راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی

راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی

راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی : لیست مخاطبین یکی از مهمترین اطلاعات در تلفن های هوشمند است که حذف آن می تواند برای فرد مشکل ساز باشد. اغلب مشاهده می شود که تلفن کاربر ویروسی شده و او برای حل مشکل گوشی را ریست می کند.

ریست فکتوری همه اطلاعات تلفن  از جمله شماره ها و مخاطبین را حذف می کند. خوشبختانه چندین روش برای بازیابی مخاطبین در تلفن اندروید شما وجود دارد که می توانید از آنها برای بازیابی مخاطبین حذف شده استفاده کنید. این مقاله راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی را به شما آموزش می دهد. با ما تا اخر این مقاله همراه موبایل 30 همراه باشید.

راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی

راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی

شاید شما به دنبال یک شماره تلفن در تلفن خود بوده اید اما هرچه را جستجو کنید  آن را پیدا نخواهید کرد. با کمی تحقیق بیشتر متوجه خواهید شد که بسیاری از اعداد ذخیره شده در تلفن شما دیگر وجود ندارند و به دلایلی حذف شده اند.

هر دلیلی میتونه داشته باشه حذف ناخواسته ، تنظیم مجدد تلفن ، ویروس و … همه دلایل حذف مخاطبین شما هستند. هر دلیلی که باشد مخاطبین در نهایت حذف می شوند و اکنون شما یک لیست خالی از مخاطبین دارید.

اگر با این مشکل برخورد کرده اید و مخاطبین شما به هر دلیلی حذف شده اند  باید بگوییم که جای نگرانی نیست در بیشتر موارد  امکان بازیابی مخاطبین از دست رفته وجود دارد.

اهمیت شماره تماس ها و مخاطبین گوشی باعث شده روش های متعددی برای ریکاوری کردن شماره ها تعریف شود تا از حذف شدن همیشگی شماره ها جلوگیری شود. در ادامه بیشتر در این مورد توضیح داده شده است.

مخاطبین گوشی

چرا لیست مخاطبین خالی است؟

هنگام ورود به برنامه مخاطبین اندروید و مواجه شدن با یک لیست خالی ممکن است حالت های متفاوتی وجود داشته باشد. ابتدا باید مطمئن شوید که مخاطبین شما حذف شده اند. در برخی موارد ،گزینه پنهان کردن مخاطبین در اندروید به طور ناخواسته فعال می شود و لیست اعداد دیگر در برنامه مخاطبین نمایش داده نمی شود.

در این حالت  فرض می کنید که همه اعداد حذف شده اند در حالی که همه اعداد در دسترس هستند و به تنهایی نمایش داده نمی شوند به عبارت دیگر ، گزینه نمایش همه مخاطبین روی تلفن شما غیرفعال است.

مخاطبین گوشی

مراحل زیر را برای بازیابی مخاطبین از گوشی سامسونگ یا تلفن دیگر خود دنبال کنید.

✅برنامه مخاطبین را باز کنید.

✅در برنامه دکمه بیشتر (More) را انتخاب کنید.

✅از منوی باز شده گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.

✅در صفحه تنظیمات گزینه مخاطبین جهت نمایش (Contacts to Display) را انتخاب کنید.

✅در صفحه جدید گزینه همه مخاطبین (All Contacts) را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه  از این پس تمام مخاطبین موجود در گوشی شما از جمله حافظه داخلی گوشی ، سیم کارت ها ، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها ، گوگل و … نمایش داده می شود.

حالا باید به لیست مخاطبین بروید و ببینید آیا مخاطبی در آن وجود دارد یا خیر. اگر لیست هنوز خالی است  احتمالاً شماره تماس شما حذف شده است و باید با استفاده از روش های بازیابی مخاطبین حذف شده را بازیابی کنید.

راهنمای بازیابی مخاطبین حذف شده از گوشی

چگونه مخاطبین حذف شده را بازیابی کنیم؟

اگر مشخص شد که تمام شماره تلفن های شما حذف شده است باید عملیات بازیابی مخاطب را انجام دهید چندین راه برای بازیابی مخاطبین وجود دارد ، ساده ترین و مطمئن ترین راه استفاده از حساب گوگل است. تلفن های اندرویدی با گوگل و خدمات آن متصل می شوند و اطلاعات خود را در یک حساب گوگل ذخیره می کنند.

یعنی اگر شما دارای اکانت گوگل (یا همان جیمیل) باشید و در گوشی خود آن را ثبت کرده باشید گوگل به صورت خودکار اطلاعات مهم شما مثل شماره مخاطبین را در اکانت تان ذخیره می کند.

این عملیات که همگام سازی نام دارد تنها زمانی انجام می شود که گزینه مربوط به آن فعالیت باشد. یعنی شما باید تیک همگام سازی خودکار را در گوشی خود فعال کرده باشید تا گوگل به صورت مداوم اطلاعات مهم گوشی شما را در اکانت‌تان ذخیره کند.

البته ممکن است گزینه مورد نظر در همه گوشی ها فعال باشد و عملیات به صورت خودکار انجام شود. با این حال ، اگر همگام سازی Google انجام شود  می توانید مطمئن باشید که همه مخاطبین شما در حساب Gmail شما هستند و قابل بازیابی هستند.

مخاطبین حذف شده

در زیر مراحل انجام کار آمده است.

✔با استفاده از مرورگر وب وارد سایت Gmail شوید.

✔پر از وارد شدن به حساب خود، روی عبارت Gmail که در کنار صفحه قرار گرفته است کلیک کنید.

✔از منوی باز شده گزینه مخاطبین (Contacts) را انتخاب کنید.

✔با انتخاب این گزینه وارد صفحه مخاطبین جیمیل می شوید که در آن تمام مخاطب های ذخیره شده در حساب شما نمایش داده می شود. از این فهرست می توانید تمام شماره ها را مشاهده کرده و از آنها استفاده کنید.

✔برای بازیابی مخاطبین گزینه بیشتر (More) را انتخاب کنید.

✔از منوی باز شده گزینه بازیابی مخاطبین (Restore Contacts) را انتخاب کنید.

✔با انتخاب این گزینه صفحه جدیدی برای شما باز می شود که گزینه های مربوط به ریکاوری کردن مخاطبین در آن وجود دارد.

✔در صفحه مربوط به بازیابی، دوره زمانی مورد نظر خود جهت بازیابی را انتخاب کنید.

مخاطبین حذف شده

✔دوره زمانی، زمان ذخیره شدن مخاطبین شما است. به عنوان مثال اگر شما گزینه Yesterday را انتخاب کنید، همه مخاطبین ذخیره شده تا دیروز بازیابی می شود.

✔ زمان انتخابی شما باید حتما پیش از از دست رفتن مخاطبانتان باشد. توجه کنید که حداکثر دوره زمانی قابل انتخاب ۳۰ روز است. یعنی گوگل حداکثر تا گذشت یک ماه از ذخیره سازی مخاطبین شما را نگه می دارد.

✔پس از انتخاب زمان، دکمه Restore را کلیک کنید.

✔با انجام این کار عملیات بازیابی انجام شده و پس از آن پیغام موفقیت عملیات نمایش داده می شود. اما این پایان کار نیست.

ویدیو آموزشی بازیابی مخاطبین پاک شده

 

همگام سازی مخاطبین بازیابی شده از گوگل با گوشی

تا اینجا شما عملیات بازیابی مخاطبین موجود در جیمیل را انجام دادید و شماره های شما تنها در اکانت گوگل بازیابی شد. لازم است مخاطبین بازیابی شده در گوشی اندرویدی شما ذخیره سازی شوند. برای ذخیره سازی آنها در گوشی مراحل زیر را انجام دهید.

✔وارد تنظیمات (Settings) گوشی شوید.

✔وارد بخش حساب ها (Accounts) شوید.

✔در میان حساب ها Google را انتخاب کنید.

✔در صفحه جدید گزینه بیشتر (More) را انتخاب کنید.

✔از منوی باز شده گزینه همگام سازی همه (Sync All) را انتخاب کنید.

اکنون تمام مخاطبین بازیابی شده در حساب Gmail شما به تلفن منتقل شده و در آن قابل مشاهده است. می توانید وارد برنامه مخاطبین شده و موارد بازیابی شده را بررسی کنید.

اگر مخاطبی وجود دارد که هنوز به لیست اضافه نشده است ، می توانید دوباره به حساب گوگل خود وارد شوید و یک دوره بازیابی دیگر را امتحان کنید.

مخاطبین حذف شده

استفاده از برنامه های ریکاوری مخاطبین

اگر نتوانسته اید مخاطبین خود را با استفاده از حساب Google بازیابی کنید ، بدانید که این تنها راه حل شما نیست. خوشبختانه برنامه های بازیابی مخاطبین داخلی وجود دارد که اگر همگام سازی نکنید به کارتان می آید.

یکی از این برنامه ها Backup & Recover deleted contacts است که تعداد نصب بالایی در گوگل پلی کسب کرده است. می توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود کرده و با استفاده از آن شماره تلفن های پاک شده خود را بازیابی کنید.

مشاهده کردید که به صورت می توان مخاطبین از دست رفته در گوشی را بازیابی کرد. بنابراین از این پس دیگر می دانید که در صورت حذف شدن شماره تماس های گوشی چطور می توان آنها را بازیابی کرد. در صورتی که نکته ای در خصوص این مطلب دارید حتما آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *