چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟ برای ظاهر بهتر در تماس های ویدئویی تلاش زیادی لازم نیست. مهم نیست از کدام برنامه برای تماس تصویری استفاده می کنیم ، با چند نکته ساده می توانیم به بهترین شکل جلوی دوربین ظاهر شویم.

طی دو سال گذشته ، تعاملات حرفه ای و شخصی بیشتری از طریق برنامه های تماس تصویری مانند Zoom ، Skype و FaceTime انجام شده است و به نظر نمی رسد که استفاده گسترده از برنامه های تماس تصویری به این زودی به پایان برسد.

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

همانطور که مهم است که در جلسات حضوری خوب به نظر برسیم و خوب ظاهر شویم  باید در تماس های ویدئویی نیز بهترین ظاهر خود را داشته باشیم. در این مقاله ما شما را برای یک جلسه آنلاین موفق با آموزش نورپردازی  کار با وبکم و بررسی سرعت اینترنت آماده می کنیم. با موبایل 30 همراه باشید.

بهترین نورپردازی

در استودیوی پخش حرفه ای ، این دوربین ها نیستند که ظاهر افراد را زیباتر نشان می دهند ، بلکه با نور مناسب امکان پذیر است. مهم نیست که تولیدکنندگان برای لنزهای گران قیمت چقدر هزینه می کنند اگر نور خوب نباشد نتیجه مطلوب نخواهد بود.

اهمیت نورپردازی نه تنها برای استودیوهای بزرگ  بلکه در خانه نیز صادق است. می توانید مکانی را در خانه برای تماس های ویدئویی انتخاب کنید که از نور کافی برخوردار باشد.

شما همیشه باید از نور از بالا اجتناب کنید. زیرا این نور سایه های عجیبی روی صورت ایجاد می کند و تعادل کلی نور را از بین می برد. سعی کنید هنگام برقراری تماس تصویری زیر لوستر اتاق نباشید.

تصویر زیر نمونه ای از نور ضعیف را نشان می دهد:

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

روشنایی عقب نیز در این زمینه مناسب نیست زیرا در یک پس زمینه بسیار روشن ، شما تاریک یا حتی تیره به نظر خواهید رسید. در این حالت  روشن کردن چراغ های جلو کمک چندانی نخواهد کرد. در تصویر زیر ، نمونه ای از نور پس زمینه را مشاهده می کنید:

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

آنچه شما باید به دنبال آن باشید مکانی با نور متعادل در جلوی صورت است راحت ترین مکان با این شرایط پنجره اتاق است. در تصویر زیر فرد رو به پنجره قرار گرفته است:

چگونه بهترین تماس تصویری زیباتری داشته باشید؟

یکی از بهترین ترفندهای عکاسی برای داشتن بهترین ظاهر در عکس های سلفی یا ارائه حرفه ای این است که جلوی بزرگترین و درخشان ترین پنجره خانه خود بنشینید. با این کار می توانید مطمئن باشید که به بهترین نور ممکن دست یافته اید.

تنظیم موقعیت دوربین

با توجه به موقعیت وبکم در لپ‌تاپ‌ معمولاً نمی‌توان به بهترین زاویه صورت دست یافت. برای اینکه بتوانید در بهترین زاویه ممکن قرار بگیرید، باید وبکم هم‌سطح چشم یا درست بالای چشم‌ها باشد.

این زاویه‌ای است که دیگران شما را از آن می‌بینند؛ پس باید سعی کنید در یک تماس ویدیویی انتظار ناخودآگاه آن‌ها را برآورده کنید. در تصویر زیر دوربین کمی بالاتر از سطح چشم قرار دارد، در این حالت صورت به‌طور کامل مشخص خواهد بود و خط فک به‌خوبی دیده می‌شود:

تماس تصویری

برای اینکه وبکم را مقابل چشمانتان قرار بدهید، می‌توانید به کمک چند کتاب ارتفاع لپ‌تاپ را بالاتر ببرید. در مورد دوربین گوشی نیز می‌توانید این کار را کنید و گوشی را به دیوار تکیه بدهید یا از یک سه‌پایه نگه‌دارنده گوشی استفاده کنید. اگر هنگام ویدیوکال به ماوس و کیبورد نیاز دارید، باید به فکر یک ماوس و کیبورد بی‌سیم باشید.

به دوربین نگاه کنید

ارتباط چشمی در ارائه‌ی آنلاین بسیار مهم است متأسفانه در تماس‌های ویدیویی، برقراری تماس چشمی واقعی غیر ممکن است؛ اگر به چشمان شخص مقابل در روی صفحه نگاه کنید، به نظر می‌رسد که به پایین نگاه می‌کنید.

تماس تصویری

حفظ مداوم تماس چشمی دشوار است؛ اما اگر در حال صحبت یا ارائه‌ی مطلب هستید باید این توهم را ایجاد کنید که گویی به مخاطبان خود نگاه می‌کنید؛ بنابراین تا جایی که ممکن است مستقیماً به وبکم نگاه کنید. انجام این کار با تمام مواردی که روی صفحه باعث ایجاد حواس‌پرتی می‌شوند، سخت است.

اما رعایت نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌تواند به شما کمک کند:

✅پنجره مربوط به نمایش خود را کوچک کنید یا ببندید تا از آن به‌عنوان آینه استفاده نکنید.

✅نور صفحه را کاهش بدهید تا نگاهتان به شخص خاصی نیفتد. تنها درصورتی‌که دیدن مخاطبانتان اجباری است از این کار خودداری کنید.
ارتباط اینترنتی خود را بررسی کنید

✅چت‌ ویدیویی به اتصال اینترنتی نسبتاً سریع و پایدار نیاز دارد. مهم نیست در وبکم خود چقدر زیبا به نظر می‌رسید، اگر اتصال اینترنتتان مناسب نباشد، تصویر بسیار بی‌کیفیتی برای مخاطب ارسال خواهد شد.

✅زوم، اسکایپ، فیس‌تایم و سایر برنامه‌های تماس تصویری به‌صورت پویا کیفیت ویدیویی که ارسال و دریافت می‌کنید، تنظیم می‌کنند تا ارتباط برقرار شود. این بدان معنا است که حتی اگر ارتباط کندی داشته باشید، باز هم قادر به اتصال خواهید بود؛ اما تصویرتان خوب به نظر نخواهد رسید.

تماس تصویری

با توجه به موقعیت وبکم روی لپ تاپ ، معمولاً نمی توان به بهترین زاویه چهره دست یافت. به منظور قرار گرفتن در بهترین زاویه ممکن ، وبکم باید در سطح چشم یا درست بالای چشم باشد.

این زاویه ای است که دیگران شما را از آن می بینند بنابراین باید سعی کنید انتظارات ناخودآگاه آنها را در یک تماس ویدیویی برآورده کنید در تصویر زیر ، دوربین کمی بالاتر از سطح چشم است 

در این حالت کاملاً واضح است و خط فک به وضوح قابل مشاهده است:

برای تماس تصویری به دوربین نگاه کنید

حفظ تماس چشمی ثابت دشوار است اما اگر صحبت می کنید یا ارائه می دهید ، باید این توهم را ایجاد کنید که به مخاطبان خود نگاه می کنید. بنابراین تا آنجا که ممکن است مستقیماً به وبکم نگاه کنید. انجام این کار با همه حواس پرتی روی صفحه دشوار است.

اما رعایت این نکات می تواند به شما کمک کند:

  • برای جلوگیری از استفاده از آن به عنوان آینه ، پنجره صفحه نمایش خود را کوچک یا بسته کنید.
  • صفحه را کم کنید تا به شخص خاصی نگاه نکنید. این کار را فقط در صورتی انجام دهید که مجبور باشید مخاطبان خود را ببینید.
  • اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید

چت تصویری نیاز به اتصال به اینترنت نسبتاً سریع و پایدار دارد هر چقدر هم که در وبکم خود زیبا به نظر برسید اگر اتصال اینترنت شما خوب نباشد ، تصویری با کیفیت بسیار پایین برای مخاطب ارسال می شود.

زوم ، اسکایپ ، FaceTime و سایر برنامه های تماس تصویری کیفیت ویدئویی که برای ارتباط ارسال و دریافت می کنید را به صورت پویا تنظیم می کند. این بدان معناست که حتی اگر یک اتصال آهسته داشته باشید ، باز هم می توانید وصل شوید. اما تصویر شما خوب به نظر نمی رسد.

تماس تصویری

سرعت اتصال اینترنت برای تماس تصویری

حداقل سیستم مورد نیاز زوم برای برقراری تماس ویدیویی شفاف در ادامه آورده شده است. پیش از برقراری تماس از این موارد اطمینان حاصل کنید.

برای تماس‌های تک‌به‌تک: ۱٫۸ مگابیت‌ بر ثانیه آپلود/دانلود برای ارسال و دریافت فیلم 1080p HD

برای تماس‌های گروهی: ۲٫۵ مگابیت‌ بر ثانیه آپلود/دانلود برای دریافت ویدیوی 1080p HD و ۳ مگابیت‌ بر ثانیه آپلود/دانلود برای ارسال فیلم 1080p HD لازم است.

برای بررسی سرعت اتصال به اینترنت، به وب‌سایت Speedtest مراجعه کنید. اگر سرعت اتصالتان کمتر از ۳ مگابیت‌ بر ثانیه بود، نمی‌توانید ویدیویی با کیفیت بالا ارسال کنید. حتی اگر اتصال شما ۳٫۵ یا ۴ مگابیت‌ بر ثانیه باشد، احتمالاً هنگام تماس سرعت آن‌قدر پایین خواهد آمد که برایتان مشکل ایجاد کند.

تماس تصویری

از بهترین دوربین خود استفاده کنید

وبکم بسیاری از لپ‌تاپ‌ها به‌خصوص در مقایسه با دوربین‌ جلویی گوشی‌های جدید کیفیت متوسطی دارد. برای مثال دوربین ۱۲ مگاپیکسلی TrueDepth در آیفون ۱۱ از دوربین 720p FaceTime در مک‌بوک پروی ۱۶ اینچی بسیار بهتر است. اگر از آیفون به‌عنوان وبکم استفاده کنید، به‌طور حتم نتیجه از وبکم مک‌‎بوک بهتر خواهد بود.

البته استفاده از لپ‌تاپ برای تماس‌های حرفه‌ای، گزینه ساده‌تری است؛ اما می‌توانید تلفن هوشمند خود را در سطح چشم قرار بدهید و از آن به‌عنوان وبکم لپ‌تاپ استفاده کنید. با این کار نه‌تنها در تماستان ظاهر بهتری خواهید داشت، بلکه در صورت لزوم می‌توانید از لپ‌تاپ‌ استفاده کنید.

اگر واقعاً می‌خواهید ظاهری باورنکردنی داشته باشید و دوربین DSLR دارید، می‌توانید از آن به‌عنوان وبکم استفاده کنید! این کار به کمی زمان نیاز دارد و تمام دوربین‌ها قادر به انجام آن نیستند؛ اما نتیجه رضایت‌بخش خواهد بود.

در تماس ویدیویی بعدی خود اتصال اینترنت و وضعیت نور را بررسی کنید، بهترین دوربینتان را هم‌سطح چشم قرار بدهید و مطمئن شوید که به آن نگاه می‌کنید. تجربه‌ یا دانش خود در بهبود کیفیت تماس تصویری را با سایر کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *