چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟ آیا گوشی شما در دست شما داغ شده است؟ تا 15 سال پیش  ما گوشی هایی داشتیم که فقط می توانستند پیام یا تماس ارسال کنند ، اما امروزه آنها کار بسیار هوشمندانه و سنگینی را از جستجوی اینترنتی گرفته تا شمارش مراحل و فیلمبرداری انجام می دهند. به همین دلیل ، گوشی آنقدرها هم دور از ذهن نیست که بتواند گرم شود و یک رویداد طبیعی و آشکار مانند CPU ، کارت گرافیک و باتری گرمای زیادی تولید می کند.

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

در برخی موارد ، علت این گرم شدن بیش از حد می تواند به سیستم فنی گوشی همراه آسیب جدی برساند. بنابراین ، گوشی باید به هر دلیلی جدی گرفته شود و باید سریع خنک شود. در این مقاله قصد داریم به رایج ترین علل داغ شدن بیش از حد گوشی بپردازیم و روش های خنک سازی گوشی را آموزش دهیم.

کدام گوشی ها بیشتر داغ می شوند؟

هنگامی که ما با یک گوشی بازی طولانی بازی می کنیم ، یا هنگامی که از دوربین فیلمبرداری استفاده می شود ، یا هنگامی که مقدار زیادی محتوا را بارگذاری یا دانلود می کنیم ، گوشی به آرامی شروع به گرم شدن می کند ، حتی اگر مارک و مدل آن بسیار مناسب باشد.

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

رایج ترین دلایلی که باعث گرم شدن گوشی ما می شود

اگر بپرسید علت گرم شدن بیش از حد گوشی دقیقاً چیست؟ این سوال  را می توان با یک سری بهانه ها و دلایل پاسخ داد. اما نمی توان پاسخ دقیقی داد. اما فراموش نکنید اگر گوشی آنقدر داغ می شود که نمی توانید آن را لمس کنید یا صفحه لمسی را لمس کنید. این نشانه خوبی نیست و اگر گوشی خنک نشود ، احتمالاً آسیب می بیند.

خرابی باتری ، استفاده بیش از حد ، برنامه نویسی طولانی مدت ، عدم بروزرسانی سیستم عامل و عوامل محیطی همگی بر داغ شدن بیش از حد گوشی تأثیر می گذارد.

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

استفاده طولانی مدت از گوشی

هنگامی که چندین ساعت پشت سر هم از گوشی استفاده می کنید ، وقتی آنقدر در بازی و بازی غرق شده اید که متوجه داغ شدن گوشی نمی شوید ، در همان زمان کارت گرافیک و CPU باتری گوشی را فشار می دهند تا قدرت بیشتر برای ادامه داشتن دستورات این باعث می شود گوشی هر لحظه داغتر شود ، که همان گرم شدن گوشی و تأثیر مخرب آن بر مقاومت های باتری است.

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

احتمالاً می دانید که بسیاری اوقات این مشکلات جبران ناپذیر هستند. البته این اتفاق در گوشی های گیمینگ رده بالا و قدرتمند مانند گوشی سامسونگ کمتر اتفاق می افتد ،

زیرا این گوشی ها حتی قابلیت اجرای چندین برنامه سنگین را به طور همزمان دارند. با این حال  تحت هر شرایطی ، اگر قرار است چند ساعت از گوشی استفاده کنید ، در فواصل منظم به گوشی استراحت دهید.

داغ شدن گوشی

بازی ها و برنامه های سنگین

همچنین می توانید علت داغ شدن گوشی همراه خود را در برنامه های نصب شده جستجو کنید. بسیاری اوقات ، نسخه های اولیه معرفی شده توسط شرکت ها و برنامه های بازی دارای یک سری مشکلات فنی هستند که برای اجرای آن برنامه انرژی زیادی از تلفن می گیرد. اگر اخیراً این اتفاق برای گوشی شما افتاده است  بهتر است نگاهی به برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید بیندازید.

اگر نیاز به به روز رسانی دارند  حتما این کار را انجام دهید. اگر آنها به روز رسانی و تصحیح جدیدی ندارند ، تا زمانی که نسخه بهتری دریافت نکردید یا راه حل بهتری برای حذف آن وجود ندارد ، از آن استفاده نکنید.

با این حال  هیچ بازی یا برنامه ای ارزش خراب کردن گوشی را ندارد. برای اینکه دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نشوید ، بهتر است برنامه های خود را فقط از وب سایت های معتبر ارائه دهنده برنامه های Android و iPhone دانلود کنید.

داغ شدن گوشی

روشنایی صفحه خود را تنظیم کنید

خوب  ما موافقیم که شما واقعاً نمی توانید از صفحه نمایش بزرگ گوشی فراتر بروید. اما همانطور که می دانید ، روشنایی صفحه نمایش گاهی اوقات می تواند باعث گرم شدن بیش از حد گوشی شود. یک صفحه نمایش با وضوح بالا و حدود 6 اینچ انرژی زیادی را برای ساعت ها کار می کند. این انرژی که از باتری گرفته می شود به تدریج گوشی را گرم می کند.

اگر قصد دارید از گوشی خود برای چند ساعت استفاده کنید ، برای مثال ، چند ساعت فیلم تماشا کنید ، علاوه بر استراحت هر چند دقیقه یکبار ، روشنایی صفحه را تنظیم کنید. روشنایی متوسط ​​می تواند قدرت باتری را تا حد زیادی کاهش دهد و از گرم شدن بیش از حد گوشی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید» جلوگیری از پر شدن حافظه گوشی‌ آیفون

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

گوشی را به هیچ وجه در معرض نور خورشید قرار ندهید. اگر بیرون از منزل هستید و می خواهید با گوشی کار کنید ، زیر سایه بروید. وقتی در ماشین هستید یا در پیک نیک هستید ، گوشی را حتما در کیف خود بگذارید. گرمای خورشید بر عملکرد باتری و صفحه لمسی صفحه نمایش تأثیر سوء دارد و حتی می تواند سرعت پردازش گوشی را نیز کند کند.

داغ شدن گوشی

اهمیت باتری گوشی

اگر بخواهم اهمیت باتری موبایل را خلاصه کنم  بدین معناست که CPU  کارت گرافیک ، صفحه لمسی و همه اجزای گوشی همراه قدرت اجرا و پردازش خود را از باتری می گیرند و بس حال اگر هر یک از قطعات بیش از حد کار کنند یا به انرژی بیشتری احتیاج داشته باشند ،

به باتری می رسند و باتری به آرامی شروع به گرم شدن می کند و بسیاری اوقات این دقیقاً دلیل داغ شدن گوشی شما است! بنابراین برای اینکه گوشی دارای عملکرد منطقی و متعادل باشد سعی کنید موارد زیر را تا حد ممکن انجام دهید.

✅بهتره همیشه گوشی رو تا 80 درصد شارژ کنید.
✅از کابل اصل گوشی برای شارژ استفاده کنید.
✅وقتی گوشی در حال شارژ شدنه ازش استفاده نکنید.
✅وقتی گوشی رو به شارژ زدین اون رو روی میز شیشه ای، چوبی یا پلاستیکی قرار بدید نه روی تخت خواب یا مبل.

داغ شدن گوشیچه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

هنگام شارژ شدن گوشی گرم می شود

گرم شدن گوشی وقتی به کابل شارژ متصل شده طبیعیه و جای نگرانی نداره. دقت کنید گفتیم گرم شدن گوشی نه داغ شدن. داغ شدن گوشی همیشه جای نگرانی و رسیدگی داره. گوشی هایی که موقع شارژ داغ میشن بیشتر مواقع باتریشون خراب شده، کابل شارژشون بی کیفیته یا درگاه اتصال شارژر مشکل داره که داغ میشن.

به همین دلیل است که من همیشه میگم از کابل شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید. اگر شارژر اصلی گم شد یا خراب شد ، بهتر است آن را از نمایندگی اصلی خریداری کنید ، زیرا باتری گوشی شما بسیار ارزشمند است و آسیب آن به کل گوشی آسیب می رساند.

هیچ وقت هم موقع خواب شبانه گوشی رو شارژ نزنید نه به خاطر اینکه وقتی گوشی چند ساعت در حالت شارژ صددرصد بمونه آسیبی میبینه نه،یشتر برای این تاکید داریم که وقتی خواب باشید متوجه داغ شدن گوشی نمی شید. باتری هم اگه چند ساعت صددرصد بمونه چیزیش نمیشه خیالتون راحت

داغ شدن گوشی

استفاده طولانی مدت از دوربین گوشی عاملی برای گرم شدن است

هنگامی که فیلمبرداری با گوشی شروع می شود ، شما از ظرفیت کامل گوشی در یک لحظه استفاده می کنید. از لنز دوربین گرفته تا کیفیت صفحه نمایش و هارد دیسک ، این امر فشار زیادی به اجزای گوشی وارد می کند که باعث گرم شدن آنها می شود.

بنابراین پس از فیلمبرداری  به گوشی خود استراحت دهید تا خودش را خنک کند ، هنگام فیلمبرداری نور صفحه را کم کنید تا فشرده نشود.

بیشتر بخوانید» علت کار نکردن اثر انگشت در گوشی های اندروید و آیفون

اگر بعد از فیلمبرداری گوشی همچنان گرم می شود ، بلافاصله با خدمات پس از فروش تماس بگیرید و با آنها مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه گجت ها ، گوشی ها ، لپ تاپ ها و اقلام گم شده را از فروشنده ای معتبر خریداری کنید

که به شما گارانتی معتبر می دهد. فروشگاه اینترنتی لیپک علاوه بر ارائه گارانتی معتبر برای خریداران خود ، هزینه های اضافی نیز در این زمینه دریافت نمی کند. اگر قصد خرید دارید ، حتماً به صفحه اسبابک مورد نظر خود مراجعه کنید.

داغ شدن گوشی

به طور مداوم برنامه های گوشی خود را به روز کنید

برنامه ها و سیستم عامل ها نقش بسیار مهمی در گرم شدن گوشی دارند. مخصوصاً برنامه هایی که برای بار اول قابل دانلود هستند. زیرا این برنامه ها دارای یک سری اشکالاتی هستند که باعث افزایش کارایی گوشی و گرم شدن باتری می شوند. بنابراین همیشه سعی کنید اعلان های به روزرسانی برنامه را در گوشی خود روشن کنید تا از نسخه های جدید برنامه ها و بازی ها مطلع شوید.

به روزرسانی ها همیشه اصلاح نسخه اولیه برنامه هستند و به طور کلی می توانند به سرعت کلی گوشی کمک کنند. فراموش نکنید که به وب سایت های دیگر غیر از وب سایت های معتبر فروش و ارائه برنامه اعتماد نکنید. در صورت عدم بروزرسانی برنامه  بهتر است برنامه را محدود کرده و آن را حذف کنید تا گوشی شما ایمن بماند.

داغ شدن گوشی

آنتی ویروس را نصب کنید

فرقی نمیکنه که اندروید داشته باشید یا iPhone ویروس از یه راهی میتونه وارد گوشی هوشمند بشه و عملکردش رو بالا ببره و باعث داغ شدنش بشه. هیچ کسی هم دلش نمی خواد بی دلیل به گوشی هوشمند اضافه کاری بده.

آنتی ویروس به راحتی این مشکل را حل می کند. بنابراین به خاطر باتری گوشی و محافظت از اطلاعات شخصی خود ، حتماً یک آنتی ویروس معتبر از وب سایت های معروف توسعه دهنده آیفون و اندروید برای گوشی خود نصب کنید. آنقدر خیالتان راحت میشود که اگر گوشی شما داغ شود  باعث ویروس نمی شود.

داغ شدن گوشی

بیشتر بخوانید» روش های موثر و کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت گوشی

گرمای زیاد در گوشی های اندرویدی

گوشی های Android با پردازشگر و کارت گرافیکی که دارند به اندازه یه لپ تاپ میتونن کار راه بنداز باشن. اما با این تفاوت که لپ تاپ ها برای کاری انجام میدن یک یا حتی دو تا فن قدرتمند دارن تا با کمک اون دمای داخلی رو متعادل نگه دارن. یه گوشی هوشمند اگه داغ کرد باید یکم کمکش کنیم تا خنک شه یا کار هایی باهاش انجام ندیم که خیلی داغ کنه. اگه گوشی اندروید دارید کارهای پایین رو انجام بدید.

 • وقتی با برنامه های سنگین کار دارید گوشی رو شارژ نزنید چون وقتی گرمای داغ شدن گوشی به خاطر شارژ با داغ شدن گوشی به خاطر اجرای برنامه سنگین ترکیب شه، گوشی طفلک رو از پا درمیاره.
 • وقتی دارید گیم بازی می کنید هرازگاهی به گوشی استراحت بدید.
 • گوشی رو همیشه تمیز نگه دارید در گاه شارژ و بلندگوی گوشی باید از گردو غبار و پرز تمیز شن.

داغ شدن گوشی

گرمای بیش از حد در آیفون ها

همه انواع گوشی های اپل بهترین عملکرد را بین 0 تا 35 درجه سانتیگراد دارند و اگر دمای گوشی شما در دمای منفی یا بسیار گرم باشد هشدار می دهد. اگر iPhone دارید و اعلان دما را روی صفحه می بینید ، موارد زیر را حتما انجام دهید.

 1. گوشی را از نور آفتاب دور کنید و اون رو تو کیفتون قرار بدید یا ببرید زیر سایه.
 2. چک کنید که یک شارژر اصل اپل دارید. کابل های فیک آیفون میتونن باتری رو از بین ببرن.
 3. هرگز از قاب ضخیم برای محافظت از گوشی استفاده نکنید.
 4. Wi-Fi یا داده گوشی همراه رو در مناطقی که سیگنال ندارند خاموش کنید. خوب آخه چه کاریه الکی روشن! معلومه که اگر گوشی شما دائماً دنبال سیگنالی برای اتصال باشه، دماش افزایش پیدا می کنه.
 5. اگه کار دیگه از دستتون برنیومد گوشی رو در حالت هواپیما قرار بدید یا کلا خاموش کنید.

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

کدام گوشی ها بیشتر داغ می کنند

مراقب گوشی هاتون باشید به خصوص اگه گوشی های ماین رده می خرید یا اینکه گوشی گیم دارید. این بهترین توصیه ای هست که می تونیم بکنیم. با اینکه همه کمپانی ها سعی دارن گوشی هایی رو تولید کنن که خیلی دیر به مرحله زود داغ شدن میرسه ولی اگه از گوشی ها درست مراقبت خیلی زود باید با اون ها خدافظی کنید.

تا اینجای مقاله هم سعی کردیم هر نکته مهمی رو که مربوط به داغ شدن گوشی بود آموزش بدیم. کاربرهایی که گوشی های پایین رو داشتن توصیه کردن که همیشه باید دمای گوشی رو چک کنید.

✅سامسونگ مدل Galaxy A51
✅سامسونگ مدل Galaxy A50
✅هوآوی مدل Ascend P6
✅سامسونگ مدل Galaxy J5
✅گوشی شیائومی مدل نوت 8 پرو

چه دلایلی باعث داغ شدن گوشی میشوند؟

چگونه گوشی که داغ شده را خنک کنیم

اگه حس کردید بگی نگی گوشیتون داره داغ میکنه و یا اگه داغ میشه طول میکشه تا خنک شه موارد پایین رو انجام بدید.

 • قاب محافظ رو از گوشی جدا کنید.
 • حالت هواپیما را روشن کنید تا بلوتوث، Wi-Fi یا جستجوی سیگنال گوشی همراه را غیرفعال بشن.
 • اگر در حال دانلود یا آپلود محتوا هستین متوقفش کنید.
 • گوشی رو هیچ وقت داخل یخچال فریز نذارید این یه اشتباه محضه چون رطوبت و دمای هوا خیلی به گوشی آسیب میزنه.
 • وقتی گیم بازی می کنید هم به گوشی هم به چشم هاتون استراحت بدید.
 • وقتی گوشی رو به شارژ میزنید برنامه سنگین روش اجرا نکنید.
 • همیشه کابل شارژر اصل گوشی رو برای شارژ استفاده کنید.
 • برنامه ها و گیم های مورد نیازتون رو از وب سایت های معتبر دانلود کنید.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *