچکی تبدیل کنید. برای مثال ویدیوهای ۱۰ ثانیه‌ای بگیرید و آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. با اینکار، احتمال فراموشی سناریو کمتر می‌شود و البته می‌توانید در صورت فراموشی یک بخش، دوباره ویدیوی کوتاهی بگیرید. با ترفندهای فیلمبرداری فوق ، می توانید فیلم های سلفی با کیفیت بالا بگیرید و آنها را با مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *