این بدافزار اندرویدی اطلاعات شخصی و جزئیات حساب بانکی را به سرقت می‌برد

این بدافزار اندرویدی اطلاعات شخصی و جزئیات حساب بانکی را به سرقت می‌برد

این بدافزار اندرویدی اطلاعات شخصی و جزئیات حساب بانکی را به سرقت می‌برد : بدافزار مخرب «FluBot» به سرعت می‌تواند رمزهای عبور، جزئیات حساب بانکی و سایر اطلاعات حساس کاربران دستگاه‌های اندرویدی را به سرقت ببرد.

این بدافزار به سادگی در قالب پیام متنی قابل انتقال است و از کاربران می‌خواهد برای پیگیری تحویل بسته سفارش داده شده روی پیوندی که در متن قرار داده شده،‌ کلیک کنند. بعد از آنکه کاربر روی پیوند مربوطه ضربه می‌زند، اپلیکیشنی روی دستگاه وی نصب می‌شود که می‌تواند به صورت یک بدافزار عمل کرده و به راحتی اطلاعات گوشی وی را به سرقت ببرد.

این بدافزار اندرویدی اطلاعات شخصی و جزئیات حساب بانکی را به سرقت می‌برد

مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس (NCSC) دستورالعملی درباره نحوه شناسایی و حذف بدافزار FluBot منتشر کرده است. ارائه‌هندگان شبکه از جمله Three و Vodafone نیز هشدارهایی در مورد حملات پیامکی به کاربران ارائه کرده‌اند.

در متن پیامک ارسال شده نام برندهای معروفی مانند Asda ،Amazon و Argos استفاده می‌شود تا کاربران به اشتباه روی لینک مربوطه ضربه بزنند.

پس از نصب بد افزار FluBot، تمام مجوزهای لازم برای دسترسی و سرقت اطلاعات حساس از جمله پسوردها، اطلاعات بانکی و سایر اطلاعات شخصی در دسترس بدافزار قرار می‌گیرد.

با وجودی که گفته می‌شود این بدافزار می‌تواند دستگاه‌های اندرویدی را آلوده کند، از کاربران اپل نیز خواسته شده تا در مورد پیام‌های متنی هوشیار باشند و هر پیوندی را باز نکنند. NCSC از کاربران درخواست کرده تا توجهی به چنین پیام‌های متنی حاوی بدافزار نشان ندهند و هیچ برنامه‌ای را به این شکل روی دستگاه خود نصب نکنند.

کاربرانی که بدون اطلاع از این موضوع بدافزار را روی دستگاه خود به اشتباه نصب کرده‌اند، لازم است در اسرع وقت برای احتیاط، گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانند.

سخن آخر:

نکته قابل توجه دیگر این است که کاربران در حین پشتیبان‌گیری از اطلاعات دستگاه، باید مراقب باشند که از بازیابی نسخه پشتیبان بد افزار جلوگیری کنند. به علاوه، NCSC به منظور جلوگیری از دسترسی مهاجمان به اطلاعات کاربران، توصیه می‌کند که رمز عبور حساب‌های کاربری خود را تغییر دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *