علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی : امروزه تعداد کمی از افراد با وجود داشتن تلفن اندرویدی از اینترنت استفاده نمی کنند. اینترنت حرف اول تلفن های همراه است تا کاربران بتوانند به راحتی به شبکه های اجتماعی و همه سایت های جهانی دسترسی پیدا کنند. هرچه سرعت اینترنت بیشتر و بیشتر از سیم کارت های 4G یا بالاتر استفاده شود ، بهتر است.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

 

گاهی اوقات اینترنت موبایل قطع می شود. اگرچه بیشتر اوقات قطع اینترنت در ایران به قطع شدن اپراتور سرویس مربوط می شود ، اما گاهی اوقات مشکلاتی مانند تنظیمات نادرست APN و تنظیمات مربوط به VPN باعث قطع شدن اینترنت تلفن همراه شما می شود که باید برطرف شود. انجام دادن. در این مقاله از تعمیرات موبایل با موبایل 30 با ما همراه باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 🔍

عدم اتصال سیم کارت به اینترنت در تلفن های اندرویدی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از تنظیمات نادرست APN گرفته تا استفاده زیاد از اینترنت ، می تواند در اتصال به اینترنت تلفن همراه مشکلی ایجاد کند و در نهایت منجر به قطع  اینترنت تلفن همراه شود. البته ، اول از همه باید به یاد داشته باشید که در کشور ما ، بیشتر اوقات ، دلیل اصلی قطع و مشکلات اتصال به اینترنت تلفن همراه مربوط به قطعی در سرویس دهنده اینترنت است و هیچ ارتباطی با تنظیمات تلفن ندارد.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

بیشتر بخوانید: عدم آنتن دهی گوشی سامسونگ

بنابراین ، قبل از هر اقدامی ، توصیه می شود ابتدا از اتصال یا عدم اتصال اینترنت ، از طریق منابع و سایر افرادی که از همان اپراتور استفاده می کنند و به شما نزدیک هستند اطمینان حاصل کنید. زیرا ممکن است مشکل از اینترنت جهانی باشد و با دستکاری در تنظیمات ،باعث شوید که پس از ایجاد ارتباط، گوشی شما نتواند به اینترنت متصل شود.

اما اگر تلفن همراه خود را تازه خریداری کرده اید یا سیم کارت خود را تغییر داده اید ، مشکل اصلی اتصال اینترنت ممکن است عدم تنظیمات مناسب APN باشد. همچنین ، در مواردی که اتصال اینترنت شما قبلاً برقرار شده است اما اخیراً با مشکلی روبرو شده است ، دلیل دیگری نیز وجود دارد. در ادامه راه حل های اتصال مجدد اینترنت و حل مشکل اتصال اینترنت به تلفن در تعمیرات موبایل را توضیح خواهیم داد.

بهره برداری درست دستگاه:

گاهی اوقات یکی از عوامل قطع شدن اینترنت ، مشکل موبایل است که با خاموش و روشن شدن مجدد گوشی این مشکل برطرف می شود. البته ، می توانید داده اتصال را یک بار خاموش کنید ، یا حالت پرواز را خاموش و روشن کنید و اتصال داده را دوباره روشن کنید.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

بیشتر بخوانید: تعمیر و تعویض باتری گوشی

محدودیت های استفاده از داده ها را بررسی کنید:

یکی از برنامه هایی که موبایل های اندرویدی دارند ، امکان تعیین سقف برای حداکثر میزان داده تلفن همراه و استفاده از سیم کارت اینترنت است. این ویژگی باعث می شود تا علاوه بر نمایش هشدار ، اتصال اینترنت بعد از رسیدن به سقف مورد نظر قطع شود تا از استفاده بیش از حد از اینترنت جلوگیری شود. این ممکن است دلیل مشکل اتصال به اینترنت تلفن همراه باشد.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

🔍 علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 🔍

برای حل این مشکل و رفع محدودیت ، می توانید به تنظیمات تلفن بروید و گزینه استفاده از داده تلفن همراه را انتخاب کنید. در این بخش ، علامت محدودیت استفاده از داده Limit mobile data usage را حذف کنید تا محدودیت استفاده از داده حذف شود. همچنین می توانید با ایجاد تغییر حداکثر سقف مصرف را افزایش دهید تا بعداً هشدار قطع داده برای شما نمایش داده شود.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

تنظیمات VPN:

گاهی اوقات با استفاده از فیلترشکن VPN یا نرم افزار اصلاح کننده اینترنت تلفن Android شما قطع می شود. از طریق تنظیمات تلفن در قسمت بی سیم و شبکه (wireless and network) ، گزینه Proxy یا VPN را انتخاب کرده و برای حل مشکل خود آن را حذف کنید.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

بیشتر بخوانید: مشکلات و تعمیر سخت افزار موبایل

خاموش و روشن کردن  :

خاموش و روشن کردن دستگاه های الکترونیکی ، به ویژه تلفن های همراه یا کامپیوتر ، همیشه یکی از بهترین راه ها برای رفع برخی از مشکلات نرم افزاری و اشکالات سیستم عامل است. اگر در اتصال تلفن به اینترنت مشکلی دارید ، پیشنهاد می کنیم اتصال اینترنت خود را یک بار روشن یا خاموش کنید یا تلفن را به حالت پرواز ببرید و دوباره روشن کنید.

علت قطع و وصل شدن اینترنت گوشی 

 

حالت هواپیما باعث می شود که تمام ارتباطات روی تلفن شما خاموش و روشن شود و اگر سیم کارت در محدوده اپراتور دیگری است ، به اپراتور خود برگردید و قوی ترین آنتن را برای اتصال جستجو کنید. ما همچنین توصیه می کنیم تلفن همراه خود را یک بار خاموش کرده و پس از یک دقیقه آن را دوباره روشن کنید تا مشکلات نرم افزاری سیستم عامل برطرف شود. گاهی اوقات این باعث سرعت بخشیدن به اینترنت تلفن شما می شود

تنظیمات پروکسی را بررسی کنید:

بعضی اوقات نصب برخی از برنامه ها یا استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی (IP changer) باعث تغییر تنظیمات پروکسی تلفن می شود که در برخی موارد باعث اتصال اینترنت به تلفن می شود. برای این کار ، از طریق مسیر تنظیمات تلفن ، در قسمت Wireless and Networks ، گزینه Proxy را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، پروکسی یا VPN ایجاد شده را حذف کنید تا مشکل اتصال تلفن شما به اینترنت حل نشود.

در صورت قطع اتصال اینترنت ، مشکلات مودم را حل کنید:

برای حل این مشکل ، اگر خوش شانس باشید ، می توانید با روشن و خاموش کردن مودم خود این مشکل را حل کنید ، اگر با این کار مشکلی برطرف نمی شود ، می توانید مودم خود را مجدداً ریست کنید ، پشت همه مودم ها بخشی به نام Reset وجود دارد که می توانید دوباره راه اندازی کنید با نگه داشتن مودم ، دقت کنید که باید دکمه را برای حدود 10 تا 15 ثانیه نگه دارید.

بعد از چند دقیقه مودم شما ریست می شود و می توانید از آن استفاده کنید ، به خاطر داشته باشید که با ریست مجدد مودم ، دستگاه شما هنگام خرید به حالت اولیه خود برمی گردد ، بنابراین باید تنظیمات اصلی مودم را دوباره انجام دهید

مشکلات مودم

حال می توانید دوباره به اینترنت وصل شوید ، دقت کنید که اگر مشکل شما برطرف نشد و تنظیمات اولیه و ریست مجدد را به درستی انجام دادید ، ممکن است مودم شما از نظر سخت افزاری مشکل داشته باشد.

مشکل بالا نیامدن اینترنت گوشی:

مواردی وجود دارد که بدون Wi-Fi هستیم و نیاز به دسترسی به اینترنت داریم ، لازم است که داده های تلفن همراه به درستی کار کنند. اگر نه ، این یک فاجعه است. در اینجا چند نکته برای حل این مشکل آورده شده است.

 راه اندازی مجدد گوشی موبایل:

شاید یادآوری این قانون اساسی مهم بی فایده به نظر برسد ، اما بسیاری از مشکلات تلفن های هوشمند از طریق آن قابل حل است. پس باید توجه داشت که اولین رفلکسی که هنگام بروز مشکلات رخ می دهد، هر چه باشد ، روشن و خاموش کردن تلفن همراه است. این روش فقط مربوط به مشکلات داده های تلفن همراه نیست و می تواند برای حل اکثر مشکلات تلفن های اندرویدی استفاده شود.

تلفن های هوشمند

رفع مشکل اتصال به اینترنت خط موبایل

سیم کارت خود را خارج کنید:

سیم کارت خود را بردارید و دوباره وارد کنید اگر مشکل شما همچنان ادامه دارد ، گزینه دیگر شما این است که سیم کارت خود را بردارید و دوباره وارد کنید یا تلفن خود را با یک سیم کارت دیگر آزمایش کنید و ببینید آیا مشکل از تلفن یا سیم کارت شما است ، همچنین وجود دارد یک ترفند اضافی که می تواند تلفن شما را دوباره راه اندازی کند

سیم کارت

قبل از راه اندازی مجدد گوشی حالت هواپیما (Airplane Mode) گوشی خودتان را روشن کنید و بعد از گذشت ۳۰ ثانیه Airplane Mode را خاموش کنید. اگر هنوز موبایل دیتای شما کار نمی کند،حالت هواپیما  (Airplane Mode ) را مجددا روشن کنید و سپس گوشی خود را خاموش کنید، یک دقیقه صبر کنید و سپس گوشی را روشن کنید و Airplane Mode را خاموش کنید، ۳۰ ثانیه منتظر بمانید و سپس موبایل دیتا را روشن کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *