نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس : در این مقاله ما قصد داریم گام به گام راه اندازی و استفاده از Clubhouse را برای کسانی که به تازگی به Clubhouse پیوسته اند  بررسی کنیم. برنامه Clubhouse یک پلتفرم مبتنی بر صدا است که اخیراً جایگاه ویژه ای در بین کاربران پیدا کرده است.

در این بستر می توانید در بحث های مختلف شرکت کرده و نظرات افراد مختلف را در موضوعات مختلف بشنوید. در این برنامه می توانید باشگاه خود را داشته باشید و بر بحث افراد دیگر در آن نظارت داشته باشید.

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

برای پیوستن به این برنامه  باید دعوت نامه ای را از شخصی دریافت کنید که قبلاً عضو این برنامه بوده است (این برنامه همان کاری را که قبل از نوشتن این مقاله انجام می دهد) انجام می دهد. پس از دریافت دعوتنامه ، عضو این برنامه می شوید و می توانید از آن استفاده کنید.

مراحل شروع و نصب برنامه کلاب هاوس بر روی گوشی موبایل یا تبلت 

این برنامه که Club House یا اتاق فکر نام دارد ابتدا برای استفاده در iOS ایجاد شد. هدف از این تصمیم این بود که تعداد محدودی از کاربران را به عنوان یک پلتفرم جدید تحت پوشش قرار دهد و در صورت پذیرفته شدن بر روی سیستم عامل اندروید در دسترس باشد.

در حال حاضر  نسخه رسمی و اصلی این برنامه می تواند بر روی تلفن های همراه iPhone و iPad اجرا شود. اما نسخه های قابل استفاده آن برای اندروید نیز منتشر شده است. همانطور که گفته شد باید از قبل به عنوان عضو باشگاه خانه دعوت نامه دریافت کنید.

هنگامی که فردی شما را دعوت می کند  پیامی برای دانلود برنامه روی تلفن همراه شما ظاهر می شود. با مراجعه به برنامه App Store می توانید برنامه را دانلود کنید.

بیشتر بخوانید» آموزش اسکن در ESET Mobile Security

مرحله اول: دانلود برنامه Clubhouse از اپ استور

پس از دریافت لینک دانلود از یک دوست ، می توانید برنامه را از App Store دریافت کنید. اگر نتوانستید دعوتنامه دریافت کنید ، ابتدا برنامه را از App Store دانلود کرده و سپس آن را بر روی iPhone خود نصب کنید.

اگر دوستان شما از قبل در این برنامه عضو بودند اما عضویت فعالی نداشته باشند، کلاب هاوس با یک نوتیفیکیشن به آنها اعلام خواهد کرد که شما در حال تلاش برای فعالیت در این برنامه خواهید بود.

صرف نظر از اینکه دعوت نامه را دریافت کرده اید یا خیر ، نام کاربری را در نظر بگیرید و آن را برای خود رزرو کنید تا پس از فعال شدن حساب شما منتظر فعال شدن باشد.

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوسنحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری در کلاب هاوس

وقتی برای اولین بار وارد برنامه Club House می شوید شماره تلفن همراه شما از شما خواسته می شود. پس از تأیید شماره تلفن همراه خود  می توانید نام کاربری را برای خود انتخاب کنید تا در برنامه با آن نام شناخته شود.

سپس برای خود عکس بگیرید موضوعات مورد علاقه خود را اضافه کنید و موضوعات مورد علاقه خود را پیدا کنید سپس افراد دیگر را دنبال کنید. پس از اتمام مراحل راه اندازی  به صفحه اصلی می رسید که به صفحه Feed  راهرو یا اتاق معروف است.

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

مرحله 3: تنظیمات پروفایل خود را انجام دهید

از طریق پروفایل، افراد دیگر می توانند شما را بشناسند و بیشتر در موردتان بدانند. برای راه اندازی پروفایل:

 • بر روی نام یا عکس خود (اگر از قبل اضافه کرده باشید) بزنید که در گوشه سمت راست بالای تصویر صفحه فید قرار دارد.
 • بر روی گزینه Add a bio بزنید.
 • اطلاعاتی را که می خواهید از خودتان وارد کنید و سپس بر روی گزینه Done بزنید.
 • اگر شما از قبل از حساب کاربری اینستاگرم و توئیتر خود استفاده می کنید، می توانید به این دو حساب کاربری خود هم از طریق کلاب هاوس لینک بدهید. افراد می توانند از طریق آن لینک ها شما را در فضاهای مجازی اینستاگرام و توئیتر هم پیدا کنند. برای این کار بر روی Add Twitter و Add Instagram بزنید تا این کار صورت پذیرد.
 • برای تغییر عکس پروفایل خود، می توانید بر روی نام یا عکس قبلی پروفایل خود بزنید. می توانید یک عکس جدید بگیرید یا از داخل گوشی موبایل یا تبلت خود بارگزاری نمایید..
 • دکمه بک را بزنید تا به Hallway برگردید.

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

مرحله چهارم: با زدن بر روی علامت زنگ فعالیت های خود را رصد کنید

این آیکون در بالای صفحه قرار دارد. این جایی است که شما می توانید اطلاعات جدیدی را در مورد فالورهای جدید ببینید، پیام هایی را که از طرف کلاب هاوس برای شما آمده مشاهده کنید، دعوت به کلاب ها را ببینید و افرادی که از طریق آیفون خود می توانند پیوستن شما به این فضا را مشاهده کنند.

نحوه راه اندازی و استفاده از کلاب هاوس

بیشتر بخوانید»  آموزش ارسال پیام زمانبندی شده در تلگرام

مرحله 5: علامت را جستجو کنید تا دوستان خود را پیدا کنید

با زدن بر روی آیکون سرچ، می توانید نام دوستان خود را جستجو کنید تا آنها را بیابید. این آیکون در گوشه سمت چپ بالای تصویر قرار دارد. با زدن بر روی آن همچنین می توانید وارد فضای Explore شوید. جایی که می توانید افراد جدیدی را ببینید و آنها را فالو کنید.

در بالای صفحه می توانید افرادی را پیدا کنید که توصیه می شود آنها را دنبال کنید. برای مشاهده افراد بیشتر بر روی نماد نمایش افراد بیشتر کلیک کنید. با کلیک بر روی هر فرد می توانید مشخصات او را مشاهده کنید تا در صورت تمایل آنها را دنبال کنید.

کلاب هاوس

در بالای صفحه شما می توانید افرادی که به شما پیشنهاد می شود آنها را دنبال کنید بیابید. بر روی آیکون Show more People بزنید تا افراد بیشتری را هم مشاهده کنید. با زدن بر روی هر کدام از افراد می توانید پروفایل آنها را ببینید تا اگر دوست داشتید آنها را دنبال کنید.

این آیکون با علامت ستاره زرد رنگی بر روی آن نشان داده می شود. وقتی این قسمت باز شد اگر بتوانید فردی را دعوت کنید در این قسمت برای شما مشخص است. سپس از لیستی که در اختیار دارید مخاطب مورد نظر خود را انتخاب نمایید و بر روی نام آن بزنید. در کنار نام مخاطب بر روی گزینه Invite بزنید.

بیشتر بخوانید» چگونه رمز دوم اینستاگرام را فعال کنیم؟

پیوستن به یک Room در کلاب هاوس

در حقیقت شما وقتی به کلاب هاوس می روید برای شرکت در روم ها یا اتاق هایی است که در آنجا افراد با هم بحث و تبادل نظر می کنند.

مرحله اول: پیدا کردن یک روم برای پیوستن به آن در کلاب هاوس

روم ها در کلاب هاوس می توانند توسط هر فردی ایجاد شوند و یا در ابتدا زمان بندی شوند. سه راه برای پیدا کردن یک Room وجود دارد:

در صفحه اصلی کلاب هاوس، یعنی صفحه feed و یا hallway را چک کنید. به تمام اتاق هایی را که در اینجا می بینید می توانید بپیوندید. اگر از فالورهای شما کسی در اتاقی که وارد می شوید، حضور داشته باشد، نام آنها را در بالای لیست افراد حاضر می توان دید.

نکته: اگر اتاقی که وارد آن می شوید با علامت یک خانه سبز رنگ در کنار آن نمایش داده می شود، این روم توسط یک کلاب میزبانی می شود. یک کلاب از چندین اتاق که به یک اجتماع تعلق دارد تشکیل می شود.

بر روی تقویمی که در بالای hallway قرار دارد بزنید تا از برنامه های آتی و زمان بندی شده این اتاق ها هم آگاه شوید. برای تنظیم یک ریمایندر هنگامی که یک اتاق آغاز به کار می کند، کافی است که بر روی علامت زنگ که در کنار نام اتاق قرار دارد بزنید.

کلاب هاوس

مرحله دوم: بر روی عنوان یک اتاق بزنید تا وارد آن شوید

وقتی شما اتاقی را یافتید یا از شروع به کار آن آگاه شدید و خواستید به آن ملحق شوید، بر روی نام اتاق بزنید. وقتی شما به یک اتاق پیوستید شما به عنوان شنونده در آن اتاق حضور پیدا خواهید کرد.

این به معنی آن است که شما صحبت های دیگران را می شونید اما نمی توانید به عنوان سخنگو باشید. شما می توانید اتاق را minimize کنید تا بتوانید به هال وی برگردید ولی همچنان صدای اتاق را بشنوید. برای اینکار بر روی علامت خط کوچکی که در گوشه بالای صفحه قرار دارد بزنید.

کلاب هاوس

مرحله سوم: افراد حاضر در اتاق را ببینید

اتاق به دو بخش جداگانه تقسیم شده است. استیج و حضار. استیج جایی است که شما می توانید عکس پروفایل افرادی که اخیرا سخنرانی کرده اند را ببینید.

 1. افرادی که در حال صحبت هستند یا به تازگی صحبت خود را به پایان رسانده اند. وقتی به سمت پایین اسکرول کنید می توانید لیست شنونده ها و عکس پروفایل آنها را ببینید.
 2. بر روی عکس پروفایل فردی که می خواهید بزنید تا بتوانید بیو و اطلاعات ایشان را چک کنید.
 3. بر روی سه نقطه ای که به صورت افقی و در گوشه سمت راست تصویر قرار دارد بزنید تا لیست صحبت کنندگان نشان داده شود. سپس به صورت اختصاصی می توانید نام یک سخنران را سرچ کنید و او را بیابید.

کلاب هاوس

مرحله 4: نقش مردم در روم را بشناسید

برای درک کامل آنچه در یک اتاق اتفاق می افتد ، بهتر است با نقش افراد مختلف در اتاق آشنا شوید. هر اتاق شامل سه گروه افراد است:

مجریان اتاق (Moderators ): مجری اتاق فردی است که قوانین گروه را انتخاب می کند و انتخاب می کند چه کسی و چه زمانی صحبت کند. مجریان یک ستاره سبز رنگ در گوشه های بالای سمت راست عکس پروفایل خود دارند که آنها را از دیگر افراد متمایز می کند. میزبان یک اتاق همیشه در ابتدای لیست مجریان قرار می گیرد. اما همه مجریان می توانند به همین شیوه حضور داشته باشند.

سخنرانان (Speakers): سخنرانان افرادی هستند که روی استیج هستند و بخشی از سخنرانی محسوب می شوند. برای سخنران یا گوینده شدن، یک مجری باید شما را به استیج ادد کند.

اگر میکروفون یک سخنران روی حالت میوت باشد شما علامت میکروفون او را با یک خط کج که از روی عکس میکروفون رد شده است می توانید ببینید. سخنرانان وقتی نمی خواهند صحبت کنند میکروفون خود را قطع می کنند.

شنوندگان(Listeners): هر کسی غیر از مجری و سخنران در روم وجود داشته باشد جزء شنوندگان محسوب می شود. وقتی وارد یک اتاق می شوید به صورت پیش فرض یک شنونده محسوب می شوید. میکروفون شما خاموش است و هیچکس نمی تواند صدای شما را بشنود، مگر اینکه توسط مجری به استیج ادد شوید.

کلاب هاوس

مرحله پنجم: بر روی علامت + بزنید تا یک نفر را به اتاق اضافه کنید

وقتی یک نفر را به یک اتاق Ping می کنید، در واقع او را برای پیوستن به اتاق هدایت می کنید. به سادگی می توانید افرادی را که می خواهید به یک اتاق بپیوندند را انتخاب کنید. البته فقط می توانید افرادی را که در کلاب هاوس شما را دنبال می کنند یا به اصطلاح Follow می کنند را دعوت کنید.

کلاب هاوس

مرحله ششم: بر روی آیکون دست بزنید تا اجازه صحبت بگیرید

اگر می خواهید اجازه صحبت کردن داشته باشید، در گوشه پایین سمت راست تصویر بر روی علامت دست بزنید. به محض اینکه مجریان اجازه سوال کردن یا کامنت گذاشتن را فراهم آوردند، این می تواند شما را به قسمت سخنرانان ببرد.

هنگامی که مجری آماده است تا شما را به اخل استیج بیاورد، آنها به صورت دستی درخواست شما برای صحبت کردن را تایید می کنند. در این مرحله پروفایل شما به ناحیه استیج می آید و افراد دیگر می توانند شما را به عنوان سخنران ببینند.

کلاب هاوس

مرحله 7: برای روشن یا خاموش کردن میکروفون ضربه بزنید

علامت میکروفون تنها در قسمت پایین صفحه نمایش داده می شود و آن هم هنگامی که شما به عنوان سخنران در اتاق هستید. وقتی شما به استیج دعوت شدید ممکن است علامت میکروفون شما به صورت اتوماتیک روشن باشد.

اگر زمان صحبت شما هنوز نرسیده است با زدن بر روی میکروفون آن را دوباره خاموش کنید. زمانی که نوبت شما رسید بر روی آن بزنید تا میکروفون شما فعال شود.

پس از پایان صحبت شما ، مجری می تواند شما را به تماشاگران بازگرداند. این امر طبیعی تلقی می شود.

کلاب هاوس

مرحله هشتم: بر روی گزینه Leave quietly بزنید تا از روم کلاب هاوس خارج شوید

بر روی دکمه Leave quietly که در گوشه پایین سمت چپ قرار دارد بزنید تا از اتاق خارج شوید. علاوه بر آن می توانید با زدن بر روی ایموجی دو انگشت به جای زدن بر روی Leave quietly با ارسال این ایموجی از روم خارج شوید. این گزینه هم به سادگی باعث خروج شما از اتاق می شود.

کلاب هاوس

مرحله نهم: دنبال کردن یک کلاب برای دریافت آلارم های اتاق های آن

تصور کنید که عضو یک کلاب کتابخوانی هستید یا در یک کلاس عضو هستید که ساختاری شبیه همان کلاب را دارد و زمانی که میزبان همه را در کنار هم جمع می کند. برای یافتن یک کلاب بر روی علامت ذره بین بزنید که در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار دارد.

سپس موضوع مورد نظر خود را در پایین هدر یادداشت کنید. لیستی از موضوعات برای شما نمایش داده می شوند. به هر کدام که علاقه داشتید روی آن بزنید و بر روی Follow بزنید.

کلاب هاوس

در حال حاضر نسخه اندرویدی کلاب هاوس هم وجود دارد اما این برنامه ها به صورت رسمی از طرف کلاب هاوس ارائه نشده اند. می توانید آن را بر روی گوشی موبایل اندوریدی یا تبلت استفاده کنید.

آموزش ویدویی نصب و راه اندازی کلاب هاوس

 

سخن آخر»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی اپلیکیشن HelloTalk شبکه اجتماعی تبادل زبان این مقاله را هم مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *